Имате ли близки с болест на Паркинсон ?

  • 172 803
  • 612
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 724
И на татко му е зле от жегата, но трябеа да се движи, да не станат рани, ако има паркинсон значи има и депресия, водихме го на психиатър за антидепресанти

# 286
  • Мнения: 7
Баща ми е с диагноза Паркинсон от 2009г. след като започна да му трепери дясната ръка. Отначало Лекарите имаха противоречиви мнения за точността на диагнозата, затова направихме изотопното изследване на мозъка и там се подвърди ( от "лека до умерена форма-така пише" ). Преди година и половина получи отток на десния крак около глезена и лекарите му казаха ,че не е свързано с Паркинсона. И се започна едно ходене по мъките. Съдовите лекари казаха ,че няма венозно заболяване, кардиолозите : сърцето е наред, бъбреците също......никой не ни казва какво му е. Накрая проф. Миланов предположи че това е следствие от лекарствата. Някой имал ли е подобен проблем?
Иначе до сега нямаше никакви други оплаквания освен треперенето на ръката. Но този крак го боли и започна трудно да се движи   Sad Sad

# 287
  • София
  • Мнения: 84
Не, аз имам двама вкъщи с паркинсом. Нямаме такива подувания

# 288
  • Мнения: 7
Благодаря за отговора Luchi92 ! Той пиеше Синамет и Прамипексол. Сега му ги спряха и ги сменят с Мадопар, заради този крак... Не занам какво да мисля. От една седмица ги е спрял, влоши се и отока не спадна........

# 289
  • Мнения: 6 529
Благодаря за отговора Luchi92 ! Той пиеше Синамет и Прамипексол. Сега му ги спряха и ги сменят с Мадопар, заради този крак... Не занам какво да мисля. От една седмица ги е спрял, влоши се и отока не спадна........

Най-вероятно задържа лимфа...На съдов хирург ходихте ли?  При баща ми и двата крака се бяха подули, даже до коляното

# 290
  • София
  • Мнения: 84
Прамипексола( мирапексин) е много важно лекарство, да се пие докато има ефект

# 291
  • Мнения: 7
Ох, точно съдов хирург от трета градска в София каза, че не са проблем венозните съдове и да "търсим отговора от невролозите" (цитирам). Прегледаха го и на доплер три пъти....

# 292
  • Мнения: 7
Dream Team, при вас съдов хирург ли установи задържането на лимфа и как се лекувате?

# 293
  • Мнения: 6 529
Dream Team, при вас съдов хирург ли установи задържането на лимфа и как се лекувате?

Да, изписа му ендотелон и специални ластични чорапи за прибиране на лимфата, в които не се побра. Затова препоръча специални ластични бинтове с подложки, които трябваше да носи всеки ден

# 294
  • Мнения: 7
Dream Team, при вас съдов хирург ли установи задържането на лимфа и как се лекувате?

Да, изписа му ендотелон и специални ластични чорапи за прибиране на лимфата, в които не се побра. Затова препоръча специални ластични бинтове с подложки, които трябваше да носи всеки ден
Благодаря от сърце !

# 295
  • Мнения: 2 053
Wahrheit Баща ми, както споменах по-нагоре не е с диагноза Паркинсон, а само има някакви симптоми от болестта, така и не знам дали я има-до колкото разбрах му е придружаващо заболяване. Но исках да кажа, че той всяко лято получава същия отток на единия крак и засега нищо не са ни давали да мажем или да приема като хапчета, само ни казаха студени кърпи да му слагаме. Личната ни го препоръча, според нея е лимфен проблем също. А като настанат студените месеци почти винаги до сега му се оправя крака, та може би студеното наистина подобравя ситуацията. Студените кърпи на него са му доста неприятни и рядко ги слагаме, но мисля че от тях също има леко подобрение.

# 296
  • Мнения: 147
На мама се подуваше единия крак,много фрапантно.Също нищо не съм правила-само повдигах на възглавница испадаше.Моята тревога за това идваше от факта ,че е левия..тревожех се за сърцето.

# 297
  • Мнения: 7
Благодаря ви момичета! При татко е подут от година и половина Sad ,не спада нито летем нито зиме,повдига го непрекъснато и компреси прави и за вени лекарства пи... Sad .Озадачена съм ,защото съдовите хирурзи казаха,че причината не са кръвоносните съдове..

# 298
  • Мнения: 6 529
Благодаря ви момичета! При татко е подут от година и половина Sad ,не спада нито летем нито зиме,повдига го непрекъснато и компреси прави и за вени лекарства пи... Sad .Озадачена съм ,защото съдовите хирурзи казаха,че причината не са кръвоносните съдове..

А какви изследвания му направиха? Как разбраха, че не е тази причината? Може да задържа лимфа в по-долен слой...Направиха ли му доплер ехография?

# 299
  • Мнения: 7
qu
Благодаря ви момичета! При татко е подут от година и половина Sad ,не спада нито летем нито зиме,повдига го непрекъснато и компреси прави и за вени лекарства пи... Sad .Озадачена съм ,защото съдовите хирурзи казаха,че причината не са кръвоносните съдове..

А какви изследвания му направиха? Как разбраха, че не е тази причината? Може да задържа лимфа в по-долен слой...Направиха ли му доплер ехография?
Направиха му 3 доплера в Пловдив и един в София.... Наистина се обърках.А невроложката му мисли твърдо че си има венозни проблеми....Миланов каза че е следствие от прамипексола   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт