Имате ли близки с болест на Паркинсон ?

  • 172 810
  • 612
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 6 529
Някой запознат ли е с действието на билките Кавча и Ашваганда /индийски жен-шен/?

Това ми обясниха от Органик лайф за болестта Паркинсон

Болестта Паркинсон, както всички неврологични заболявания е предизвикано от излизането на Вата доша от баланс- в този случай имаме натрупване на голямо количество Вата енергия, която най-вероятно се е изляла и в мускулната тъкан, тъй като имаме схващания. Две са основните билки при този проблем - Jatamansi и Shankapushpi . Задължителна е олеацията за успокояване на Вата - сусамово масло + прибавени Ашваганда и Бала . Ако пациентът е силен може да е направи щадящо пречистване с клизми и масла, но това вече е от компетенцията на лекари Аюрведисти. Препоръчвам д.р Заркова. Поздрави. Ние предлагаме Ашваганда, а другите билки ги имаме само в различни комбинации, някои от които към днешна дата са изчерпани и очакваме зареждане в края на месеца.

# 301
  • София
  • Мнения: 84
Не, не съм чувала, но признавам си, не съм се интересувала. Болестта е толкова неясна, че не се знае какво би помогнало. Ако имате възможност, пробвайте, ако не помогне, то няма и да навреди.

# 302
  • Мнения: 3 724
и аз се съмнявам, загадка си е , баща ми пи, какви ли не билки и комбинации, покълнало жито , мляко с канела мед орехи ..........., не помня всичко, полза никаква

# 303
  • Мнения: 6 529
Може би зависи колко време се пие и как се приема от организма. Мисля, че и лекарите не са много наясно с действието на повечето лекарства. Пробват ...за всеки е различно. Четох за д-р Кметска добри отзиви:

Миналата година,бях в една стая,с болен от Паркинсон човек на около 40 год. възраст.Трепереше,имаше голям тремор,схванатост,която го правеше трудно подвижен.За две седмици в "Свети Наум" при доктор Кметска,доц. Георгиев и проф. Миланов,с този човек се разхождахме съвсем спокойно до хотел Плиска и зала Академик.Смениха му лечението и правеше 1 час гимнастика всеки ден с едно младо момче.Така че невъзможни неща няма,стига да имаш вяра и желание!Успех на твоят познат

# 304
  • София
  • Мнения: 84
При Д-р Кметска и ние ходим и сме много доволни. При нас размести лекарствата. Намали мадопара и сме много по -добре.

# 305
  • Мнения: 147
Нали не сте луди,за да четете и се поддавате на езически източни практики?!Че и да имате очаквания?! Най малкото противоречи на здравия разум всичко ,което тук ''хвърля"  @Dream Team.
Възмутена съм.

# 306
  • Мнения: 6 529
Не хвърлям, а просто питам  ooooh!, защото не вярвам, но все пак може да има някой, който е пил такива билки и може да разкаже дали има ефект. Човек се лови и за сламката, когато е в безизходица

# 307
  • Мнения: leet
Боготворим д-р Кметска, направи чудеса за баща ми, ако не беше тя, сега да е в крайна фаза (в най-добрия случай)!

# 308
  • Мнения: 6 529
Боготворим д-р Кметска, направи чудеса за баща ми, ако не беше тя, сега да е в крайна фаза (в най-добрия случай)!

За съжаление не всеки има възможност да заведе болния  до София /особено ако той не желае/

# 309
  • Мнения: leet
Боготворим д-р Кметска, направи чудеса за баща ми, ако не беше тя, сега да е в крайна фаза (в най-добрия случай)!

За съжаление не всеки има възможност да заведе болния  до София /особено ако той не желае/

Така е Sad, и тук обстоятелствата играят голяма роля...

# 310
  • Мнения: 1
Здравейте, моя дядо беше с тази диагноза. След три месечни мъки почина. Имам 2 опаковки Юмекс в срок на годност до 5.2017 и другата до 10.2018
По 5 блистера в опаковка. Ако някой има нужда бих ги подарила.
Може да се свържете с мен по имейл. Adisan_@abv.bg
Бъдете здрави.

# 311
  • Мнения: 2 053
Здравейте, преди време бях писала в темата. Баща ми е с деменция. Водят го Алцхаймер, но все повече става ясно, че е от смесен вид. По някаква причина има и симптоматика на Паркинсон, която се изразяваше в затруднено ходене, но от лятото не ходи и сега е скован. Просто като камък. И преди го имаше това сковаване на ръцене най-вече, но сега стана ужасно зле. Не можем да го облечем, до таква степен ръцете са сковани, че не могат да се разгънат. Мускула е камък. Опитвахме с бе комплекс, но не помага. В Александровска ни препоръчват да почнем Мадопар. Но аз знам от едно време, че лекарствата за деменция и тези за Паркинсон не е добре да се комбинират. Отделно в листовката на Мадопара пише да не се взима от хора с глаукома, а баща ми има. Чудя се какво да правя. И на невролог не можем да го заведем. Освен на домашен преглед...

# 312
  • Мнения: 147
Здравейте, преди време бях писала в темата. Баща ми е с деменция. Водят го Алцхаймер, но все повече става ясно, че е от смесен вид. По някаква причина има и симптоматика на Паркинсон, която се изразяваше в затруднено ходене, но от лятото не ходи и сега е скован. Просто като камък. И преди го имаше това сковаване на ръцене най-вече, но сега стана ужасно зле. Не можем да го облечем, до таква степен ръцете са сковани, че не могат да се разгънат. Мускула е камък. Опитвахме с бе комплекс, но не помага. В Александровска ни препоръчват да почнем Мадопар. Но аз знам от едно време, че лекарствата за деменция и тези за Паркинсон не е добре да се комбинират. Отделно в листовката на Мадопара пише да не се взима от хора с глаукома, а баща ми има. Чудя се какво да правя. И на невролог не можем да го заведем. Освен на домашен преглед...

ужасно! Sad Не може ли със Синемет.След като е скован,значи трябва нещо за Паркинсоновия синдром..
Дано намерите лекарството!

# 313
  • Мнения: 2 053
Сега го гледах Синемет и там пише да не се взима при тесноъгълна галукома, а нашата май е широкоъгълна. Може би трябва с очен лекар да се консултирам. Ох...а има ли някои в подобно положение като нас със смесена диагноза? Чудя се дали мога с Аксура (за Алцхаимера) да комбинирам лекарствата. Говорих с невролог по телефон, той ми казва, ами то се гледа основната диагноза, а това с гаукомата е придружаващо. Един вид избирайте по-малкото зло. ама то има ли такова и аз не знам...
В листовките не пише нищо за лекарства за деменция, моята информация е от преди години, може би сега нямат проблем да се взимат и двете...много е гадна ситуацията. За това сковаване дали няма някакъв друг по-лек начин, по-леко лекарство?
На доктор Кметска дали има някой контакт, къде работи тя, има ли телефон...може да опитам да говоря с нея, нашия случаи е ужасно заплетен явно?

# 314
  • София
  • Мнения: 568
lovely, майка ми е с паркинсонов синдром и глаукома и да, прав е лекарят. Паркинсонът се води основно, глаукомата придружаващо заболяване. В началото започна с Мадопар, но тъй като е с мн. ниско кръвно не се повлия добре. В момента взема Синемет и Синепар комбинирано. Няма проблеми с глаукомата /няма прогрес/. Следи се редовно и слага капки, разбира се.

Исках да споделя с всички ви за билката Котешка стъпка. По друг повод попаднах на нея и видях, че повлиява и стопира развитието на Паркинсона.

http://www.bgbilka.com/518/%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%BA% … 0%BF%D0%BA%D0%B0/

Майка ми е я приема по опосаната в линка рецепта /с пчелен прашец и Петопръстник/ от около 10 дни и има видим резултат. Сковаността изчезна, движенията й са много по-бързи, може да стане отведнъж от стола /преди го правеше след няколко опита и подпиране - сега става директно/, тръгва веднага и самата тя признава, че е по-бърза и не усеща скованост. И стойката й се изправи - преди това беше много прегърбена. Единствено в статията пише, че треморът изчезва, но при нея все още не е, дори тя твърди, че движенията й са станали по "широки". Но все пак са минали 10 дни от приема. Ще пиша по-натам как е.

Общи условия

Активация на акаунт