Соева кайма

  • 17 606
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
Готвя със соева кайма. Това, че може да е генно-модифицирана, не ме притеснява особено, не всяка генно-модифицирана храна е вредна. Докато каймата от месо със сигурност съдържа антибиотици, витамини за маса и други химии, които директно преминават в месото.
Винаги я запарвам с гореща вода, после я запържвам с подправки, понеже е безвкусна иначе и трябва да поеме аромата на подправкирте. Ползвам за мусака, ланзаня, пълнени чушки. Не съм правила кюфтета от соева кайма, но мисля да опитам скоро - подозирам, че ще станат нещо подобно на нахутените панирани топчета, стига да не се разпаднат де.

# 16
Аве това е полезно и стига сте казвали "ооооо това е генно-модифицирана храна ...ооооооо тя ще ни убие или превърне в мутантиии ааааа!!!" генно-модифициранате храна не е вредна а ,особенно соевата кайма е много полезна .Просто повечето генно-модифицирани храни нямат толкова добър вкус като обикновенната храна

# 17
  • под дъгата
  • Мнения: 89
Привет момичета!  bouquet Обикновено когато постя прибягвам до соеви продукти.Приготвени с повече подправки стават чудесни.Предлагам ви една рецепта за соеви кюфтета

Соеви  кюфтета
1 1/2 ч. соя на гранули
1/2 ч. сварени овесени ядки
1 глава насърган лук, задушен с малко олио(може и да не се задушава,пак става)
2 скилидки чесън
1 сварен настърган картоф (може и суров, но след като се настърже, трябва да се изстиска)
1/4 ч. галета
подправки и сол (колкото и каквито...   )

Соята се залива с вряла вода (по-добре е с гъбен или заленчуков бульон) и се оставя за 30 мин.
Отцежда се и всички съставки се смесват. Оформят се кюфтета, овалват се в галета и се пекат в тава, на умерена фурна.
КАто се опекат от едната страна,се обръщат да се опекат и от другата

Общи условия

Активация на акаунт