Дали има и друг подобен случай като моя?

  • 3 482
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 821
Много се извинявам за спама, но не ми се отваря цяла тема за едно въпросче.
То пак има нещо общо с тази тук, така че ще се възползвам.
Сина ми април ще направи 4, и до ден днешен казва: Пример: Кога ще се прибере баща ТИ?, става въпрос за неговия баща, къде е отишла баба ТИ? за неговата баба пита....
Днес казваше на баща си: Недей да правиш така, че ще кажа на майка ТИ, мен е имал предвид........
Има ли такива екземпляри между вас?
Нека да отбележа, че е двуезично дете, като такива грешки прави само на бг. език.
Пак, сори за спама.


Ние със сестра ми така си говорим и до сега  Simple Smile. В началото е било невинно предполагам, но после нашите много взеха да ни поправят и ние напук говорехме така, а сега вече по навик.
Иначе е нормално, ти питаш "къде е баща ти" и детето просто повтаря. Не обръщай много внимание и ще се нормализират нещата.

# 31
  • Мнения: 8 228
Да те успокоя, че не сте единственият случай. Моят син първо започна да казва съзнателно бабо, тате, а мама остави за накрая.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 912
аз изобщо и не подозирах, че малкия знае какво е "мама", разбрах го в една критична за него ситуация - бях срещнала възрастна близка, непозната за него и тя посегна да го вземе и той се стресна явно и каза "мама" и се вкопчи в мен  Laughing доста време след това използваше "мама" само, когато види зора  Wink
сега сутрин докато отвори очите и пита "тати?", но вечер като се върне баща му и го посреща на вратата с "коньоооооооооооооооооо"  Crazy
когато сме заедно с майка ми, не ми разрешава изобщо да го доближа, само "баба" му е в устата и е залепен за нея като опашка, но като трябва да го облека или сменя и за да го излъжа, започвам да викам "Викиииии, (негово приятелче) ела, ела" и той започва да се оглежда ревниво и идва при мен  hahaha
когато направи някоя пакост и го питам кой го направи, той се посочва и казва "ти"  Joy
на година и осем е

# 33
  • Мнения: 1 447
Момичета да ви се похваля  Heart Eyes малкият от два дни ме нарича мама.
Чух най-сетне тази дума от устата му. Wink

# 34
  • Варна
  • Мнения: 912
ееех, душица  Heart Eyes той чакал да те зарадва с осмомартенски подарък, но не устискал  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 7 673
Явно само е чакал да пуснеш темата, за да го направи.  Wink
Ха, честито.  Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 1 555
mimoza04 - Виждам, че децата ни са с точно един ден разлика и моята дъщеря също точно преди два дена каза "мама".  Mr. Green Тата, тати присъства в речника от много месеци. Обаче голям зор с това "мама". Баща и я учеше, аз я учех, но не. Когато баща и я питаше "Къде е мама?", дъщеря ми сочеше с пръстче. Когато и каже "Занеси това на мама" - занася.  Иначе и сега пак е пестелива на "мама", казала го е няколко пъти - когато ме хваща за пръста и иска да и дам нещо, когато ме търси или просто иска нещо.

# 37
  • Мнения: 593
Много се извинявам за спама, но не ми се отваря цяла тема за едно въпросче.
То пак има нещо общо с тази тук, така че ще се възползвам.
Сина ми април ще направи 4, и до ден днешен казва: Пример: Кога ще се прибере баща ТИ?, става въпрос за неговия баща, къде е отишла баба ТИ? за неговата баба пита....
Днес казваше на баща си: Недей да правиш така, че ще кажа на майка ТИ, мен е имал предвид........
Има ли такива екземпляри между вас?

Моята е същата: майка ти, татко ти, баба ти, дядо ти... Ние я поправяме всеки път, когато сгреши. Мисля, че с повече упоритост от наша страна ще преодолеем този проблем. Според мен не е нещо сериозно, все пак децата са малки, сега се учат. И това ще мине. Късмет!!!  Hug

# 38
  • Мнения: 413
Много се извинявам за спама, но не ми се отваря цяла тема за едно въпросче.
То пак има нещо общо с тази тук, така че ще се възползвам.
Сина ми април ще направи 4, и до ден днешен казва: Пример: Кога ще се прибере баща ТИ?, става въпрос за неговия баща, къде е отишла баба ТИ? за неговата баба пита....
Днес казваше на баща си: Недей да правиш така, че ще кажа на майка ТИ, мен е имал предвид........
Има ли такива екземпляри между вас?

Моята е същата: майка ти, татко ти, баба ти, дядо ти... Ние я поправяме всеки път, когато сгреши. Мисля, че с повече упоритост от наша страна ще преодолеем този проблем. Според мен не е нещо сериозно, все пак децата са малки, сега се учат. И това ще мине. Късмет!!!  Hug
И на вас късмет  bouquet , на моменти ми е смешно като говори така, но понякога  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 2 047
Баба ти, дядо ти - това го има и при нас от няколко месеца.

А от седмица насам имам честта да ми казва мамка - явно вече влизат в обръщение и тези думи в градината - напр. "Като си пуснеш косата си хубава мамка." Grinning

# 40
  • Мнения: 1 447
mimoza04 - Виждам, че децата ни са с точно един ден разлика и моята дъщеря също точно преди два дена каза "мама".  Mr. Green Тата, тати присъства в речника от много месеци. Обаче голям зор с това "мама". Баща и я учеше, аз я учех, но не. Когато баща и я питаше "Къде е мама?", дъщеря ми сочеше с пръстче. Когато и каже "Занеси това на мама" - занася.  Иначе и сега пак е пестелива на "мама", казала го е няколко пъти - когато ме хваща за пръста и иска да и дам нещо, когато ме търси или просто иска нещо.
Точно така стоят нещата и при нас.Много рядко казва мама,но по-важното е ,че го чух. Wink
Направо се бях отчаяла Wink



Явно само е чакал да пуснеш темата, за да го направи.  Wink
Ха, честито.  Mr. Green
Да ти кажа и аз това си помислих.Да бях пуснала по-рано темата Mr. Green

# 41
  • София
  • Мнения: 10
Моята дъщеря казва мама, кака, баба, но когато я попитам "Къде е тати?" се обръща към баща си и му казва "каки" Laughing

# 42
  • Мнения: 1 121
Аз имам чувството, че го прави нарочно, за да те дразни. Моят син например казва мама от край време, но не казва тати. Мъжът ми постоянно повтаря след него като развален грамофон:
- кажи "тати"
- мама
- кажи "тати"
- маммма
- кажи "тааатиии"
- мамммммма

Laughing Laughing Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 4 039
Хихи, до преди 2 месеца синът ми изобщо не казваше мама! Сега е на 1.7, да не решите,че е бебе! Казваше тати на мен, на брат си  на баща си, естествено. Сега казва предимно мама-и на мен, и на баща си!  Joy Само на брат си казва тати.  Joy

# 44
  • Мнения: 593
Хахахахах  Joy
Те вашите са направо за темата с детските бисери!  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт