Дали има и друг подобен случай като моя?

  • 3 476
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 447
Здравейте,да ви разкажа накратко как стоят нещата.На синът ми първата/все още неосъзната дума беше та-та/до тук добре.
След това започна с ка-ка,ма-ма,ба-ба и т.н.В момента използва около 10-15 думички/осъзнати вече/,но мама не присъства в речникът му.
Обръща се към баща си с "тате",към сестра си с "какоооо",но "мамо "не иска да каже.Към мене се обръща с "ейй"  Embarassed
Когато баща му го попита "Къде е мама?"-той ме посочва и знае,че аз съм мама,но като го накараме да каже думата мама той отговаря с "не" и се смее.
За пръв път виждам такова нещо дете да не казва думата мама.Сега да не ме нападнете всички с изказвания от: /Да ти имам проблема/просто ми е интересно
дали има и други такива деца?.
И друго съм си мислила,когато утре излезем и се събираме с други деца и те се обръщат към техните майки с обръщението "мамо",моето дете как ще се обръща към мене с "ейй" Mr. Green

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 21:39 от mimoza04

# 1
  • Мнения: 413
Малко се посмях на твой гръб, с добри чувства разбира се. Стана ми смешно с туй ЕЙ.
Моя син също казваше тато, баба, дадо , но без мама.
Това е кратък период, въпрос на време е  Peace
После ще те заболят ушите с това мамоооооооо, дай това, мамо направи това, мамооооо намери ми това...........Мамооооооооооооооооооо Tired

# 2
  • Мнения: 9 814
Племенникът ми, вече 6 годишен се обръща към майка си по име.
Е, отначало на снаха ми хич не й се харесваше ситуацията, но постепенно свикна Laughing
А дали твоето детенце не го прави нарочно, защото вижда, че се ядосваш?
Малките са големи дяволчета. Wink

# 3
  • Мнения: 1 447

А дали твоето детенце не го прави нарочно, защото вижда, че се ядосваш?
Малките са големи дяволчета. Wink
Да но той откакто говори осъзнати думи изобщо не е споменал думата "мама"
Затова не мисля,че го прави нарочно,но знам ли може накрая и това да излезе.

# 4
  • Мнения: 2 587

После ще те заболят ушите с това мамоооооооо, дай това, мамо направи това, мамооооо намери ми това...........Мамооооооооооооооооооо Tired

Ох,колко си права  ooooh!
По темата - мисля че е период,а е и доста възможно да те дразни.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 68
Моя син до 1година и 10 месеца не казваше тати, а дий дий /конче/  Laughing . Той най-много обичаше да си играят на конче и явно свързваше баща си с тази игра  newsm78.
А си казваше мама, баба, деди.

# 6
  • Мнения: 8 999
Аз изпаднах в умиление, когато дъщеря  ми най-накрая произнесе сакралната думичка "ма-ма". Оказа се, обаче, че детето имало предвид "ам - ам"! Осъзнах го, когато се обърна така към солетите.

# 7
  • Мнения: 958
също като при baibibi , всички ми кават че детето вика ам-ам, аз само чувам ма-ма.
Спокойно ще ти каже мама, и ей не звъчи зле, аз бях а-ъ, докато се сети че съм мама Simple Smile
И не каза мама, както си мечтаех, с нежно гласче, а изкрещя мамуууу с наблягане на у-то и това беше.

# 8
  • Мнения: 2 161
И аз се посмях,съвсем добронамерено.И аз бях нещастна като теб,защото дъщеря ми първо каза та-та,после ба-ба и после други,но ма-ма не искаше.По цял ден съм я питала:коя съм аз?,но не искаше това дете,да ми каже мама.Несправедливото беше,че този та-та,тя го виждаше само на снимка.Умирах от яд,но пък сега толкова често чувам това "мама",че си мечтая за дните,които казваше просто та-та.

# 9
  • Мнения: 301
Синът ми беше така с "тати", даже и с "ейй" не искаше да се обръща към него Laughing "мама" започна да казва много рано. Не се притеснявай излишно, сигурно скоро ще те изненада с "мамооооо". Аз пък чувствах вина, че не иска да казва "тати" и все му пеех песнички само с  та-ти, та-ти, та-ти  hahaha Според мъжа ми детето и сега започва всяко изречение с "мамо"  hahaha т.е. все мен си търси за всичко.

# 10
  • Мнения: 1 447
Благодаря ви момичета,направо ме успокоихте. WinkДо сега не бях чувала такова нещо.
Наистина ми е болно,че не казва мама,и понякога много се дразня като започне само с "татее,татее." Embarassed
Чакам с нетърпение да чуя думата мамооо.

# 11
  • Мнения: 1 447


Синът ми беше така с "тати", даже и с "ейй" не искаше да се обръща към него Laughing "мама" започна да казва много рано. Не се притеснявай излишно, сигурно скоро ще те изненада с "мамооооо". Аз пък чувствах вина, че не иска да казва "тати" и все му пеех песнички само с  та-ти, та-ти, та-ти  hahaha Според мъжа ми детето и сега започва всяко изречение с "мамо"  hahaha т.е. все мен си търси за всичко.
Дъщеря ми беше така,по-късно започна да казва "тати" и си мислех,че е нормално защото все пак аз бях по цял ден с нея,но при условие,че и сега съм постоянно с малкия ми се струва сранно да не иска да кажи" мамо".

# 12
  • Мнения: 2 431
Синът ми мамосваше баща си почти до двегодишна възраст.
Дъщерята дълго време използваше словосъчетанието ма-ба - мама-баба, за мен и за майка ми.

# 13
  • Асеновград
  • Мнения: 45
И моят син не иска да ми каже мама.Казва баба , кака , тати , ельо - това е леля , на мен ми казва по име.Когато ме няма и ме търси казва мама , но в мое присъствие никога.Не знам защо го прави , може би всички / ние сме голямо семейство , живеем много народ накуп / му оказват натиск и той затова прави на инат.Не е от голямо значение , все някога ще каже , но не си сама де , има и други като теб.

# 14
  • Мнения: 2 047
  А ти като ти казва еййй , откликваш ли на повикването? Аз бих се правила на ударена, докато не ме повика както трябва  Laughing
  Също така има и друг начин, да говориш за себе си в 3 лице - напр. ела при мама, или мама ще направи това или онова. Но тук опасността е, че по-късно се научават местоименията - мен или аз ...

Общи условия

Активация на акаунт