"Засищаща" салатка !

  • 6 005
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
И от мен една салата:Зелена салата на едро нарязана или накъсана.Тук хубавото е дресинга-зехтин,лимонов сок, горчица, аншуа или риба тон ,едно рохко сварено яйце,малко соев сос и сол на вкус-всичко това се разбърква с пасатора и се залива салата.Отгоре са поръсва с пармезан и кротончета.

# 16
  • Мнения: 2 110
Варени макарони, майонеза, кисели краставички,шунка,морков/туршия/,може по желание малко грах и подправки според вкуса,аз слагам черен пипер.

# 17
  • Мнения: 9 814
Ето една " Засищаща салата" и от мен:
домати; краставици; зелен лук; шунка; кашкавал; сирене; печена червена чушка; царевица; маслини; яйце;
за дресинга:  майонеза; лимонов сок;  горчица; пресен копър

# 18
  • Мнения: 132
зеле, домати, краставици,сирене,кашкавал,сварен нахут.за соса- зехтин, лимон, чесън,магданоз,копър пасира се.заливате,разбърквате и оставате на престои -30мин. ако не ви се чака или нямате време намачкайте зелето със сол и малко оцет(ама малко). есента става вкусна и с чушки.вместо нахут може боб или някакви макарони, а има и едно....прилича на леблебия,но с по едри зърна(с него на нас ни е най вкусна).

# 19
  • Мнения: 511
ето и една салата и от мен:
сварени цветни макарони на спирала,кисели краставички на ситни нарязани,мек колбас,майонеза 2пак. на горе-долу половин пакет и босилек
имайте предвит,че макароните поемат и майонезата е добре да е повече ,за да не останат сухи

# 20
  • Мнения: 1 216
Много бърза, засищаща и пикантна салатка е салата '' Пикадили'':   
 Рачешки рулца- наситнени, царевица от консерва, майонеза - в количества, съответно 1:2:1/2.
Пресован чесън, пресен лимонов сок, черен пипер, или бял, на вкус. За разкош може да се прибавят и малко скариди.

Друга морска салатка е - рачешки рулца, скариди /сварени, обелени/, може октопод, стриди- морски дарове по избор, пресен пипер, целина, сварени макарони дребни, 1 малка глава лук /шалот, за предпочитане, или червен лук/, кисела краставичка или пипер от туршия, чесън, чер пипер, сол, майонеза. Става хубава салата.

# 21
  • Мнения: 222
ето и от мен:боб от консерва,сладка царевица,бекон,печена червена чушка,кисели краставички,магданоз и всичко това объркано с кетчуп става страхотна засищаща салата.
друг вариант на приятно предястие :твърдо сварени яйца нарязани на половинки и заля ти от сос направен от 1 майонеза,1 не много пълна с.л.горчица и половин кофичка кисело мляко .

# 22
  • Мнения: 126
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИЧКИ

# 23
  • София
  • Мнения: 1 202
Сварен боб /или от консерва, червен/, грах, царевица, кисела краставичка, сол и подправки на вкус. Става и вкусно и красиво/салатката е многоцветна/.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
Една много бърза, лесна и вкусна салатка

Сварявате 5 яйца. Настъргвате ги на ренде. Разбърквате ги с 1 опаковка майонеза Краси, 1 скилидка настърган чесън, горчица на око и черен пипер. Оставя се в хладилника за около час.
Да ви е вкусно!

# 25
  • Мнения: 5 173
1 картофена от мен:
Сверените картофи се намачкват, намачкват се 2-3-4, според количеството, твърдо сварени яйца, нарязват се на ситно 6-7 кисели краставички, прибавя се майонеза и кисело мляко и всичко това се обърква хубаво.
Понякога слагам и шунка или бекон Peace

# 26
  • Мнения: 126
Благодаря за рецептите момичета! Продължавайте в същия дух!

# 27
  • София :(
  • Мнения: 215
 Ето една и от мен
Печени червени чушки скълцани в хаванчето на баба, намачкан сварен картоф, по-големичък или два-три дребни и настъргани 1-2 яйца сварени, натрошено сирене, объркани със заквасена сметана или цедено мляко, а може и смес от двете, счукан чесън, солчица, малко лимонов сок и много магданоз

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 22:45 от mimensita

# 28
  • Мнения: 502
моята салата се казва  Тъщина салата
от сайта "гответе с мен" съм я взела, тежка е и то доста много
поне у дома спокойно се наяждаме само с нея  Mr. Green


250 г рулца от раци
150 г кашкавал (по твърд)
4 сварени яйца
150 г маслини без костилки
2 скилидки чесън
1/2 ч л лимонов сок
крутони
майонеза - 1 опаковка

всичко се нарязва на малки кубчета, кашкавала се настъргва на едро ренде
смесват се и крутоните се посипват отгоре

# 29
  • Мнения: 126
Ето една и от мен
Печени червени чушки скълцани в хаванчето на баба, намачкан сварен картоф, по-големичък или два-три дребни и настъргани 1-2 яйца, натрошено сирене, объркани със заквасена сметана или цедено мляко, а може и смес от двете, счукан чесън, солчица, малко лимонов сок и много магданоз

 Яйцата са сварени нали?

Общи условия

Активация на акаунт