въпрос относно "упражнеия за матката" по време на бременност

  • 1 012
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Ако не се лъжа, някъде бях чела, че подготовката за леко раждане включва  и " упражнения " за матката. Това са упражнения, които се състоят в свиване и отпускане мускулите на матката, които се правят по няколко пъти на ден. Вярно ли е това, или аз нещо не съм разбрала?

# 1
  • Мнения: 707
Разбрала си правилно, само че се консултирай с гинеколога си, за да не получиш контракции.

# 2
  • Мнения: 9 814
 newsm78 Дали не става въпрос за упражнения на перинеума?!

# 3
  • Мнения: 370
И как става това свиване и отпускане на матката newsm78

# 4
  • Мнения: 42
значи става въпрос за упражнения за влагалището,а не на матката.
На матката няма как да стане.Аз ходя на йога за бременни и там правим такива упражнения,които помагат при раждането а и после при възстановяване

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Матката е изградена от мускулатура, която не можеш да командваш волево, така че не можеш и да правиш упражнения с нея.
Упражненията се правят сами - това са подготвителните, или Бракстън Хикс контракции.
Те са неболезнени, но се усещат като втвърдяване и напрягане на корема.
Можеш да тренираш дишането, да мажеш перинеума, да правиш упражнения, които косвено биха ти помогнали, но не можеш да упражняваш и командваш матката, това могат само хормоните.
Прочети повече за самото раждане и отделните фази, и това е важна подготовка.

# 6
  • Мнения: 370
значи става въпрос за упражнения за влагалището,а не на матката.
На матката няма как да стане.Аз ходя на йога за бременни и там правим такива упражнения,които помагат при раждането а и после при възстановяване


и аз така реших Simple Smile

# 7
  • Мнения: 27
а могат ли тези упражнения за влагалището да предизвикат контракции, спонтанен аборт, или да се отразят негативно на плода

# 8
  • Мнения: 9 814
а могат ли тези упражнения за влагалището да предизвикат контракции, спонтанен аборт, или да се отразят негативно на плода

Не, ако бременността ти е не е рискова.

# 9
  • Мнения: 7 474
newsm78 Дали не става въпрос за упражнения на перинеума?!


Според мен за това говори  Thinking

# 10
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ха-Ха-Ха, упражнения за матката. Много ме разсмя.

Става дума за упражнения (или масаж) на перинеума.
Представлява нещо такова :
http://www.manbit.com/obstetspain/obnat21.htm
Лично аз не съм го правила.

Потърси също в нета за упражнения на Кегел. Вършат същата работа.

# 11
  • Мнения: 316
Упражнения на Кегел /прости техники за тонизиране на мускулите в областта на влагалището и пиренеума; подготвят ги за раждането като ги подсилват/: За да изпълнявате упражненията на Кегел, стегнете здраво мускулите окол влагалището и ануса. Задръжте колкото можете /не по- малко от 8-10секунди/, после бавно отпуснете мускулите и почивайте. Правете по 3 серии от 10 до 20 упражнения на ден.

# 12
  • Мнения: 9 973
не съм правила

Общи условия

Активация на акаунт