Преглед на дебелото черво

  • 110 014
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 37
Здравейте! Аз понеже имам вътрешни хемороиди и след колоноскопията ми излезе един много голям външен който страхотно ме боли.Ходих на лекар и казаха ,че е от подготовката за колоноскопията,не разбрах дали е от прахчетата или от многото ходене по голяма нужда.Някоъ имал ли е такъв проблем?.Сега не стига,че едвам малко съм си позакрепила стомаха със лекарствата които пия,но трябва да пия и Детралекс!!!

# 61
  • Мнения: 141
Привет,

Мнооого гадна тема...
Ама който е стигнал до там...

Моля ви помагайте - в сряда съм на ректоскопия, току що си разтворих едно прахче фортранс с 1л мин. вода (?) и реших да погледна в нета нещо по въпроса и о, ужас - не трябвало с минерална вода. И като гледам моята схема е съвсем различна. Днес и утре в следобедите трябва да пия по 1л+1прахче за около 2-3часа бавно на глътки, а гледам тук пише за не повече от 40мин.? И хранителния режим  май нещо го бъркам - докторката ми е написала на един лист три дни преди процедурата да спирам боб, леща ... плодове и зеленчуци, но за месо, шоколад и т.н. нищо не пише. На следващия ден (сиреч днес) същия режим и много течности. За утре (деня преди ректо) пише много течности, може и една фил. хляб. 
Кафе също пия. 
Не ме е страх от болка, а да не оплескам пейзажа  Embarassed

# 62
  • Мнения: 1 942
При нас диетата бе само 1 ден преди интервенцията. Лекарят разреши боза, рядка и пасирана зеленчукова супа, натурални сокове, бульон и чайове + 4 литтра минерална вода.
Очистителното не помня какво бе, но приема бе от обед на деня предхождащ интервенцията.
Ние поискахме пълна упойка.

Всичко ще е наред  Hug

# 63
  • Мнения: 141
Ние поискахме пълна упойка.

Това предполагам е било за детенце?

# 64
  • Мнения: 1 942
Ние поискахме пълна упойка.

Това предполагам е било за детенце?

Съвсем не.

# 65
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
съвсем обичайно е колоноскопията да се прави с упойка (пълна, но венозна!) или поне седация. не разбирам учудването...

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз имам три колоноскопии без упойка, но когато трябваше да се огледа цялото черво ми поставиха упойка, от която дори на моменти сякаш загубвах съзнание. Лекарят ме беше предупредил, че има участък или два, не помня вече, където червото има свивка и е болезнено, затова ми предложиха да е с упойка. Иначе, когато гледахме по-долните участъци беше без упойка и не ме е боляло никак, дори когато ми махнаха полипа, за разлика от ректоскопията, която за мен беше ужасно болезнена.

# 67
  • Мнения: 183
Момичета,след колко време ви подейства Х-Препа.Аз го изпих вчера около 15 часа,защото днес следобяд съм на ректоскопия,но ефект няма,освен ужасна болка в корема.

# 68
  • Мнения: 141
съвсем обичайно е колоноскопията да се прави с упойка (пълна, но венозна!) или поне седация. не разбирам учудването...

Ами нищо не са ми споменали ... вероятно огледа ще бъде само в предверието  Embarassed
Но пък Фортранса ми действа ужасно - образуваха се страшни газове, и днес като изпия още един  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт