Нормално ли е първокласници да играят навън физическо?

  • 2 832
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 59
Не е ненормално една майка да се притеснява, особено ако детето и е по-податливо на настинки. При нас има майки, които уведомяват учителката, след боледуване, че са против децата им да играят на открито и такива деца не играят, но стоят навън с класа. Според мене не е решение.
Точно затова пуснах темата,защото дъщеря ми като по-малка правеше често гнойни ангини.И понеже все още не е надраснала  пролема все съм на тръни.Дано всичко да е наред.

# 16
  • Мнения: 4 204
Само като се замисля какво виждам в кварталното училище през всяко междучасие!Цели класове изсипани навън се гонят по блузки и  се замерват със снежни топки!
Това така между другото го казвам, но е факт.Децата не слушат ли родителите си да не излизат необлечени навън в студа?!
За физкултурата.Мисля, че когато е студено е добре да играят в салона по екипи, с гуменки и да усвояват материал подходящ за закрито помещение!
От друга страна не ми се вижда странно, че играят навън с шапки и шалове, защото си мисля, че ако не е този час по физкултура много деца въобще няма да си покажат навън носовете, затрупани от домашни и извънкласни занимания!
Така че изводът за мен е да говорим с децата си да се обличат добре когато са навън и да се наслаждават на хубавия сняг!

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 541
Аз пък въобще не го приемам за нормално това да играят в тоя студ навън.Точно това се случи с моя син второкласник преди няколко дни .Играли физическо навън само по анцунг . Ритали топка - представям си колко потен е бил и как тичайки е гълтал студен въздух .Преди две седмици беше болен ,на антибиотик. Като ми каза ,че са играли на двора  smile3514бях бясна два дена .Категорично му забраних следващият път да играе на двора ,пък ,ако ще госпожата да му пише отсъствие .

# 18
  • Мнения: 1 817
И нашите не само по физическо, но и всеки ден в голямото междучасие ги изкарват в двора да закусват и дивеят.
За закусването, според мен не е удобно, но за дивеенето, само им е от полза. Те така си релаксират и изразходват енергия.. И без това не можем много да сме навън. Какво толлкова има Rolling Eyes Затова децата ни са кекави Wink

# 19
  • Мнения: 117
По-добре навън на въздух, отколкото в прашния салон. А събрани в големия салон малки и големи - това е направо ужасно и животозастрашаващо  Laughing. При нас цяла зима играят навън (4 клас), но с уговорката, че на който родителите не разрешават, седи кротко в класната стая. Почти никой не седи вътре - купонът все пак е навън и не бива да се пропуска. Аз лично нямам никакви възражения. Децата имат нужда от освежаване, от изразходване на енергия, от игри, а в салона това е практически невъзможно.

# 20
  • Мнения: 2 032
Само ако децата имат алергия към чистия въздух и силно желание за затлъстяване  Wink, тогава не е нормално да играят физическо, навън.

# 21
  • Мнения: 7 263
Не знам за другите ама моята не е болна и 1 час навън не може да я събори. Дори го смятам за полезно и го предпочитам пред 1час в прахоляка.
Особено, ако салона трябва да приюти 2-3 класа, като в старото училище на големия ми син.
Определено не мисля, че е проблем за здраво и добре облечено дете да поиграе 35 минути на въздух. Децата трябва да се закаляват.

# 22
За успокоение на душата можете да си припомняте, че освен в Южна Европа има и много деца в Швеция, Норвегия, Финландия, Исландия и даже Гренландия, които играят по тениски на 15 градуса (лични наблюдения!). Даже и тук в северна Германия, където вали почти всеки ден, много деца подскачат навън в дъжда по цял ден, да не говорим, че много обичат да ходят боси по тревата (това обаче не по време на дъжд). Явно ги карат да свикват от малки, и като гледам, даже средно по-рядко боледуват. Такова нещо като "грипна ваканция" тук няма...

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, то  в Германия и заплатите са по-високи, и въздухът им е по-чист... Хайде да не сравняваме нещата. Има достатъчно много разлики между двете държави, че и до закаляването опряхме.

Предпочитам децата да са навън по якета, отколкото да се тъпчат в прашните салони. Бедна ви е фантазията какво виждам всеки ден на обяд в училище, че понякога и през голямото междучасие - деца по блузки, без якета и шапки в най-големия студ. Така че учителките са най-малкият проблем. Половин час игра навън не е навредила на никого, стига да е облечен според времето.

# 24
  • вкъщи
  • Мнения: 704
да нормално е и осбенно ако е хубаво  времето

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Само ако децата имат алергия към чистия въздух и силно желание за затлъстяване  Wink, тогава не е нормално да играят физическо, навън.


  Peace Напълно подкрепям,и нашите играят навън.

# 26
  • Мнения: 241
Днес бях на лекция в университета по физ. възпитание за началните класове. Ако са подходящо облечени, не само по анцунг както споделя майка тук, ами с ДЕБЕЛ анцунг и стабилни маратонки и не вали, няма причина да задържаме деца вътре... разбира се, добре е двора да не е заледен или прекален кален и мокър, за да не се контузят.

По този повод, мисля че най-добре е физ. възп. да е в последния час, но невинаги е така  Thinking когато е последен час мога да си го прибера и да се изкъпе детето, не да седи потно по стаите.

Мен по скоро ме впечатли факта че учителката си е седяла без да се занимава с децата. Би трябвало да е между тях и да играе с тях, да е активна, да показва дори, да е треньор, а не да си зяпа отстрани. Поне това е част от програмите и обучението на началните учители.

# 27
  • Мнения: 2 755
Не е ненормално една майка да се притеснява, особено ако детето и е по-податливо на настинки. При нас има майки, които уведомяват учителката, след боледуване, че са против децата им да играят на открито и такива деца не играят, но стоят навън с класа. Според мене не е решение.
Това е лишено от смисъл. Ако едно дете е боледувало наскоро, не означава, че то не трябва да играе на навън. Нещо повече, това е изключително полезно, стига да е облечено подходящо. Докато има родители, които лишават децата си от физическо възпитание, поради някакви тъпи приумици, ще има и често боледуващи деца. Изключвам случаите, при които децата имат медицинска забрана за това.

# 28
  • Мнения: 2 110
Много е сложен този въпрос. Вътре в салона е много прашно. Навън ,ако са по-леко облечени и особено се изпотят от тичането ,също не е добре.
Струва ми се обаче доста по-добре децата да тичат на въздух !

Общи условия

Активация на акаунт