Духовното или материалното?

  • 9 834
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 388
temida  що пък се дразниш на демонстрациите им.
Парвенюта, новобогаташи, не могат хората да се държат по друг начин. Простено им е.
На мен са ми забавни. Laughing

# 31
  • Мнения: 627
На мен не са, понеже си купуват политиците, а понякога самите те са такива. И дефакто ни управляват...

# 32
  • Мнения: 64
На мен не са, понеже си купуват политиците, а понякога самите те са такива. И дефакто ни управляват...

sad but true ...

# 33
Моето семейство се разби точно поради тази причина- майка ми материалистка,баща ми- ,,беден даскал,, но духовно извисен човек,много мъдър и страхотен баща. Майка ми цял живот е издържала семейството,защото знаете с учителска заплата не се живее и цял живот до развода му натякваше за това,че не ме обичал достатъчно,че бил търтей,правеше го на две стотинки ( горкичкия ми)... След като се разведе си търси дълго време ,,богат,, мъж ама не се съобразява с факта,че за да имаш богат мъж трябва да даваш нещо повече от това,което е тя насреща.Тя постоянно ми натяква да не вървя по нейния път,да не правя нейните грешки, един вид че цял живот ще блъскам за двама като нея.... Категорично отказвам да и повярвам и да си зарежа приятеля заради това.Не осъзнава даже колко ме наранява казвайки всичко това. Аз от своя страна се опитвам да я разбера и отчасти я разбирам.Честно казано малко ме е страх да не се окаже права...

Не ми се иска да вярвам,че цял живот ще сме ,,бедни,, но знае ли човек. За сега няма изгледи нито за собствен дом,нито за сватба, а какво остава за дете  Cry . Той не е мързелив в никакъв случай но е държавен служител и има доста заеми,които ни дърпат назад.Това е лошото. Иначе много ми помага,работи,много помага и вкъщи, не е някой търтей да чака само на мен. Виждам,че за момента не може нищо да направи...и на него му се иска да живеем по-добре....и се измъчва ,че нищо не може да направи но аз ги приемам по-трагично нещата. Била съм в чужбина и съм вадила много добри пари.Той обаче не е бил и не иска в никакъв случай да излиза да работим навън , защото има заеми, не знае език и мисля,че като цяло не му се нрави идеята изобщо.

Не искам да загубя себе си.... заради това...

# 34
  • Мнения: 1 473
Любовта е лудост, беше казал някой...
Ако си влюбена няма да му мислиш толкова. Щом си с истинският човек може да постигнеш мечтите си и да имаш всичко, както и да загубиш всичко, просто гаранция и застраховка в това отношение  няма.
Аз лично заложих на духовното и постигнах материалното.
Желая ти успех, както и да постъпиш.

# 35
  • Мнения: 194
Не съм материалистка, но парите имат значение Wink

# 36
  • Мнения: 606
по-прекрасно е двамата да се къпете във вана с шампанско..
От това няма ли да ти защипе на?...

# 37
  • Мнения: 158
Каспърче, много е трудно. Преди години бях много зле финансово ама истински ми беше трудно, тогава за съжаление връзката ни не успя да оцелее. Причината може би беше, че аз не можех да се примиря с мизерията, а човекът до мен не беше склонен да рискува и да поеме предизвикателства. Сега съм много, много добре, но пак не мога да кажа,че съм щастлива, защото всичките ми пари не могат да ми помогнат да стана майка. В интерес на истината сега не съжалявам, че тогава взех такова решение.
Щом чувстваш, че човека до теб дава всичко от себе си, може би това е достатъчно. Времената са тежки, трудно е за млади хора, но ако има желание може би ще успеете да се съхраните и да си осигурите стабилност.

# 38
Мислите ли,че наистина не е възможно едно семейство да се изгради като такова в цялата си прелест и върху наистина важните неща когато финансите не достигат?

Защо в съзнанието ти финансите не спадат към наистина важните неща, се чудя пък аз... Изобщо защо този конфликт между материално и духовно? Прави ми впечатление, че хората с по-скромни финансови възможности сякаш обикновено са по-склонни да противопоставят едното на другото... Един вид за успокоение, че те пък имат нещо, което другите нямат, може би  Thinking

И няма ли да ти е важно един ден, ако ти се наложи, да можеш да си хванеш такси, за да си заведеш детето на лекар, вместо да висиш по спирките на студа? И кои точно духовни ценности ще те компенсират тогава?

# 39
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Глей са, не е задължително липсата на кинти да е вечна. Нали?

Peace


Най-сладко е сам да си го постигнеш/направиш   Wink ...матерялното  Grinning


.....пЪк и богатите също плачат  Sunglasses Wink


Няма пълно щастие  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 175
Аз съм от поколението, когато всички нямахме..
Нали бяхме равни.. Sunglasses
Та, това с "бедното" семейство много не го намирам за оправдание..
Почти всичките ми приятели (от детинство) успяха по някакъв начин да тръгнат от нулата и заедно да израстнат с половинките си..
Сега повечето карат мерцедеси и някои имат и хотели.. Mr. Green Затова и не бих си позволила да квалифицирам всички под един знаменател..
"Боклуци" има навсякъде, както и свестни хора се намират където най-малко очакваш..

А на въпроса отговорът ми е "И двете"..
Не си представям нито едното самостоятелно..Само с материлано не бих могла да  живея, само с "духовна храна" - също.
 Вярвам, че всеки интелигентен и инициативен човек може да се справи - възможности има, трябва хъс, желание и амбиция..
..а и представата за "материалното" е различна  за всеки.

# 41
  • Мнения: 2 388
Вярвам, че всеки интелигентен и инициативен човек може да се справи - възможности има, трябва хъс, желание и амбиция..


Ей това е истината. Затова преди 10 години изобщо не се замислих да се обвържа с човек, който имаше едно голямо нищо в материален аспект.

# 42
  • Мнения: 5 710
имаш морал и  ценности - и с 10 и с 10 милиона евро си заслужаваш. нямаш - и да си крез и да си просяк все си боклук.
не харесвам романтизирането нито на бедността, нито на богатството.

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 20:36 от 10cent's

# 43
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
От това няма ли да ти защипе на?...

Толкоз романтика къде се побра в една душа ...

# 44
Момичета,пределно ми е ясно,че финансите са важна част в днешно време.Не съпоставям парите с духовните ценности.Просто не знам струва ли си човек да зареже любовта само защото мъжът няма пари.Не мога да знам дали и утре ще е така но не мога да знам дали няма да трябва цял живот да тегля каруца за двама...и дали наистина в даден момент няма да ми писне.


За мен духовното е много по-важно.Но в тоя живот няма как да се справяме само с духовна храна.Способна съм,амбициозна съм,не ме е страх от работа и не съм на мнение,че мъжът трябва да храни семейство- само и единствено той.
Не искам лукс,не искам и много пари, искам просто да можем да живеем нормално, да се оженим,да имаме наш дом, да си направим две дечица и да си гледаме живота.Нормални човешки неща....

Не искам богат лигльо до мен. Мъжът до мен е способен, обича ме,много държи на мен, никога няма да ме предаде....но пустите гадни пари...мразя ги  Sick


Общи условия

Активация на акаунт