Духовното или материалното?

  • 9 829
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 90
И двете!

Но съм дала обет- "В богатсвто или бедност-завинаги заедно"
Парите не могат да спрат любовта ми...но те са средство за постигане на повечето неща в този свят..бих предпочела да сме добре материално.
А когато изпадаме във финансови кризи-любовта ни спасява!

# 61
  • Мнения: 599
Мисля, че по-важно е човекът до мен да ме обича, както аз го обичам.
Другото си идва на мястото рано или късно.Стига желание да има.
Пари се изкарват.Днес ги има, утре ги няма....

# 62
  • Мнения: 96
В живота има върхове и спадове.Когато се ожених ,естествено съпругът ми бе този който изкарваше парите .Доходът ни бе приличен ,за да ни позволи да живеем без ограничения.Дойде един момент обаче ,при който той претърпя злополука и излязохме от релси.Почти година си остана в къщи,а аз колкото и да работех и да получавах все не стигаха.В един миг се оказахме без ток заради неплатени сметки(добре ,че беше топло и готвех на газ),без платен наем,празен хладилник и т.н.През цялото това време и през ум не ни е минало да се караме или обвиняваме,напротив ,този труден момент ни сближи още повече.Стъпихми си на крака едва след  година и половина.Тогава ,когато има истинска обич и желание за създаване на семейство с всички отговорности ,няма място за безпокойствие,проблемите само биха ви сближили още повече.Няма нищо по-хубаво от това двама души да се разбират само с поглед без думи,а това определено се постига и с преодоляване на житейски тредности.

# 63
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Едното не изключва другото.
А колкото до здравото семейство, за да е щастливо трябва да се създаде от двама души, които са наясно със себе си независимо от финансовото им състояние.

# 64
  • Мнения: 1 329
Духовното... За материалното винаги ще се намери начин, но не можеш да направиш един човек повече човек отколкото е.
Не харесвам показността в хората.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 392
За мен двете понятия са взаимосвързани.
Едното без другото не може и ако едната страна на баланса е трайно нарушена, другата неизбежно ще страда.
Перманентната липса на материална основа, неминуемо ще доведе до пукнатини в духовен аспект. Както и обратното- липсата на достатъчно "душа", със сигурност няма да може да одухотвори материалните блага и да ги превърне в материални ценности.
Истината е в добрия баланс.
Вече конкретните измерения са личен въпрос, който касае конкретните потребности на всеки човек от духовен и материален характер.

Общи условия

Активация на акаунт