От кога сън веднъж дневно

  • 4 731
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Мили мами, моля ви да споделите от каква възраст вашите бебчета започнаха да спят по веднъж на ден? При нас положението е такова,че два пъти дневно му е много, в смисъл че ако дремне преди обяд дори и за половин час си оставаме с него до края на деня и направо вечер не се търпим, а другия вариант е ако не спи до обяд не можем да обядваме от рев newsm78.Май сме още малки да се правим на големи ThinkingЩе се радвам да споделите как е положението със съня при вас.

# 1
  • Русе
  • Мнения: 86
Моята дъщеря е на същата възраст. Сега спи само на обед от 12.00 до 14.30-15.00.
Но е едно вардене да не заспи сутринта, защото ако дремне 10-на минутки и на обед няма заспиване. А след обед не спи, но към 19 вече става много кисела.
Имаше период преди около два месеца, когато спеше от 9.30 до към 10.30. После от 12.00 до 14.00. И от 16.00 до към 17.00.
Тогава просто бях на седмото небе, но за кратко.

# 2
  • Мнения: 1 310
След 1г. и 3м. - просто тогава проходи уверено и излизахме на разходка без количка. Прибирахме се да обядваме и той вече беше капнал и спеше 2 или 3 часа следобеден сън. Peace
Мисля, че детето само ще покаже. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 584
На 10м си спеше 2 пъти дневно. Сутрин откъм 10-до 12. След това следобяд към 2-2.30. Един път започна чак на 1г и 9-10м.

# 4
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
на 11м започна да спи по веднъж на ден.И до сега е така. Peace

# 5
  • Мнения: 2 521
Точно на тази възраст(10м),и моето започна да спи по веднъж на ден.Преди това като спеше по два пъти,съня му беше по 20мин.А сега вече си спи по 1-2 часа.Отначало докато свикне със спането по веднъж,имаше подобни на вашите тревоги.

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Всяко дете има различна потребност от сън.

По темата - и двамата се отказаха от сутрешния сън около 14-ия мес.
Сега спи само следобед за 1,5 - 2 часа.

# 7
  • Мнения: 755
10м. започна да се циркосва на предиобеднот оспане и аз реших да не му помагам да спи... и така постеппно премина към сън само след обед някъде до към 17ч. понякога откарваше.... Laughing
Много сънлив беше, но това време отдавна отмина сега е на етап "... не ми се спи следобед мамо, вече съм голям..." ooooh! Laughing

# 8
  • Мнения: 9 814
Моето дете беше на 11 м., когато се отказа от сутрешното спане.
Почти месец преди това, когато спеше сутрин, следобяд не искаше, а до вечерта се превръщаше в кошмар. ooooh! За това използвах ремонта у съседите и набързо прекратихме /за радост и на двете ни/ сутрешното спане.
Племенникът ми обаче до 1 г. и 10 м. спеше по час и половина сутрин и три следобед.
Така че, си е до дете.

# 9
  • Мнения: 1 691
Около 11 месец започна да спи съвсем за кратко сутрин или пък изобщо да пропуска. За около 2-3 месеца окончателно си смени режима.

# 10
  • Мнения: 467
Ох, Моят е на 18 месеца и спи най-често по два пъти на ден - сутрин и следобед. Големият ми син беше също така, до към 19 месеца май  newsm78

# 11
  • Мнения: 2 447
Като гледам ние май-раничко сме се отказали.Някъде към 8-я месец започна да спи само по веднъж на ден. От 13:30 до 16,30-17 ч.Имаше един период след това към 9-10 месец,когато заспиваше в количката като отивахме за кухнята към 12-12,30 и после към 14ч,но това беше за кратко.Сега пак спи по веднъж на ден.

# 12
  • Мнения: 1 334
До годинката някъде спеше по 2 пъти, след това почна по веднъж - по горе-долу 2 часа.

# 13
  • Мнения: 660
Около 1,1 месец някъде отказа сутрешния сън.Сега спи от 12 до 14-15 часа... Peace

# 14
  • Мнения: 9 973
и сега понякога спи по 2 пъти,иначе до 1г.3м.

Общи условия

Активация на акаунт