Маймуница ?!?

  • 12 133
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • MUC
  • Мнения: 571
Ето един полезен линк за мамите в чужбина които искат да си кирилизират компютъра /windows

 Arrow  http://injinera.bgplus.com/wxp/xp_bul.htm

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Гласувах с "НЕ", заради присъствието на наречието "задължително" във формулировката на въпроса.
То предполага категорична забрана, каквито по принцип не харесвам.

Категорично "За" кирилицата,
и категорично против подобни забрани.

+ Молба, при възможност, да се пише на кирилица, аз също понякога прескачам дългите маймуници, досадни са, а и забелязвам, че хубавата ни азбука се налага масово и в ICQ и IRS.

# 17
  • Мнения: 3 200
Аз не мога да пиша на БДС. Ако нямам фонетична,  пиша на маймуница.
Какво да се прави, въпрос на навик. Не мисля, че понятия като "задължително" би трябвало да се въвеждат във форумите. Нали целта е да се разбираме и да си помагаме!?

# 18
  • Мнения: 2 051
Цитат на: evpraksia
Аз не мога да пиша на БДС.


А какво пречи?
Не е трудно да се научи човек. На моя компютър никога не е имало т.нар. червени букви, но мога да ти кажа, че за седмица-две преставаш да гледаш клавиатурата.
И инсталацията на кирилица също не е проблем.

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: vedrra
А какво пречи?
Не е трудно да се научи човек.


пречи това, че тук не сме в казармата.

това е форум за взаимопомощ...не е форум за български език и литература.

ако някой има въпрос за детето си, не мисля, че трябва да бъде задължен първо да стане факир в писането на БДС (което и на мен ми е ужасно трудно и ползвам фонетик) за да го зададе!

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз няма да гласувам, защото не знам за кое би трябвало. И двете твърдения- да или не са прави донякъде....

   Аз имам един голям проблем с фонетичната- някой да има идея как да престана да натискам първо Ъ, а съм искала У , както и с Ц и Ж. Ей, голяма мъка е това.......Само заради тия 4 букви ми се налага да губя време / наистина на латиница от чужбина е по-лесно и бързо, ама знете ли в какво  се хванах- почнах да пиша някой букви, както примерно ще ги изпратя в смс. Ужас! Оттогава гледам само Кредор-а да използвам....

# 21
  • Мнения: 5 250
Хубаво е наистина всички да пишем на кирилица,но чак пък да го правим задължително  Rolling Eyes На мен лично не ми пречи да чета мнения написани както на кирилица така и на латиница.Както казаха и други мами,трябва да се съобразим и с тези които живеят в чужбина,пък и на всеки в един момент може да му се наложи да пише на латиница(по обективни и субективни причини)  Wink

Поздрави и всичко най,най от слънчева Варна  Wink

# 22
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Reza
ако някой има въпрос за детето си, не мисля, че трябва да бъде задължен първо да стане факир в писането на БДС (което и на мен ми е ужасно трудно и ползвам фонетик) за да го зададе!


Съгласна съм!!
Опитвала съм да се уча на БДС, но много бързо се отказах, много е различна подредбата на буквите, като си свикнал вече на фонетична. Пак казвам, че е въпрос на избор. И всеки сам си го прави!!

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
И АЗ ПОДКРЕПЯМ !  

И все пак !

Цитат на: Reza
не мисля, че е редно да се въвеждат задължителни неща от този род.
това е ограничение, с което не всички могат да се съобразят.  по този начин ще ограничим достъпа до форума, а не искаме ли той да става по-масов????


нека всеки си пише както може...пък който иска да го чете.......

  202uu

# 24
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Reza
Цитат на: vedrra
А какво пречи?
Не е трудно да се научи човек.


пречи това, че тук не сме в казармата.

това е форум за взаимопомощ...не е форум за български език и литература.


Имам предвид, че кирилицата се използва и на други места, не само във форумите.  Grinning
Може да потрябва и за друго.

# 25
  • Мнения: 18 542
Цитат на: evpraksia

Съгласна съм!!
Опитвала съм да се уча на БДС, но много бързо се отказах, много е различна подредбата на буквите, като си свикнал вече на фонетична. Пак казвам, че е въпрос на избор. И всеки сам си го прави!!

Ако са ти написани клавишите на БДС се научава бързо. Аз едно време пишех на БДС и то доста бързо. Наложи ми се да науча фонетичната по неволя. Сега се справям що-годе добре, но определено съм по-бавна.

# 26
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
абе може....Simple Smile
човек като има кирилица все ще му потрябва за нещо, но нека не си забраняваме безсмислени неща....Simple Smile

да си правим живота по-лесен! не по-сложен!!!!
трябва да има свобода поне тук:)))

# 27
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Reza

пречи това, че тук не сме в казармата.

това е форум за взаимопомощ...не е форум за български език и литература.



Подкрепям!

И аз обичам да чета и да пиша на кирилица, но какво значи това да е задължително? Всички знаем, че мнозина не разполагат с такава или имат временни проблеми...

Може да е препоръчително, желателно и т.н., но как ще се регулира "задължителното"?

# 28
  • Мнения: 3 200
Цитат на: cheta
Наложи ми се да науча фонетичната по неволя. Сега се справям що-годе добре, но определено съм по-бавна.


По неволя се учи, съгласна съм!! И на мен може да ми се наложи!?  Wink

# 29
  • Мнения: 5 539
Вижте сега, не може да се задължат всички да пишат на кирилица, но пък на латиница е по-вероятно съобщението ви да не бъде прочетено от голяма част от потребителите. Така че изборът е ваш. Досадно е да четеш на латиница и особено ако постинга е по-дълъг...
А иначе вкъщи аз пиша на БДС а мъжа ми на Фонетик и постоянно се караме защото непрекъснато трябва да сменяме настройките. И затова той ме заплаши, че ще ми изтрие БДС-то, тогава пък аз ще трябва да му изтрия Фонетика и тогава какво ще правим, не знам Wink Изобщо голеееми проблеми с тия азбуки Laughing  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт