предателството към детето

  • 9 502
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 613
Дистант,точно от това ме е страх,че чувството ще се засилва с времето Cry И вероятно ще започнат въпроси,къде е моят тати и тн-това ме съсипва просто Sick

Да-ааа...Както и Ханнаа е написала, винаги боли когато гледаш детето си пренебрегнато и страдащо.

А и аз не намирам връзка между чувствата ми към бащата и това усещане, за което си говорим тук. Мисля, че и да намеря нов човек и втори брак да имам, болката която ще изпитвам, когато си видя детето страдащо, заради отношение на собствения му баща, ще е все там.

Леко встрани от темата, но има бащи, които не обичат/не се привързват към бебета и малки деца. Но, се попроменят с възрастта на детето. А и обикновено и  първите години след развода/раздялата са най-бурни, дано с годините нещата поулегнат при вас и бащата да потърси път към детето.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 477
Разбира се, че ще отминат толкова силните чувства - омраза, гняв...После идва безразличието. А колкото за детенце - така е по-лесно за него. При мен случая беше същия - малката беше на 4-5 месеца, когато на БНД вече му беше мноого тежко да се прави на баща, а и се беше появила нова кака. Ревала съм по празници, когато виждам мама, татко и аз с количка, тежко ми е било, когато е нямало на кого за минута да оставя малката...а до година и половина съвсем сама съм я гледала...но минава всичко!
А имаше и друго - след първата годинка БНД рязко реши, че много я обича....но аз и досега не съм особено сигурна в тези му демонстрации. Но с времето решх да не анализирам толкова нещата - колкото, толкова...И така е по-лесно за всички!

# 17
  • Мнения: 139
Моргана,много ти благодаря! Ужасно е да останеш сам с толкова малко бебе! Sad Аз дори предпочитам да не поиска никога да влезе в живота и,просто не вярвам,че не си обичаш детето 1 година или повече и изведнъж го заобичваш! Любовта се увеличава с грижата,та той не знае нищо за нея-какво я радва,какво не,какви муцки прави,какво казва Sick Детето или се обича,или не #Cussing out

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Reiana, то и при нас докато малката беше в някаква супербебешка възраст - говоря зе времето до 2, че и до към 3 годинки ще дойде - БНД не изпитваше кой знае колко емоции. Идва, взима я - формална разходка, сядане за 5 мин да поиграе с нея и бегом. Обаче сега като вече е човече - аааа, като тръгне навън по-горд от него няма! И вече колко загрижен го играе...абе не е истина!Та аз мисля, че бащите предпочитат да изразяват емиции към децата  в по-съзнателна възраст, за да имат някакъв начин да комуникират.....Между другото и за мен бебешкия период беше ад - не намирах никакво очарование в едно ревящо, акащо и трудноядящо нещо, което непрестанно изискваше грижи....Докато сега ....препускам като луда да се прибера по-бързо от работа, за да видя госпожицата и да ме разкаже какво е било в детската....

# 19
  • Мнения: 139
Ето сега не се обади дори да и честити Баба Марта,камо ли да и подари мартеничка! При всеки такъв случай се разкъсвам вътрешно-просто се страхувам от собствените си чувства! Усещам,че тази омраза и яд ме разяждат направо! Гледах един епизод на Отчаяни съпруги,в който Сюзън каза,че и е нужно просто извинение,за да продължи напред! Е аз така и не го получих,дори не си осъзна грешките,а даже аз съм виновна за всичко-може би това ме вбесява най-много #Cussing out #2gunfire

# 20
  • Мнения: 2 723
Аз не мога да разбера защо аджеба си се фиксирала толкова в поведението на БНД.
И нашият не се обади за баба марта и мартенички не е донесл, ама това се сещам сега като те чета.
Не съм и очаквала да дойде.
А ти искаше твоят на теб ли да ти се обади? Щото като гледам колко е голямо детето няма как да и се обади на нея.
Вие сте разделени бе жена, изчакай малко да минат отрицателните емоции.
Сигурно и той го играе обиден нещо...
 И спри да го мислиш толкова задълбочено и не очаквай нищо.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 6 477
Трябва да приемеш, че вече като сте разделени той не е длъжен да се обажда...макар, че е добре ако го прави. Но недей да очакваш винаги да се случва....С времето не ти прави впечатление. А и извинение няма да получиш, вярвай ми! по принцип раздялата е двустранен процес - всеки смята, че другия е виновен и трябва да се извини. Затова, недей да се отъждествяваш със Сюзан от отчаяни съпруги - а и там контекста беше доста по-различен (фен голям съм на тоз филм, та затова разбирам за какво говориш). Не се вторачвай в поведението на БНД - той вече е бивш, не го забравяй...А ти продължавай напред - лесно, трудно, това е положението и колкото по-бързо приемеш положението, толкова по-бързо ще продължиш напред и ще намериш хармония със себе си.

# 22
  • Мнения: 139
Никси,аз ако можех да не се вторачвам в поведението на БНД или в следствията от това,то бих си надживяла проблема почти! За съжаление обаче ми е много прясна раната и това няма как да стане на този етап Peace
Моргана,благодаря ти-много позитивно ми действат постовете ти!
Пожелавам на всички ни да гледаме с безразличие на БНД-тата Hug

# 23
  • Мнения: 105
Днес и "моят мъж" си тръгна. Припра се, каза че не иска да живее повече с мен, искал да си има личен живот! Събра си нещата... дори килима и прахосмукачката взе  Shocked Ей така все едно, че няма дете, че това дете няма нужда от баща си  Cry Как може да няма грам чувство за обич към това дете и да предпочете личния си живот. Аз ще се оправя, но ми е жал за детето  Cry

# 24
  • Мнения: 139
Океана,разбирам как се чувстваш това е и моят проблем! Миленчето и тя беше на 3 месеца,когато се разделихме Sad Обаче вчера осъзнах нещо много важно-една приятелка ми каза,че я обличам с прекалено скъпи дрешки,не се отлепям от нея(буквално),скъпи играчки и каза,че го правя ,за да компенсирам липсата на бащата #Crazy И да наистина е така-но в този момент осъзнах,че детето ми има цялата любов на света и без това вманиачаване!
Не си мисли,че детето ти е половин човек,обичай го с цялото си сърце и главата горе Hug

# 25
  • Мнения: 62
Здравейте! Аз вече се представих накратко в една от темите тук!
Искам да ви попитам как се справяте с това ужасно чувство! Като че ли от всичко ме боли най-много предателството към детето ми! Просто изпитвам невъобразима ярост,която ми пречи на мен самата! Иде ми да му издера очите-наистина #Cussing out Не ме боли толкова от това,което преживях аз,а ат мисълта,че ДЕТЕТО ми не е обичано(това ме подлудява) #Cussing out Sick Не мога да простя как я искаше,как през цялата бременност я чакаше с трепет(уж) и сега все едно не съществува! Момичета наистина ще полудея! Разделени сме вече от 7 месеца,за които я е виждол 2 пъти и то след като аз съм питала дали няма да я види!
Щом видя количка,бутана от татко,детенце,играещо си с баща си и всякакви такива ситуации,започват да ми текат сълзи,не мога да  се контролирам! #2gunfire И се питам как всеки обича детето си? И как може едно такова същество да не бъде обичано и то от човека,който го е създал??? И защо точно моето дете е от тези нещастни дечица? Cry Това чувство ще си отиде ли някога?

Не ти вярвам мила.Съжалявам, но има неща които скриваш, за да получиш повече съжаление и подкрепа тук във форума.Но това е твое право.Истината обаче я знаят повечето от пишещите във форума, защото тя е запазена марка при раздялата между двама души.Вероятно в началото той е искал да вижда детето си, но тогава ти не си желала ...на него му е писнало.
Както ти казах запазена марка: детето да се използва за наказание и назидание на бившата любов.Освен ако не ме обориш с твърдението че мъжът ти има силна психическа и физическа зависимост към наркотици/алкохол или краен стадий на шизофрения.Защото няма друго обяснение как един нормален човек не се интересува от детето си.
И най-трагичното не са Вашите горделиво-отсмъстителни мисли и деяния, а това че цялото това се отразява на детето.
Така че темата трябваше да бъде не Предателството към детето, а Използването на детето.

# 26
  • Мнения: 139
Опиат,просто ме разби с този пост! Няма въобще да те карам да ми вярваш! Напротив възможно е-така ,както и собственият ми баща не се интересува от мен! Много ми е странно кое те притеснява и как може изобщо да пуснеш такъв пост! Аз на никого не искам да отмъщавам,камо ли да използвам детето си #2gunfire #Cussing out
От много време чета този подфорум и все не ми стигаха силите да пиша-в един момент реших,че тук ще срещна разбиране и покрепа от хора,в моето положение! И изведнъж се появяваш ти с този неадекватен пост Sick

# 27
  • Мнения: 165
Пожелавам на всички ни да гледаме с безразличие на БНД-тата Hug
Голяма грешка! Не съм съгласна с този съвет! Както си менят настроенията и мненията, от БНД може да се очакват всякакви мизерии. Особено докато имат права над децата. Днес може да не иска да си вижда детето, а пък утре да се появи изневиделица и да реши, че иска да е част от живота му, после пак да изчезне.
Аз винаги съм нащрек и се опитвам да изпреваря ситуацията - пак заради детето! Не го залъгвам. Като ме пита "защо не се обажда тати" (между другото е питал само веднъж), му казах, че ако иска да говори с нас може да се обади, когато си реши, но явно не иска. Толкова! Много време бях адвокат на БНД за пред детето - "има работа", "изморен е" и ала-бала. Истината е, че моето дете има един родител, на когото да разчита, и то знае това. 

# 28
  • Мнения: 139
Стийлфлейм имах предвид да не тормозим и да не страдаме от поведението или отношението на БНД-тата-иначе разбира се,че трябва винаги да имаме едно на ум за ходовете му! Hug

# 29
  • Мнения: 165
Стийлфлейм имах предвид да не тормозим и да не страдаме от поведението или отношението на БНД-тата-иначе разбира се,че трябва винаги да имаме едно на ум за ходовете му! Hug

А, да така съм съгласна  Peace! Извинявай, че не те разбрах веднага. Но тази тема ми е като трън в петата Wink

Общи условия

Активация на акаунт