предателството към детето

  • 9 505
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 139
Мама на Принцеса,съжалявам! АЗ направо не знам как ще реагирам ако видя,че обича чужди деца или пък дори негови следващи! И винаги съм се чудила как става номерът newsm78 Как може примерно първото си да не обичаш,а после други да #Cussing out

# 46
  • Мнения: 801
Да има такива мъже, приеми факта и продължи напред. По- добре без баща, отколкото с такъв баща.
Баща ми заряза и трите си дъщери, за което сме му благодарни, защото имахме страхотни майки, които ни научиха да живеем и без мъже и да се борим за щастието си. Сега е сам и инвалид, но никоя няма сърце за него и не поддържаме контакт с него.

# 47
  • Мнения: 139
Рила,знам за какво товориш! И аз съм изоставена от баща си и сега дори и да ме моли няма да му обърна внимание! Дори не знае,че има внучка Peace

# 48
  • Мнения: 6
Мама на Принцеса,съжалявам! АЗ направо не знам как ще реагирам ако видя,че обича чужди деца или пък дори негови следващи! И винаги съм се чудила как става номерът newsm78 Как може примерно първото си да не обичаш,а после други да #Cussing out

Много е просто,мила...след дъъъългите самотни вечери,в които премислях и обмислях съдбата си...стигнах до извода:
МЪЖЪТ ОБИЧА ДЕЦАТА,КАКТО ОБИЧА ЖЕНАТА ДО СЕБЕ СИ...АКО ИМА ПРОБЛЕМ С ЖЕНАТА-ЗНАЧИ И ДЕЦАТА ОТ НЕЯ НЕ СИ СТРУВАТ ЗА НЕГО #2gunfire...
и живее и обича тези,които са на "обичаната" жена...
ПЪРПОСИГНАЛНИ,ПОВЪРХНОСТНИ И...ОТЧАЙВАЩО ЕЛЕМЕНТАРНИ СА ТАКИВА МЪЖЕ...
чак не си струва да си губим времето в разсъждения за простотията им..вярвай ми  bouquet

# 49
  • Мнения: 428
Здравейте! Аз вече се представих накратко в една от темите тук!
Искам да ви попитам как се справяте с това ужасно чувство! Като че ли от всичко ме боли най-много предателството към детето ми! Просто изпитвам невъобразима ярост,която ми пречи на мен самата! Иде ми да му издера очите-наистина #Cussing out Не ме боли толкова от това,което преживях аз,а ат мисълта,че ДЕТЕТО ми не е обичано(това ме подлудява) #Cussing out Sick Не мога да простя как я искаше,как през цялата бременност я чакаше с трепет(уж) и сега все едно не съществува! Момичета наистина ще полудея! Разделени сме вече от 7 месеца,за които я е виждол 2 пъти и то след като аз съм питала дали няма да я види!
Щом видя количка,бутана от татко,детенце,играещо си с баща си и всякакви такива ситуации,започват да ми текат сълзи,не мога да  се контролирам! #2gunfire И се питам как всеки обича детето си? И как може едно такова същество да не бъде обичано и то от човека,който го е създал??? И защо точно моето дете е от тези нещастни дечица? Cry Това чувство ще си отиде ли някога?

Не ти вярвам мила.Съжалявам, но има неща които скриваш, за да получиш повече съжаление и подкрепа тук във форума.Но това е твое право.Истината обаче я знаят повечето от пишещите във форума, защото тя е запазена марка при раздялата между двама души.Вероятно в началото той е искал да вижда детето си, но тогава ти не си желала ...на него му е писнало.
Както ти казах запазена марка: детето да се използва за наказание и назидание на бившата любов.Освен ако не ме обориш с твърдението че мъжът ти има силна психическа и физическа зависимост към наркотици/алкохол или краен стадий на шизофрения.Защото няма друго обяснение как един нормален човек не се интересува от детето си.
И най-трагичното не са Вашите горделиво-отсмъстителни мисли и деяния, а това че цялото това се отразява на детето.
Така че темата трябваше да бъде не Предателството към детето, а Използването на детето.


Започнах да чета темата отгоре-отгоре....не мислих да пиша в нея,ама ти ме провукира.
Много ама много си далече от истината....ЗА ЖАЛОСТ.
БНД -нашето БНД-е здрав,нормален човек-който не нализва алкохол и наркотици Mr. Green сиреч идеално здрав-АМА НЕ СЕ Е ИНТЕРЕСУВАЛ НИКОГА ОТ СИНЪТ СИ!!!-вече 6 години....
Аз винаги съм кажвала,че вратата ми е широко отворена за него ,ако исака да участва в живота на детето си...
Има мъже-пълно е с безотговорни мъже...УМЪТ МИ НЕ ГО  ПОБИРА....Но има -за огромно съжаление!!!!!

КъМ АВТОРКАТА:ЗНАМ как се чувстваш...Вярвай първата година от раждането не бях на себе си...как съм ревала нощем ,когато през деня съм виждала татковци бутащи колички...Абе знам..Знам как се чувстваш.
Аз лично успях да преудолея болката когато му простих...Просто му простих и се опитах да го разбера...Намерих обяснение в поведениео му от факта ,че е имал тежко детство...и зодията ,дори.. Mr. Green Няма значение това-важно е да се прости.
Ти пак имай своите моменти на слабост,но не позволявай да се съсипеш от факта ,че дъщеря ти е предадена.
Тя е малка още-не е фатално,даже е по-добре,че си е тръгнал сега.поне детето няма да остане наранено.
Успех в преодоляването на мъката ти...Бъди смела,бъди великодушна и ще се почувстваш по-добре,Опитай Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 8 348
май тук не съм се записвала
аз, струва ми се, съм с най-голям стаж като разведена и притежател на напълно незаинтересован от детето бивш
първо ми беше криво, после ми мина и накрая започнах да си живея живота
и детето си живее живота и изобщо не страда от липсата на ЕРДто
просто сега повечето сте с малки деца и животът ви е твърде затворен в един кръг
после нещата така се завъртат, че липсата на един мъж е последното нещо, за което ще се сетите с години

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 08:00 от possessed

# 51
  • Мнения: 139
Благодаря ви страшно много за прекрасните съвети Hug За съжаление ми става много хубаво като чувам,че всичко минава,че децата не страдат от липсата на бащите си и от една страна вярвам,но искам и аз да почувствам това облекчение Hug А то ми се струва далечно! Може би,защото аз самата страдам от липсата на баща си,колкото и да съм си имала страшно много любов и всичко друго! Оказало ми е влияние в много посоки,за които сега не ми се говори! Rolling Eyes
А да му простя-не мисля,че ще мога,не и на него,не и това,което направи,не и всички страдания и сълзи(колкото е патетично и клиширано да звучи)
А толкова ми се иска да ви вярвам! И ви вярвам,но не вярвам,че ще се случи на мен Peace

# 52
  • Мнения: 428
reiana ,повярвай...естествено,че ще ти се случи и на теб...Естествено ,че и твоята рана ще хване коричка и ще завехне.

Ще остане само белегът-но този белег ще е Обицата-урока,който е трябвало да научиш. Желая ти в бъдеще да си щастлива.
И виж,не е задължително дъщеря ти да расте без баща-Има мъже,които приемат чуждите деца ,като свои...Не знаеш какво ще ти поднесе бъдещето Hug

А относно прошката- reiana ,опитай...не казвам,че е лесно,но повярвай-простиш ли-самата ти ще се чувстваш в пъти по-силна. Peace
И аз съм минала през ада с БНД-3 години АД- отвратителен ад...Но намерих сили,понеже пожелах да се освободя от гнева и да му простя...
Но ти си знаеш...В никакъв случай не те наставлявам,нито те упреквам. Simple Smile
Светли празници ти желая-и дано възкръсне Вярата,Надеждата и Любовта за теб Simple Smile

 

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 00:02 от Ardea alba

# 53
  • Мнения: 139
Ардеа алба,може би наистина и моята рана ще завехне,но в момента имам чувството,че наистина щастието,прошката и спокойствието са много далеч от мен Cry
А за появата на баща за детенцето ми-и в това не вярвам,нито вярвам,че има човек,който да си струва,още по-малко,че ще се случи на мен Crazy по-добре да не ви заливам повече с моите мрачни мисли
Прекрасни празници на всички Hug

# 54
  • Мнения: 428
reiana , Hug прочети пак поста на possessed ...И остави на времето да си свърши работата.
Всеки е индивидуален и има своите начини за справяне с болката. Извинявай,ако досаждам,но изключително се жегнах от твоята история. Hug върна ме в началото на моя път....

# 55
  • Мнения: 44
ардеа,
 поздравявам те за силата да простиш. знам, че тя е решението. и все пак какво казваше на твоето момче, когато те питаше за баща си, как си му обяснила, интересно ми е  Hug

# 56
  • Мнения: 428
ардеа,
 поздравявам те за силата да простиш. знам, че тя е решението. и все пак какво казваше на твоето момче, когато те питаше за баща си, как си му обяснила, интересно ми е  Hug
За БНД-то му обясних,че аз и той не сме се разбирали ,непрекъснато сме се карали и аз съм била  много тъжна ,за това  сме решила  да се разделим,понеже съм разбрала,че ще ми е по-добре .Казах му,че това,че бнд не е с нас,не означава ,че е лош,просто така е трябвало да стане.
Но някак си ми беше лесно,понеже  малкият не го познава,виждал го е веднъж на една снимка ,а и аз имам друга връзка .Моят син приема другият като мъжа в живота си, обаче сега и с него отношенията са ни на кртстопът...и сега ми е в пъти по-трудно да отговарям адекватно на въпросите на детето.
Но пак казвам-в никакъв случай не бива да се подклаждат негативни настроения.Не се знае какво ни е подготвил живота и как ще се обърнат нещата.
А аз само да вметна,не съм светица Stop случвало ми се е да негудувам срещу БНД. Случвало ми се е да злорадствам и пр. Човешко е ..пътят към прошката ми е дълъг,да не кажа безкраен .

# 57
  • Мнения: 44
и аз съм стигнала до извода, че за детето не е добре да му се насажда негативизъм и особено лоши чуства към бащата, та и затова ми беше чудно как да представиш положително една ситуация, където има зарязване и безотговорност  Crazy но твоето решение много ми допада и ще го използвам, стига да не си запазила авторските права  Grinning
не е толкова трудно да простиш, поне за мен, когато БНД е далече и повече не е част от живота ти. виж, за мен далеч по-трудно е да простя ежедневните глупости на хората, които ме нараняват  Rolling Eyes но това е друга приказка и ще бъде разказана друг път.   bouquet

# 58
  • Мнения: 428

не е толкова трудно да простиш, поне за мен, когато БНД е далече и повече не е част от живота ти. виж, за мен далеч по-трудно е да простя ежедневните глупости на хората, които ме нараняват  Rolling Eyes но това е друга приказка и ще бъде разказана друг път.   bouquet

Joy Oooo ,да..Разбира се...То и аз за това съм така великодушна....Щото БНД е на далеко и не участва в живота ми...Ако беше до мен ,да ми къса нервте -хич и нямаше да ми е до благородсво Crossing Arms

# 59
  • Мнения: 44
напоследък се чудя относно теорията, че на едно момче непременно му е необходим мъжки пример, за да може да стане качествен мъж, така да се каже. и се замислям дали нещата не са прекалено обобщени, защото нали при всеки човек нещата са различни. та аз си представям ситуацията от моята гледна точка, където съм взимала  за пример майка си, което честно казано ми е донесло само негативи, защото много късно разбрах че тя не е много добър пример. и оттук почвам да се питам дали на едно дете не му е нужен просто добър пример и добро възпитание и отглеждане-пък без значение от кой ги получава-и дали ролята на бащата не е прекалено раздута за да не тръгнем жените сами да си зачеваме и отглеждаме децата, след като имаме финансова стабилност  newsm78
на теория това, което се дава като добър бащински пример, рядко може да се види в практиката - тук всички са доказателство - така че за мен е по-дебре бащата да липсва, отколкото да дава лош пример.

Общи условия

Активация на акаунт