Отговори
# 45
  • Мнения: 386
Днес си говорихме с моята лекарка за раждането. Казах й, че не искам епизиотомия и отговорът й много ме учуди - каза, че при първескини задължително трябвало да се прави епизиотомия, защото иначе мускулните влакна се разтегляли (дори да няма разкъсвания) и това водело до проблеми с дъното и задържането на урина в по-зряла възраст. Аз пък все си мисля, че е по-добре без и смятам да си настоявам да не ми правят - първия път се справих без никакви разкъсвания и нямам проблеми в момента.

При вас как беше?


Първо раждане, без епизиотомия и без разкъсвания. За сега проблеми нямам със задържането на урина, но и това твърдение някак странно ми се вижда newsm78 Все едно едно време бабите ни като е нямало кой да ги резне са се изпускали newsm78 ...аз нямам такъв спомен  за баба ми Thinking

# 46
Моят лекар се опита до последният момент да избегне епизиотомията, но дребния се погрижи да ме разкъса и после доктора ме довърши, за да не стане по страшно, сега предпочитам да ме беше резнал той първо понеже бебо ме разкъса доста неравномерно и още ми е проблем.

# 47
  • Мнения: 2 013
Ами аз бях първескиня,раждах нормално,без никакви упойки.Не ми направиха епизиотомия.
Разкъсах се много (2 в 1) и имам 10 външни и 3 вътрешни шева.Болката беше много остра,но сигурно и като те резнат усещането е същото!?  Thinking
 Sick

# 48
  • Мнения: 4 513
Не, изобщо не боли. Епизиотомията не се усеща въобще, може би като драсване с нокът го усетих аз. ПОсле за шиенето слагат упойка. След второто раждане нещо не хвана упойката и усещах как ме шият.  Crazy

# 49
  • Мнения: 19
Родих в  щатите,през цялото време акушерката ми правеше масаж  на перинеума. За съжаление имах разкъсване( външно) 4-та степен(последна). Сигурно  аз съм си виновна,защото се съгласих да ме индуцират и ми сложиха епидурална упойка, в резултат на което получих разкритие бързо а самото раждане продължи около 1 час. Бързо се възтанових, а и белега вече е почти незабележим.

chockolina, леко раждане ,здраво и послушно бебе !

# 50
  • Мнения: 252
И аз бях първескиня и раждането мина много бързо.Бебето беше 3,450 ,но нямам нито един шев.Ако се беше наложило щях да предпочета те да ме резнат пред това да се разцепя от самосебе си.

# 51
  • Мнения: 2 658
Последната опция. Макар че не е съвсем точно, при първото раждане имах само един вътрешен шев. При второто нищо. И беz епиzиотомии. Първо бебе 3800г, второ бебе 3785г. Тъй че не е невъzможно да се иzбегне, но zависи от много неща. Успех, дано и при теб мине беz никакви "екстри"  Wink .

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 14:07 от Сова

# 52
  • Мнения: 7 914
4 560 се роди сина ми и доктора ме гледа , гледа и реши да ми сложи един шев..да не е без хич Joy

# 53
  • Мнения: 439
При раждането ми направиха епизиотомия,изобщо не усетих,после при шиенето ми сложиха упойка...все още обаче понякога имам неприятно усещане,не болка,при сядане.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Първото ми раждане беше с епизиотомия.
Болеше първия месец, после всичко си дойде на мястото.

# 55
  • Мнения: 133
Първо раждане, с епизотомия и доста разкъсвания.  Самата епизотомия не се усеща, но шиенето беше доста гадно  Sick
Леко и бързо раждане!

# 56
  • Мнения: 2 587
Първо раждане с епизиотомия. Самата епизиотомия не усетих изобщо.

# 57
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
И на мен ми беше първо раждане без разкъсвания или епизиотомия.Честно казано от това най много се страхувах и дали защото нямах шевове,но много бързо се възстанових.

# 58
  • Мнения: 141
Раждането е много индивидуално и зависи от много неща. При някои жени, може да не се получат разкъсвания и да не се налага да се прави епизотомия, но при други да се налага.
Според вас ако мускулатурата ви не е толкова еластична, по- добре ли ще е да се разкъсате като драно прасе, вместо да ви цепнат малко отдолу и да улеснят раждането на бебо. При всички положения при разкъсванията шевовете са много повече и по- несиметрични, отколкото при епизотомията.

# 59
  • Мнения: 610
При мен се наложи епизиотомия.Пренасях по техните изчисления,бях  на системи без разкритие.Спукаха ми водите и така до ражданет където малката тръгна с рамото,та в крайна сметка се е наложило.

Общи условия

Активация на акаунт