Април почуква на вратата,на бебчетата вече хич не им се чака!

  • 19 409
  • 292
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 143
Жабче, мерси за мнението за контракциите. Аз не пия магнезий, но днес ми се появи една Simple Smile)) колкото да ми подскаже, че всичко е ок! Simple Smile
Аз тази нощ сънувах ужааааасен сън - събуждах се няколко пъти от кошмарните видения, заспивах пак и пак продължавах да го сънувам..... егати наглия сън.............  #Cussing out  Цял ден ми беше едно криво от него, но пък бебчо бая се разшава да ми покаже, че е добре и да не им се връзвам на тея сънища!!!
За да си пооправя настроението се заех да поподредя дрешките на моя сладур, да ги сортирам, отделих по големите да не ми се пречкат сега. И скоро ще се заемам и аз с пране и гладене.
Утре съм на доплер - такова чудо до сега не съм посещавала. Simple Smile
Следващата седмица имам среща с анестизиолог и за последен път с моята док да ми комплектова изследванията, да ми напише направление и след това каза че ще ме чакат да раждам вече! Като си помисля колко наближи и ме хваща малко страх, но в същото време нямам търпение да се появи бебчо.
Аз още не съм стегнала багажа за родилното, ама то тук и нищо не ти искат - освен лична козметика и gsm. Момичета да не забравите фотоапаратите или камера да включите към списъците! Simple Smile)))

marianasto, мисля че фамилия можеш да сложиш каквато искаш на бебчо. Моя мъж например е с коренно различна фамилия от родителите си. А за документи мисля, че трябжа самия той да се появи с лична карта, ако ще признава детето. Не знам дали може само да се занесе неговата ЛК или само да му се кажат имената.
Дано с бебчо всичко е наред и пиши после как е минал прегледа.


ами засега това е от мен, утре пак Simple Smile))

# 106
  • Мнения: 343
ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК МОМИЧЕТАbg

# 107
  • Мнения: 80
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И ОТ НАС!!! bg bg bg
Аз тази нощ спах добре бебка не риташе толкова много като друга нощ.Момичета да споделя с вас опита си относно киселините,ве4ерно време към 8-9 часа изяждам една кофичка кисело мляко и честно казано много ми помага,веднага спират.Дано и на вас да помогне ако решите да пробвате.
Преди малко влязох в мартенските мамита и виште какво прочетох относно чаят от босилек:
"Искам да споделя нещо с мамчетата, които още не са родили...Бях го чувала и преди, но не вярвах. Босилекът предизвиква контракции. Като почнат първите контракции, преди да тръгнете за болницата пиете един чай от босилек и се раждало много лесно".Възможно ли е това според вас?Ако някоя от мамитата го е пробвала нека сподели.
Лек и спокоен ден от нас за сега и да е изпълнен с много емоции.

# 108
  • Мнения: 194
 Честита Баба Марта и от нас! Бели и червени и здрави бебчета за всички да донесат пролетните щъркелчета!
  Честит 3-ти март! bg

 По обсъжданите теми да споделя и аз.  Wink
 Памперси взехме на Либеро. Дано нямаме "течове", при Алекс се случваше защото пишлето го вдигахме нагоре когато слагахме памперса. Сега прочетох, че това е отживелица и се е правило едно време заради пелените.

  За пъпчето си взех Топоцин и спирт, въпреки, че прочетох, че само със спирта по-бавно падали пъпчетата. На Алекс падна на 4-и ден в болницата, после в къщи не сме го пазили от водата. Отново в лекциите на 9 месеца прочетох, че сега пъпчетата се "връзвали" или защипвали с щипки, които нямали нужда от пазене от вода. Идеята на пазене на пъпчето от вода е била, че на времето са ги връзвали с конец, който се размеквал от водата.
 Първите дни в къщи, основно поливахме Алекс с водичка и чак след 3-4дни започнахме да мием косичката, но не всяка вечер. Та той имаше такъв къс и редичък мъх по главичката, че просто нямаше нужда.

 За преобличането, ако няма течове от памперса, през деня е с едни дрешки, вечер след баня съм взела пижамки, Алекс също го обличахме с чисти дрехи след баня.
 За възглавничката против обръщане много се чудих, но накрая и аз реших да навивам пелена.
 
 Аз си приготвих багажа за болницата  Whistling Да чукна на дърво, нямам грам контракция от седмица, чак ми залипсваха  Blush Бебка основно се протяга и хълца, което много ме радва и забавлява. Вече няма май място за други забавления.

brawneye аз имам чай от босилек и листа от малина. Чая от босилек се пие при истински контракции, когато вече раждането започва. Пие се с основна цел да се обезболи, контракции и протичането на раждането. Контракции не мисля, че предизвиква.
 Чай от малина пък прави матката по податлива на контракции и прави раждането по-бързо, но всичко това не е научно доказано. Трябва да се консултира човек с лекар.
 Въпреки, че за чай от малина пише, че се пие от 28 г.с. аз не се престрашавам да го пия. За чая от босилек, ще пийна ЖЗ чаша две, ако има време и за повече преди да отида в болницата.
 Ето линк където четох за това. Пост-а на betunga
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368752.msg10047755#msg10047755


 Стискам палци на всички с нежелани контракции и болежки. Gaja, Зинайда  Praynig  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 03 мар 2009, 10:31 от Мария_

# 109
  • Мнения: 86
ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК   bg bg bg moresmile

# 110
  • Мнения: 568
Честит празник  bg
Аз да се отчета вчера бях на консултация.Чухме тоновете-ок са,утре ще пусна изследванията дано и те са в норма.Получих и глобулите в случаи ,че тръгне бебчо да се ражда по-рано от термин трябва да се поизчистят пътищата.На 16 пак сме на преглед тогава ще гледаме големината .Иначе си е главично пак в позата в която е винаги ,явно така си му е удобно.Напоследък и аз усещам ,че яко се разтяга ,дупи се направо имам чувството ,че ще ми пробеи корема.
По темите ,които сте отворили:
Аз също вечер съм със запушен нос и изсъхнала лигавица ,сутрин екстрата изчезва.Иначе си спя ,само дето зачестиха ставанията до 00 ,но добре ,че бързо заспивам след това.
Аз също съм доволна от памперсите на Памперс и само такива съм ползвала за Вики,не сме имали проблеми,бяха ми препоръчали някаквине си спомням какви по евтини,но пропущаха и се отказах.Сега мисля пак на тях да заложа.В един магазин наскоро продавачка ми каза ,че не било хубаво да сменяш марката с която си започнал,защото тогава се появявали обриви и алергии.
Nanny Памперс с еластични ушички се внася от Турция.Незнам как е по другите градове ,но при нас се внасят много неща от там,прах,омекотители,вече и памперси,купуват ги от магазините им и пак са по евтини,качеството е същото.Жабче наши роднини два пъти вече ходят до Турция с цел шопинг и снощи разбрах ,че били във фабриката на ТАС цените са доста по-ниски от тези тук.
За смяната на дрешките ,аз винаги съм сменяла след всяка баня ,въпреки ,че са си чисти.А когато започнат пюретата и по-често.
По въпросите за пъпчето и други подобни не се шашкайте никой не се е родил научен,първия ден след изписването ще доиде педиатъра и ще ви каже и покаже всичко ,което не знаете.Гледането на бебе е инстинкт на майката и колкото и сега да е страшно после всичко ще се нареди.
При нас вали и е облачно ,но аз ви пожелавам хубав празничен ден!

# 111
  • Мнения: 80
Мария,благодаря за инфото.Ще си помисля добре преди да взема решение дали да пия такъв чай!!!

# 112
  • София/Люлин
  • Мнения: 61
Честит празник! bg bg bg
Благодаря на Майче на зайче за инфото, благодаря и на всички които са споделили за памперсите. Hug Темата за къпането и пъпчето е много полезна. Мен ме интересува и водичката която ще пие бебето, чувала съм че трябва да е подсладена.
Днес се събудих с болки в гърлото и ушите и сега се чудя какво да започна да пия, а взех и да се чувствам малко отпаднала. Sad Последния път бях "лепнала" херп-ангина, а и сега виждам че имам малка бяла точка в гърлото.


# 113
  • Мнения: 7 111
Честит празник и от мен!

За чайовете нищо не знам. Под формата на градска легенда съм чувала за действието на ананасите в помощ на раждането. Съвсем не съм сигурна дали е така, а и няма да пробвам, че това май е единствения плод, който не понасям.
За еднократни пелени все още не знам какви ще взема. За болницата най-вероятно ще са на Памперс, но после ще се види как понасят и колко ще пропускат. На първо време може да е и много най-вече заради уменията на поставящите ги в родителско лице.
За къпане не знам дали родителите ни ще се справят по-добре от нас. Вярно,че са гледали деца, но преди ужасно много години. А останки от лепенки по кожата се махат като тези от коломаска - с олио.  Wink
Това за навитата пелена ще трябва да си го представя как точно, когато има инсталирано легло. Иначе съм си мислила за възглавничка против задушаване, че си имам фобии http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=22_139&products_id=577.  
Този петък лекцията в ЦУМ ще бъде посветена на грижите за новороденото у дома. Ще видя дали да не си навия на масрафа и мързела и да отида.
 

# 114
  • Мнения: 182
Здравейте и от нас! Hug
Честит празник!
момичета някои слагал ли си е свещички клотримазол?На мен ми ги изписаха без да са ми вземали секрет просто заради течението!Искам да питам така като изтичат тези свещички парят ли ви на вас!На мен не че ми пари много ама има някакъв дискомфорт.И след известно време след като съм сложила свещичката  да се измивам ли или така да стоя.Много тъпи въпроси ама нямам опит.

# 115
  • Мнения: 309
Честит Празник, мили априлки, бременлинки! bg
Ние с бебинка сме добре, много е палава!Аз да се похваля един път: вчера и днес през нощта спах много добре! newsm44
Дано не чуе дявола само! Praynig
И аз си имам екстрата с кървавите сополки, почти целодневно, но най-вече сутрин!
Още нищо не съм приготвяла за болницата, ще изчакам още малко, че не знам какво ще ми иксат, Ася ника, видях на теб какво са ти казали, ама нещо за бебето не трябва ли? newsm78
Оставям ви, че моя мъж ме тормози и не ми дава вече да пиша, че чака за компа! Crossing Arms
до утре, милички!  bouquet

# 116
  • Мнения: 19
Здравей desi054224
На мен ми изписваха към 6 месец, но по повод гъбички. Да доста неприятно парят. Аз си ги слагах вечер, за да действат цяла нощ и сутрин се миех. При мен имаха ефект, колкото и неприятни да бяха. Но ми ги предписаха след микробиология. Как така без изследване Shocked, аз нямах просто течение, а имах и ужасни сърбежи.

# 117
  • Мнения: 182
marianasto аз нямам сърбеж,само течение,което между другото си имам през цялата бременност,но сега се засили и като й казах че имам течение и веднага ми ги изписа без микробиология без нищо!Каза-бременните правят гъбички и това е!Предполагам,че ако нямам гъбички няма да ми навредят!Ще последвам съвета ти и ще си ги слагам вечер!Благодаря!

# 118
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Честит празник!

Диди, не се подслажда водичката.  Ако кърмиш дори няма нужда да даваш вода.

Аз чета лекциите на 9 месеца и ме хваща паниката, че ще си уморя децата...  Rolling Eyes В този ред на мисли лекцията, за която говори Рони, ще е много полезна, ама като едва шавам...  Confused

Ананасът май е градска легенда като се има предвид, че го препоръчват за ядене след ин витро трансфер, когато контракциите са нежелателни и дори се пият лекарства за да се предотвратят.  newsm78

Деси, слагаш глобулките вечер като си лягаш за да не изтича активното вещество, така действат най-добре. Ако ти е некомфортно на сутринта се измиваш, то по мъничко ще си тече цял ден.

# 119
  • Мнения: 3
Честита Баба Марта на всички!
Честит 3-ти март, българи!
  bg

За протокола Simple Smile, ние с бебо сме добре, поне така се чувстваме!Плацентата ми вече е 3-та степен, биха ми Флостерон , и контракции си имам.Тонове записвахме 4 последователни дни, и лекарите казват , че вс. е ОК!
Ох , и "екстрите", за които пишете си ги имам- и хрема , и блки в костите, дори вповече!Поне от 1 седмица, спя само по 2-3 часа на денонощие и изобщо не ми се спи! Shocked

А за лекциите на "9 месеца", да ви попитам как, къде и и кога се записвате за София, благодаря !

Хубав ден ви пожелавам!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт