има ли и друг с този проблем

  • 620
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте мамчета! Ще съм ви много благодарна ако някой има същия проблем и сподели как го е разрешил.Имам дъщеря на 1 год. и 11 мес., която откакто е проходила на 11 мес. до сега ходи само на пръсти.Нормално ли е това?Педиатърката ми каза, че с възрастта ще се оправи, но аз се притеснявам дали не е някакъв проблем и дали не трябва да се носят специални обувки или стелки.Ще съм много благодарна за съвети и мнения.

# 1
  • Мнения: 438
 Не се притеснявай.Скоро някъде четох, че доста голям процент от децата прохождат по този начин.Този етап ще отмине.Между другото - поне ще си сигурна, че детето ти ще има добре оформени сводове на стъпалото  (т.е няма да е с плоско стъпало).
 Това ми излезе в  Google (в третият резултат има и лекарско мнение) Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Не се притеснявай.Скоро някъде четох, че доста голям процент от децата прохождат по този начин.

Така де - прохождат. Нейното е вече на 2 години. Това не е прохождане. Това е ходене 1 година на пръсти. Не е нормално  Naughty

joanina заведи детето на ортопед!

# 3
  • Мнения: 592
На моя близка момченцето скоро ще стане на 5 год.и той така ходеше постоянно на пръсти.Тя го води по лекари и всички казаха,че няма проблем и ще се оправи.Сега вече наистина се пооправи,но отвреме навреме пак го забелязвам да ходи така.Явно в по късен етап вече съвсем ще изчезне.

# 4


Така де - прохождат. Нейното е вече на 2 години. Това не е прохождане. Това е ходене 1 година на пръсти. Не е нормално  заведи детето на ортопед!
Напротив нормално е.Току-що се връщам от ортопед и според него няма никакъв анатомичен проблем, за което да се притеснявам.Няма скъсени сухожилия, и на двете крачета са нормално за възрастта развити, има прекрасно оформен свод, т.е. няма признаци за плоскостъпие.Просто някои деца ходят по продължително време на пръсти, но с възрастта между 2 и 3 год. ще се нормализира походката.
 


Общи условия

Активация на акаунт