Приемен родител

  • 68 303
  • 343
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Майчета незнам дали темата ми е за тука но има ли семейства, които са станали приемни родители. Имам си детенце на четири годинки, скоро ни предстои да се местим в ново жилище. Тя много старада, че е сама. Бих искала да стана приемен родител на някое детенце а в последствие живот и здраве да си го осиновя. Незнам изобщо каква е процедурата и към къде мога да се обърна. Аз съм от Варна и тука има доста домове за дечица. Може и детенце да е по голямо. Моля ви ако някой може да ме насочи ще съм му благодарна.

# 1
  • Мнения: 3 715
Отиваш в отдел "Закрила на детето" и ще ти обяснят. Потърси с търсачката, тук има много теми по въпроса. Но не можеш да гледаш дете и после да го осиновиш. Не е невъзможно, но не е законно. Пък и деца, подлежащи на осиновяване принципно не се дават в приемни семейства.

# 2
  • Мнения: 1 163
А аз си мислех, че като стана приемен родител после по-лесно ще мога да го осиновя. Или направо трябва да си търся детенце за осиновяване. Явно системата ни в това отношение е много тромава. Все пак благодаря за отговора.

# 3
  • Мнения: 3 715
Нищо й няма на системата, доста си е добра и никак не е тромава, просто се търсят родители за детето, а не дете за родителите и се избягва неприятното положение на децата да бъдат избирани като стока, което е лошо за детската психика.

# 4
  • Мнения: 2 123
не съди за системата, преди да си я проучила от вътре, не от медийте  Laughing
нито е тромава, нито е несправедлива по отношение на осиновителите. По отношение на изоставените деца е престъпна, но това е друг въпрос

# 5
  • Мнения: 1 163
Претенции за детето нямам. Вече ми минаха годините за второ а не искам да оставам с едно детенце. И понеже знам, че домовете са пълни с много дечица, които имат нужда от семейство реших че е добре да си вземем едно. Не съм запозната със никакви процедури просто си мислех че като го вземам за събота и неделя мога да го осиновя по лесно но явно не е така. Ще търся начин направо да осиновявам. Но Кудкудяка ако нямам брак с мъжът ми дали ще мога да подам документи за осиновяване или искат задължително брак. Аз ще вляза по късно и ще се разчета да видя за какви документи става на въпрос но все пак ще съм ти благодарна или на някой който е минал по тоя път да сподели. Дали е добре да си приемен родител или просто трябва да си осиновиш детенце.
Знам че е лошо децата да бъдат избирани те милите и без това им е тежко, че са ги зарязали и растат в домове. Сега четох темита на мами дето са си осиновили по големи детенца явно е доста трудно в началото но и такъв вариант обмислям.

# 6
  • Мнения: 2 123
Оооооооо мила, виждам, че изобщо не си наясно с нищо...
Виж сега, дай да караме подред  Laughing
прочети първо тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362821.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99078.msg2695571

и след това ако имаш конкретни въпроси питай

# 7
  • Мнения: 1 163
Fussii  мила благодаря ти  Hug Hug утре ще изчета всичко и ако има нещо ще пиша.

# 8
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И аз имам един въпрос - не ми се пуска отделна тема, затова ще го задам тук, ако Fussii няма нищо против.


Не можах да намеря нищо за спешното настаняване на деца в приемни семейства, освен беглите обяснения в Наредбата.
То само за професионални родители ли е или може и обикновени хора да дадат съгласието си за спешно настанявяне на деца.

Мисля, че това е доста специфично и с малко по-различни проблеми, отколкото при другите видове приемна грижа.

Някой знае ли каква е практиката по този въпрос и какви изисквания има към родителите.

# 9
  • Мнения: 191
И аз имам един въпрос - не ми се пуска отделна тема, затова ще го задам тук, ако Fussii няма нищо против.


Не можах да намеря нищо за спешното настаняване на деца в приемни семейства, освен беглите обяснения в Наредбата.
То само за професионални родители ли е или може и обикновени хора да дадат съгласието си за спешно настанявяне на деца.

Мисля, че това е доста специфично и с малко по-различни проблеми, отколкото при другите видове приемна грижа.

Някой знае ли каква е практиката по този въпрос и какви изисквания има към родителите.

В България все още няма развита специализирана приемна грижа - например грижа за бебета, за деца с проблемно поведение или за спешно настаняване, така, че в случай на спешно настаняване се ползва ресурсът на съществуващите приемни семейства - професионални или доброволни, ако те са заявили съгласие за това. Няма специфични изисквания, освен да са одобрени за премо семейство и Отдела за закрила на детето да смята, че са подходящи за съответното дете,тъй като при спешното настяняване няма време за т. нар. напасване.

Това е линк към един много добър сайт - на областия център поприемна грижа в Стара Загора. www.priemime.bg
Дава отговори на много въпроси за приемната грижа.

# 10
  • Мнения: 199
  Hug Къде сте се изгубили.  Тук скоро никой не е писал. На мен тази тема ми е интересна и ме вълнува.  Навита съм за едно детенце между 3 - 5 годинки. Но съпругът ми не иска и да чуе. Но нищо не се знае, може и да отспъти, ще действам с  женски трикове.
Някои от вас станали ли са приемни семейства? И с какви трудности сте се сблъскали?

# 11
  • Мнения: 1 163
Червена роза и при нас е така. Мъжо много се опъва. Второ незнам дали ще се навия да родя вече станах на 34 но все ми се ще да си взема едно детенце и аз между 3-5 години. Сега чакам да ни дадат апартамента понеже сме на квартира в една гарсониера и незнам дали ще ме одобрят за приемен родител но дадат ли апартамента веднага почвам да действам. Я кажи какви трикове ще им прилагаме на тия мъже. Ти колко деца имаш?

# 12
  • Мнения: 51
Здравейте!Радвам се,че има интересуващи се по темата.Аз съм приемен родител от година и половина-доброволен.Сега подадох документи за професионален.Мога да кажа само,че при мен единствените проблеми идват от мудната администрация,но такава е системата.Може би съм късметлийка,но проблеми с детето нямам-като изключим тези,които имаме и със собствените си деца Simple SmileПриятно ми е,когато виждам,че все повече хора се интересуват от приемните семейства.Дано не е само интерес и повече дечица да влязат в нормални семейства.Ако имате въпроси питайте Simple Smile

# 13
  • Мнения: 199
 smile3541Много ми е приятно да сподялям с вас неща, които с никой около мен немога да споделя. Току що  писах в другата тема - Приемно семейство. Тия двете се дублират. Предлагам ви  да обменяме опит на едно място, така ще бъдем по-вече и ще си по-полезни.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=223351.new#new

# 14
  • Мнения: 1 163
Трън в окото я разкажи подробно как стана приемен родител и въобще къде отиде първо? Да съм на ясно откъде се почва.

Общи условия

Активация на акаунт