Относно храненето на едномесечно бебе!

  • 4 622
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 429
Детето ми е на почти месец и постоянно  плаче.Под плач разбирайте зверско дерене.Когато и дам вода отказва и постоянно си хапе ръчичките,а когато и дам да суче се успокоява сукането продължава 5-6мин почти на час,час и половина,след което заспива и се буди на 10 минута.
Не мога да се обадя на доктора,защото не си вдига телефона през почивните дни.
На някой случвало ли се е нещо подобно и от какво може да е това реване?Вече се виждам в чудо,зощото не мога да и угодя.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 343
Колики-най-вероятно!Ако се притесняваш много има и денонощни клиники,където можеш да я заведеш!

# 2
  • Мнения: 9 429
Цитат
Ако се притесняваш много има и денонощни клиники,където можеш да я заведеш!
В нашият град няма за съжаление.

# 3
  • Мнения: 275
Успокой се!
Даваш ли и биберон-залъгалка? Гушни я. Разходи се из стаята с нея. Овладей се, тревогата ти допълнително ще се предаде не бебето. Сигурно са колики...
Понякога този плач продължава достатъчно дълго за да ни накара да се почувстваме достатъчно безсилни. Добрата новина е, че ще отмине. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 542
здравей!а сигурна ли си че имаш достатъчно кърма!!да не би да не и стига!това може да е причината да плаче пробвай се изцеди и виш и даи със шише количеството което е необходимо за да се нахрани! Grinning

# 5
  • Мнения: 4 433
Да не е глад или колики Sad

# 6
  • софия
  • Мнения: 149
и ние сме така.резултата е 1900гр. наддаване за 1 месец.тези дни имаме вече интервали от 3 часа,което е постижение.но коремчето още го боли много

# 7
  • Мнения: 2 334
Или е гладно детето или има силни колики.

# 8
  • Мнения: 344
Колики са най - вероятно.От личен опит най - ефикасни капки за колики -Колийф.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 123
 И ние бяхме така.Постоянно търсеше да яде,плачеше... Мислех,че кърмата ми не е достатъчно и даже и дадох джа-три пъти АМ  ooooh!  Като отидохме на консултация на 40-ия ден,беше наддала 1,200кг.Педиатърът ми обясни,че от коликите чревцата и къркорят и я 'заблуждават',че е гладна и за това реве и търси да яде постоянно.И каза,че може да си продължаваме спокойно с кърменето(много бях щастлива Simple Smile ).Като понамаляха коликите,нещата се оправиха.Така че,ако имаш достатъчно кърма,храни си я,когато поиска и чакай да минат коликите  Peace Дано да не я мъчат дълго  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 343
Цитат
Ако се притесняваш много има и денонощни клиники,където можеш да я заведеш!
В нашият град няма за съжаление.
Извинявай,пропуснах факта,че може да не си от София!
Колкото и банално и остаряло да звучи,затопли хавлиена кърпа и нагрей коремчето на бебето-явно наистина са упорити колики!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Дали и стига кърмата  Rolling Eyes . Моята дъщеря така плачеше ама мнооого. Още от първите дни. Като се прибрахме в къщи и взех 1 кутия АМ и я нахраних, ама така сладко спа после  Laughing .

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
Възможно е да са колики. Възможно е детето просто да е гладно. Или пък прехранено. Час и половина да суче не е нормално.

# 13
  • Мнения: 3 376
Ами наистина или са колики или е гладна от недостиг на кърма.

Виж и в кърмаческия подфорум има доста теми.

Пробвай да я гушкаш повече,да я носиш,сложи я голичка да легне на твоя корем на голо,затопли и стомахчето.При някои пмага не само затопляне със сешуар,а и звука му.Както и на пералнята или прахосмукачката например/наподобяват звуците,които е чувала когато е била в стомаха ти/.
Но преди това се убеди,че имаш достатъчно кърма и не е гладна всъщност.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Възможно е да са колики. Възможно е детето просто да е гладно. Или пък прехранено. Час и половина да суче не е нормално.
Взе ми буквите от клавиатурата.   Peace

Общи условия

Активация на акаунт