белег или петно на бебе от 'кражба'

  • 8 886
  • 144
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 221
Синът ми има  такъв белег,но не си спомням да съм крала нещо.А в една книга бях прочела че такъв белег може да стане ако по време на бременноста много ти се яде нещо,но не го хапнеш,а само си мислиш за него и където се пипнеш там ще ти остане белег.Но определено мога да кажа,че не вярвам защото нито съм крала,нито пък ми се е яло нещо,напротив винаги отказвах всичко което ми предлагат,изобщо не ме блазнеше храната почти нищо не слагах в устата.

# 136
  • Мнения: 1 131
Вярвате ли в това суеверие и дали наистина остават такива белези или петна


Родилните петна нямат нищо общо с бабините деветини.
Колкото е вярно, че като си пипнеш устата ще родиш момиче.
Всичко това са просто опити на неуки жени от едно време да си обяснят необясними за тях неща.

А тогава ние "учените" как трябва да си го обясним?

# 137
  • Мнения: 571
Сина ми има на главичката, но мисля че е някакъв по наследство, защото и баща му има подобен на същото място Simple Smile
За петънца от кражба не съм склонна да вярвам Wink

# 138
  • Мнения: 222
И аз имам и синът ми има.Не съм крала нищо,а и е смешно да вярвате в тези дивотии.Това са тъй наречените хемангиоми (ракови образования)които имат 3 степени на образуване.повърхностни които с времето изчезват от самосебеси или поне не се увеличават,такива които са по  повърхността на кожата и навлизат и към месото и третите които се задълбочават навътре и може  да се стигне до операция.И аз като вас си мислих че е просто едно родилно петно докато една вечер то не започна да кърви и това ни обясни кожната лекарка .за радост нашия е от 1 вид и е тръгнал да изчезва.А докторката при която раждах ми обясни че тези петна се появяват или при много бързо раждане или при тези които продължават дълго време.Общо казано е хубаво тези така наречени родилни петна да се видят и от лекар който да прецени до колко да безвредни.

# 139
  • Мнения: 239
Имаме петънце ,но едва ли е от кражба    newsm78

# 140
  • Мнения: 382
Вярвате ли в това суеверие и дали наистина остават такива белези или петна

Пълна глупост. Откраднах си една череша, дакато бях бременна и нищо не се случи.
Това за мен са суеверия, както например и това, че не бива да боядисваш яйца, докато си бременна.

# 141
  • софия
  • Мнения: 636
Вярвате ли в това суеверие и дали наистина остават такива белези или петна


Родилните петна нямат нищо общо с бабините деветини.
Колкото е вярно, че като си пипнеш устата ще родиш момиче.
Всичко това са просто опити на неуки жени от едно време да си обяснят необясними за тях неща.
Хора, живеем в 21 век все пак.....Или поне някои от нас. Други май са останали някъде далече, далече.....

# 142
  • на морето
  • Мнения: 1 382
Не вярвам. Peace

# 143
  • София
  • Мнения: 17 591
И аз имам и синът ми има.Не съм крала нищо,а и е смешно да вярвате в тези дивотии.Това са тъй наречените хемангиоми (ракови образования)които имат 3 степени на образуване.повърхностни които с времето изчезват от самосебеси или поне не се увеличават,такива които са по  повърхността на кожата и навлизат и към месото и третите които се задълбочават навътре и може  да се стигне до операция.И аз като вас си мислих че е просто едно родилно петно докато една вечер то не започна да кърви и това ни обясни кожната лекарка .за радост нашия е от 1 вид и е тръгнал да изчезва.А докторката при която раждах ми обясни че тези петна се появяват или при много бързо раждане или при тези които продължават дълго време.Общо казано е хубаво тези така наречени родилни петна да се видят и от лекар който да прецени до колко да безвредни.

Може и това да е предпоставка, но се съмнявам, че е единствена... подозирам, че може да се образуват по време на утробния растеж.

# 144
  • София
  • Мнения: 3 390
Моят син също има, в лявата страна, близо до гърдичката.
Доста се вижда, но никога не ме е притеснявало  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт