Препоръчайте хотел в Малта - спешно е

  • 1 973
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 916
Моля да ми препоръчате хотел в Малта - по възможност Валета, Слиема.
Ще пътуваме самоорганизирано в четвъртък, а още не сме си намерили къде да спим  Rolling Eyes
Имам още един въпрос - може ли да се плати на място, тъй като вече нямам карта (трябваше да я блокирам, понеже някой ми я точеше).
Също и как може да се придвижи човек от летището, и дали по време на почивката може да се мине без наемането на кола (предпочитаме да щъкаме пеш или с градски транспорт).
И дали някой знае къде се намира българския ресторант - собственика бил българин, а брат му - готвач при него?
 Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
По принцип без кредитна карта трудно ще направиш резервация. Остава да платиш на агенция тук в брой, а те да резервират. Ние сме пътували с тази фирма и останахме доволни: http://www.maltatravel-bg.com/ Имам предвид, че ни ориентираха точно за хотел предвид това, което ние търсехме.
Аз лично препоръчвам залива Сейнт Джулиънс като място с добри хотели и места за хапване: http://www.holiday-malta.com/resort/malta/village/stjulians/
Относно разглеждане и придвижване - запишете си екскурзии на място. Има много интересни неща за разглеждане, има огромен избор на екскурзии, а екскурзоводите са невероятни -  не тръгвайте сами да разглеждате. Автобусите, с които се правят екскурзиите понякога също са част от колорита. Движението е ляво (not right but correct  Laughing) - островът е бил Брит. колония до преди 40 години, това може да ви затрудни при шофиране. Английският е втори официален език освен местния.
Препоръчвам ви да отидете до остров Гозо, на всяка цена до Мдина, естествено Валета, има още много неща - прегледай темите назад, спомням си, че пиша втори път за там.
Приятно изкарване!

# 2
  • Мнения: 4 916
bib.bib, 
 


Благодаря за отговора  Hug
Прочетох старите теми, но тъй като там се обсъждат предимно спа и бизнес хотели или морски почивки, пуснах това тема. Засега сме намерили хотел в центъра на Валета и съпружеското тяло е в кореспонденция с тях по въпроса за плащането. За съжаление не сме си в Бг и не можем да се обърнем към туристическа агенция за резервацията.
Като се върнем, ще разказвам  Hug

# 3
  • Мнения: 2 175
аргун,
спокойно можеш да си направиш резервацията в booking.com - там искат само номер за карта за потвърйдение, а не теглят пари. Посе си плащаш на рецепцията.
А щъкането с градския траснпорт си е за предпочитане.. Peace Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Наистина не теглят пари, дори резервацията да е директна. Но доколкото знам блокират съответната сума от лимита ти и тя не може да бъде ползвана. Накратко - мисля, че без арта не става.
Иначе и аз препоръчвам същия сайт за резервация. Наскоро ми се случи цената там да е по-ниска от цената директно от хотела. С малко пазарлък се сдобих с резервация право в хотела на цената на booking.com.

# 5
  • София
  • Мнения: 749
Ето ти туристическа агенция на българи, живеещи в Малта.
http://marianatravel.hit.bg/
Малко товарят цените (за екскурзиите говоря), но иначе и на летището могат да ви чакат, и хотел да ви предложат. Много са любезни.
Карта не ти е необходима  Peace

Успех  Peace

# 6
  • Мнения: 4 916
 Hug
Благодаря за отговорите, много са полезни, особено това за градския транспорт.
Сега ще погледна в буукинг.ком

Общи условия

Активация на акаунт