На кого да кръстя детето?

  • 11 903
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Враца
  • Мнения: 92
ако е конкретно на някой, ще има и неговата съдба.

 Shocked   newsm78
Не съм мислила върху това. Вярвате ли, че е така?

# 46
  • Мнения: 6 992
Не точно. В народните вярвания предаването на името е, за да има детето покровител, за да се установи неговото място в рода, на който принадлежи.
Между моята съдба и тази на дядо ми няма много общо, а не стига, че нося неговото име, ами съм и родена на рождения му ден.  Laughing

# 47
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Изберете името което ви харесва...
след 4етвъртия месец, пекарвах 4асове из вси4ки страници в нета с тълкование на ли4ните имена.... имах мой списък, мъжо негов..., и така и не стигахме до консенсус в крайна сметка я кръстихме на светията в 4ийто ден се роди....
На6ите знаеха 4е няма да я кръ6тавям на тях, въпреки 4е сме в брилянтни отно6ения и сега дори са тук и ми помагат с отглеждането.... за  име на свеки,  само през трупа ми...(така или ина4е за тях не съ6тествувам нито аз, нито дъ6теря ни, за6тото носи и мои гени )

# 48
  • София
  • Мнения: 1 735
Това е момичета ,каквото и да говорим живеем в България ,а не в Америка .Въпреки ,че всички казват кръстете го както искате и едните  и другите се надяват на име .
В един от последните епизоди на Отчаяните съпруги също имаше роднинска драма с имената,та не е само български синдром.
Иначе по темата,аз бих избрала неутрално име.Някак си ми е кофти едно дете да е все едно повече на някой, или един дядо или баба повече да е заслужил.Едно време ми беше странно-аз нося буквичката на дядо,а братовчедка ми на баба ми.И някак си всеки си гледа за буквата.Глупава история.
Дъщеря ми не е кръстена на никой.Иначе при нас е лесно и 4-та баби и дядовци са една буква и имената им съвпадат. JoyНачалната буква съвпада случайно с името на прабаба и/баба на мъжа ми/,коята мн. обичам и уважавам и затова съм доволна.

# 49
  • София
  • Мнения: 23 079
Аз взех решението да кръстим дъщеричката ни на свекър ми! Е, то само първата буквичка взех, но човекът беше луд от щастие. Мисля, че постъпих по-скоро дипломатично  Wink Свекър ми е страхотен човек, това им е първо внуче, пък и той много ни помага финансово, без да е необходимо  Grinning Името му е Красимир, а аз кръстих малката Катерина, просто много харесвам това име...

# 50
  • Мнения: 2 229
Марияна ми хрумна като смеска от Маргарита и Илияна...
Както и Християна.
 newsm78


Баба Илияна пак ще се сърди - как така ще е във втората част от името?! Naughty

# 51
  • Мнения: 6 992
Eee, егати ако и за това са претенции. Crazy Да се радва, че присъства въобще Rolling Eyes
Пък и то май дядо беше, той може да е по-склонен.

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
Към авторката - ти първо гледай да го родиш детето живо и здраво, пък после решавай за името. В края на краищата ти си майката и теб ще питат в родилното. Каквото и да стане, пак ти ще го гледаш.

За първото изобщо не знаех как ще се казва до последния момент. Баща й предложи име и на мен ми хареса. За малкия още от момента, в който разбрах, че съм бременна нещо ми подсказваше, че ще е момче и как ще се казва. Но до последния момент не казах на никого, защото исках да се роди, пък тогава. Сърдити нямаше.

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 20:15 от Andariel

# 53
  • Мнения: 4
Христилина

# 54
  • Мнения: 2 229
Eee, егати ако и за това са претенции. Crazy Да се радва, че присъства въобще Rolling Eyes
Пък и то май дядо беше, той може да е по-склонен.

Аз в една тема във форума, четох за такива сръдни, относно комбинацията. Joy

# 55
  • Мнения: 54
Който най-много ви е помагал до сега - на него!

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
Тц. На този, който ще помага. Laughing

# 57
  • Мнения: 215
И ние имаме дъщеричка, която се роди август миналата година.
Ние бяхме решили от начало да не кръщавеме дъщеричката ни на никого, за да няма сърдите от нишия страна. Много държахме на значението на името, искахме да носи послание в себе си - за това се спряхме на името Габриела, което означава "Крепост Божия". Нито за миг не сме съжалили, че не я кръстихме на никого, всъщност на архангел Гавраил е кръстена, понеже Габриел е латинското име на Гавраил, но все пак:))
Никой не е бил обиден или е страдал, дори сег акато ни се обадят питат какво прави малкото архангелче:)
Според мен най-важното е на вас да ви харесва името, да чувставте,ч е именно това е името, което ще носи детенцето ви, другото е без значение, дали е някого или не.

 

# 58
  • Мнения: 299
Бях чула за един случай , майката живяла началото на миналия век и за да не се сърди нито свекървата  ( Мара ),нито майка и  ( Тонка ) кръстила си момиченцето Маратонка. Естествено тогава  не е имало маратонки и всичко вървяло добре, докато не излязла прословутата обувка. Така че внимавайте какво ще се получи от комбинации.  Laughing    

# 59
  • Мнения: 393
  Опитай с комбинация с двойно име,с тире или без:  Ивон Кристина.....(от баба иванка-Ивон, и дядо Христо-Кристин+ въпросната буква И за дядо Илия).Загубена е тази работа с имената Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт