Детски нефролози и уролози - 14

  • 68 626
  • 207
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 907
Пожелавам ви на всички весело изкарване на празника и повече здрави дечица в тази тема Hug Hug Hug

# 61
  • Мнения: 595
Мери чери, много съжалявам за Мария! Наистина няма ли обяснение защо пак се е върнал ВУР? Как така си беше добре и изведнъж пак се връща назад? Много ми е мъчно!
Ани27, браво на теб! При мен ще е малко по-сложно с храните, защото малката ми ходи на градина и там не мога да контролирам какво яде. Веднага като се прибере почвам с плодовете или зеленчуците, но тове не е режим като твоя, а и ние вече сме на 5 г. и си имаме любими храни и предпочитания. Въпреки всичко се стремя да не допускам запек, защото той само влошава нещата. През май ще направим микционна и са надявам, че ще мога да се похваля с подобрение!
На този празник полежавам на всички майчета и дечица тук, да са здрави, здрави и пак здрави, защото няма по-голямо щастие за една майка от това!

# 62
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Синът ми има песъчинки в левия бъбрек. От близо три седмици пие чай за бъбреци на Ламрев, но засега болката си остава. Скоро ще правим контролна ехография. Кажете нещо друго ефикасно за изкарване на тези песъчинки. И каква храна да яде, не съм запозната изобщо с тези неща. Освен това се оказа, че слезката е увеличена и сега търсим причина за това. Не е боледувал скоро от инфекциозни заболявания, изследванията на кръвта са добре.

# 63
  • Мнения: 5 531
Колко голям е синът ти? Аз имам песаинки, и болки периодично. Изписаха ми Неуренал СР с екстракт от брезова кора. Аз съм много доволна. Лекарството по мои спомени е хранителна добавка, и може да се приема за дълги периоди.

# 64
  • Мнения: 5 531
Даниела, честно незнам. Нямам обяснение защо и как. Още не мога да го осъзная. Години наред беше добре, проблема преди това беше минимален, никога не е имала такава задръжка в пикочния мехур. Имаше малко връщане на урина към бъбреците, но ни казваха че ще го израстне, след това ни увериха че всико е наред.  Това малко ми идва като гръм от ясно небе, не разбитам защо се влошават нещата и няма никакво подобрение. Доктора каза че ако причината е механична лечението няма да даде резултат. Не разбирам и как така протича почти безсимптомно - само с някакви периоди на напишкване, но и те не са толкова чести, през 2-3 месеца примерно. Не ми се иска отново да подлагам детето си на тези изследвания, тя вече е голяма, незнам как биха и се отразили. Имам и още толкова много въпроси и неясноти, не мога да мисля много трезво в момента. И в Пирогов да я заведа, пак нищо няма да ми стане ясно, там трябва да гадая кой какво мисли. Засега съм си наумила да изчакам, ще мисля като ми се избистри малко главата. Решила съм само да взема на Мария изследванията и сама да отида при Панчев да поговоря с него, да видя какво мисли той, и какво ще предложи.
 Hugна всички.

# 65
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
На 17 г. е.

# 66
  • София
  • Мнения: 79
Честит празник, мили мами!

От все сърце желая на всички много здрави дечица! Hug

Бог да ни ги закриля!  Praynig 

# 67
  • Мнения: 249
Ето една рецепта за изкарване на песъчинки:
  1кг магданоз се слага в съд,залива се с вода така че да потъне  кипва се и се  отцежда отварата от магданоза.1кг лимони се изцеждат хубаво и се прибавя сокът към изтиналата вече отвара от магданоз.Пие се вместо вода.
Рецептата ми е казвала баба ми която има доста проблемни бъбреци и кво ли не е пробвала.Незнам колко е ефикасна,но на мен помогна.Дано и при вас помогне ,пробвайте нищо не губите.
Стискам палци знам колко е болезнено.

# 68
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
kevi_geri, благодаря ти. Ще изпробваме рецептата.

# 69
  • Мнения: 5 531
silvi*  пробвай и с Неуренал СР - при мен имаше много добър ефект. Но трябва да се пие по - продължително, поне 2м. Хофихте ли на уролог или нефролог - заведи го ако не сте .На мен доктора ми каза че така ще си живея, но се чувствам много по - добре от Неуренала.

# 70
  • София
  • Мнения: 377
Включвам се в темичката с молба за съвет. Praynig

При малката вече за четвърти път откриваме Е-коли в урината, като обикновено са 10*5 - на 6 месеца, на годинка, на две години и малко и сега преди месец, на 3 години и половина. Всеки път лекуваме с АБ по антибиограма и правим ехограф на бъбреците, като при последния преглед, лекарката, която я гледа, каза, че вижда някакво мостче (каквото и да значи това) в единия бъбрек и има леко задържане на урина, но това било по рождение, само не разбрах как до сега никой не го е забелязал...След последните Е-коли махнахме и нощния памперс, много труден процес, имайки предвид, че дневния го махнахме на 2 години и проблеми с напишкване не е имало. За съжаление, Рая не може да изкара цяла нощ без да се напишка и се налага да я изпишкваме поне по веднъж, че дори и така се случва да се напишка пак. Всеки път лечението на Е-колите сме го правили в Окръжна болинца.

В кратце - за четвърти път се появяват Е-коли (тогава при все още не махнат нощен памперс), като докато ги лекувахме, Рая се оплакваше, че я боли кръста, най-вече като лягаше и ставаше. Възможно ли е бактериите да са следствие на памперса и трябва ли според вас да я заведа на по-обстойни изследвания? Насочила съм се към лекарите от Пирогов, но честно казано не искам да травмирам малката с ходения по доктори, ако наистина не е наложително - януари махнахме третата сливица, после ходене за снимки на бъбреците, сега я водя и на логопед, че и там има малък проблем и така...

Благодаря за съветите  bouquet

# 71
  • Мнения: 5 531
Jilda ние нямаме бактерии и пак ходиме на уролог. Аз мисля че при вас е наложително - за да има бактерии има и приина. Вие хубаво лекувате следствието но до кога така? Най добре потърсете причината за тези бактерии и отстранете нея.Заведи я на уролог. Да понякога прегледите са травмиращи и много неприятни, но са важни. Ние сме на същият кръстопът,трябва да започнеме всичко наново. И мен ме боли за детето ми, но днес доки каза че е важно за да не се задълбочи проблема.Така че другата седмица и ние сме в Пирогов.

# 72
  • Мнения: 595
Мила, Jilda, много ми напомняте за нашия случай. Все ми се обясняваха с памперса - той бил виновен. Да, ама не! Мизерни доктори се тези, които чакат детето да стане на 2 годинки без да препоръчат нещо повече от антибиотик, вбесявам се като чуя поредната история на абсолютна неангажираност. Детето явно има проблем и той не е от памперса.
Съвета ми е следния:
1. Вземи всички изследвания, които имаш досега и заведи детето на нефролог или уролог, който се занимава с деца. В началото на темата има телефони и координати. Най-добрите лекари уролози са в Пирогов. Не се плаши да заведеш детето там, имат огромен опит. Там откриха истинския проблем на моето дете, което правеше е-коли от 6-месечно. Лошото е, че чак на 4 годинки стана това, дотогава ми обясняваха първо памперса е виновен, след това замърсяване щото не може да се бърше добре в градината! Мизерници мръсни, детето ми 4 години е било със стеснена уретер и е започнало да връшща урина към бебреците от тази немърливост. Никога няма да си простя, че им вярвах. Добре че тук имаше майки, който ми помогнаха! От сърце ви благодаря, момичета!
2. Приготви се за изследвания, но бъди спокойна, в Пирогов са специалисти. Направи ги на всяка цена, за да не съжаляваш като мен и много други. Времето ти е приятел сега. Колкото по-рано хванете проблема, толкова по-голям е шанса да го израсте щом сега Рая е на 2 годинки.
3. Каквито и въпроси да имаш, ние сме тук и ще ти помогнем. Проблемът може да е съвсем банален, но може да не е, затова не хаби време и нерви. Търси причината. Само тогава ще имате истинско лечение!
Извинявам се, че съм толкова емоционална, но този случай толкова напомня моя, че все едно виждам себе си и моето дете! Просто нямаше как да не го кажа и да не се опитам да предпазя това майче!
Подкрепям те силно!

# 73
  • Мнения: 595
Мила, Jilda, много ми напомняте за нашия случай. Все ми се обясняваха с памперса - той бил виновен. Да, ама не! Мизерни доктори се тези, които чакат детето да стане на 2 годинки без да препоръчат нещо повече от антибиотик, вбесявам се като чуя поредната история на абсолютна неангажираност. Детето явно има проблем и той не е от памперса.
Съвета ми е следния:
1. Вземи всички изследвания, които имаш досега и заведи детето на нефролог или уролог, който се занимава с деца. В началото на темата има телефони и координати. Най-добрите лекари уролози са в Пирогов. Не се плаши да заведеш детето там, имат огромен опит. Там откриха истинския проблем на моето дете, което правеше е-коли от 6-месечно. Лошото е, че чак на 4 годинки стана това, дотогава ми обясняваха първо памперса е виновен, след това замърсяване щото не може да се бърше добре в градината! Мизерници мръсни, детето ми 4 години е било със стеснена уретер и е започнало да връшща урина към бебреците от тази немърливост. Никога няма да си простя, че им вярвах. Добре че тук имаше майки, който ми помогнаха! От сърце ви благодаря, момичета!
2. Приготви се за изследвания, но бъди спокойна, в Пирогов са специалисти. Направи ги на всяка цена, за да не съжаляваш като мен и много други. Времето ти е приятел сега. Колкото по-рано хванете проблема, толкова по-голям е шанса да го израсте щом сега Рая е на 2 годинки.
3. Каквито и въпроси да имаш, ние сме тук и ще ти помогнем. Проблемът може да е съвсем банален, но може да не е, затова не хаби време и нерви. Търси причината. Само тогава ще имате истинско лечение!
Извинявам се, че съм толкова емоционална, но този случай толкова напомня моя, че все едно виждам себе си и моето дете! Просто нямаше как да не го кажа и да не се опитам да предпазя това майче!
Подкрепям те силно!

# 74
  • София
  • Мнения: 377
Мила, Jilda, много ми напомняте за нашия случай. Все ми се обясняваха с памперса - той бил виновен. Да, ама не! Мизерни доктори се тези, които чакат детето да стане на 2 годинки без да препоръчат нещо повече от антибиотик, вбесявам се като чуя поредната история на абсолютна неангажираност. Детето явно има проблем и той не е от памперса.
Съвета ми е следния:
1. Вземи всички изследвания, които имаш досега и заведи детето на нефролог или уролог, който се занимава с деца. В началото на темата има телефони и координати. Най-добрите лекари уролози са в Пирогов. Не се плаши да заведеш детето там, имат огромен опит. Там откриха истинския проблем на моето дете, което правеше е-коли от 6-месечно. Лошото е, че чак на 4 годинки стана това, дотогава ми обясняваха първо памперса е виновен, след това замърсяване щото не може да се бърше добре в градината! Мизерници мръсни, детето ми 4 години е било със стеснена уретер и е започнало да връшща урина към бебреците от тази немърливост. Никога няма да си простя, че им вярвах. Добре че тук имаше майки, който ми помогнаха! От сърце ви благодаря, момичета!
2. Приготви се за изследвания, но бъди спокойна, в Пирогов са специалисти. Направи ги на всяка цена, за да не съжаляваш като мен и много други. Времето ти е приятел сега. Колкото по-рано хванете проблема, толкова по-голям е шанса да го израсте щом сега Рая е на 2 годинки.
3. Каквито и въпроси да имаш, ние сме тук и ще ти помогнем. Проблемът може да е съвсем банален, но може да не е, затова не хаби време и нерви. Търси причината. Само тогава ще имате истинско лечение!
Извинявам се, че съм толкова емоционална, но този случай толкова напомня моя, че все едно виждам себе си и моето дете! Просто нямаше как да не го кажа и да не се опитам да предпазя това майче!
Подкрепям те силно!

Страшно благодаря за подкрепата, три дни седя и се колебая, кое ще е по-добре за малката, но явно няма смисъл да се отлага и да си въобразявам, че проблем няма. Рая между другото е на 3 год. и 8 мес., (съжалявам, ако съм подвела), така че може и ние да сме закъснели, но точно думите, които слушах бяха, че бактериите са от памперса или от не добре избърсано и няма смисъл, вече без памперс, да чакам пак да се случи, за да се убедя, че не е от него. Погледнах координатите в началото на темата и ще звънна да запазя час за някой от Пирогов.
Пак благодаря момичета - Daniela S надъха ме Simple Smile, marychery съжалявам да прочета, че пак имате проблеми, следя и другата темичка за третата сливица и знам каква подкрепа оказваш на мамите там  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт