Детски нефролози и уролози - 14

  • 68 552
  • 207
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 525
Успех Jilda и не отлагай. Безмислено е да мислиш че е от памперса, защото най вероятно не е. Даниела ти е казала, времето в момента е във ваша полза.  Има достатъно добри специалисти към които можеш да се обърнеш. Аз също бих те посъветвала да отидете в Пирогов. Там колкото и да са лоши условията,специалистите с добри и си разбирт от работата.

# 76
  • Мнения: 796
Здравей Jilda! Simple Smile И на теб веднага пожелавам да не се задържаш дълго в тази тема! Написаното от Даниела е напълно достатъчно, изцяло подкрепям мнението й. Не знам дали е показател, но на детенцето ти все едни и същи бактерии се изолират, може би не е случайно Confused Най-вероятно ако отидеш направо в Пирогов ще ви пратят първо на ехограф. На твое място бих отишла първо на добър детски нефролог, който да погледне детето на ехограф и после със снимките ще отида в Пирогов при уролог. Желая ви успех и дано да е нещо безобидно Praynig

# 77
  • София
  • Мнения: 26
Искам да се свържа с майки, чийто деца са оперирани от ВУР за повече подробности от болничния престой в Пирогов. Моето дете е на 10 мес. и на 18 май ни приемат за операция. Благодаря предварително.

# 78
  • Мнения: 595
Светла, почти всички тук сме опарирани в Пирогов. Моето дете е с ВУР, но не е опирирано, за да го премахнат, все още смятат, че може да се израсте.
Детето ти е много малко, напиши повече за вашия случай! Коя степен е ВУР, как го открихте и т.н., зада бъдем по-конкретни. Не бих прибързвала с оперативно разрашение при толкова малко дете, без да са обсъдени подробно всички възможности.

# 79
  • Мнения: 5 525
svetlastaikova разгледай и назад темите. Детето на WOMANISH~ е оперирано от ВУР в Пирогов.

# 80
  • София
  • Мнения: 26
През февруари т. г. детето изкара пионефрит. Направихме МЦГ, която показа ВУР дясно 4-5 ст., ляво-2 ст. Направихме консултация с уролози от Пирогов. Обясниха ни ,че сьстоянието на детето изисква оперативна намеса и, че то нито ще израсте ВУР-а, нито ще помогнат лекарства. Пиша накратко защото детето ми виси на рьцете. Психически се настройвам някак( успокоителни). Интересувам се  дали ще бьда до него в реанимацията, дали дават преварена вода, сьвети за най-необходими неща  и др. подобни.

# 81
  • София
  • Мнения: 377
Daniela S, понеже се зачетох в предишната тема и видях, че сте ходили и на преглед при доц.Кънчев в Зелената къща, можеш ли да ми кажеш по-добре ли е от Пирогов, защото пишеш, че имат по-добра апаратура, а и веднага правят и ехограф?




 

# 82
  • Мнения: 5 525
Jilda по добре идете в Зелената къща. Така и така прегледа е платен, казват че там има по добра апаратура. Ние правихме в Пирогов уродинамиката - е малък кошмар. чакане с часове, съответно след уродинамиката докато направят ехограф минава един час. И резултатите не са съвзем обективни. Поне ние чакахме в Пирогов с часове, Мария пика 5 пъти от уродинамиката до ехографа и накрая обективен резултат нямахме. Решила съм следващият път - края на април да я водя в Зелената къща.
Момичета записах си и час за Лилова в понеделник. Някой може ли да ми каже как протича прегледа при нея? Питам от интерес защото ми казаха преглед 50лв и ако трябва ехо - още 30. Но какво преглежда тя без ехограф не ми стана ясно  newsm78.
Нашият доктор от Пирогов е в отпуска до края на май, и аз се притесних. Това ми се струва доста време да чакам, но пък не ми се иска друг да прави калибрирането, та незнам какво да правя.

# 83
  • Мнения: 595
Daniela S, понеже се зачетох в предишната тема и видях, че сте ходили и на преглед при доц.Кънчев в Зелената къща, можеш ли да ми кажеш по-добре ли е от Пирогов, защото пишеш, че имат по-добра апаратура, а и веднага правят и ехограф?




 

Здравей, мичличка! Препоръчвам ти Зелената къща! Въобще не се чака. Отиваш към 15 часа и по реда на дошлите се влиза. Апаратът е съвсем нов, много по-прецизен от този в Пирогов, гледа се и на ехограф след като се изпишка детето за остатъчна урина. Кънчев не е много словоохотлив, леко сприхав, прави забележки, но си разбира от работата. Освен при него ние ходим и при Чаначев, нашата операция я прави той в Пирогов. Много добре обяснява, спокоен е, изслушва. Много добри впечатления имам и от Момчилов, също от Пирогов. Така че няма да съжаляваш, но според мен първо трябва да ви види уролог и тогава Кънчев, ако се прецени, че проблема не е бъбречен и не сте за операция. Кънчев е специалист по пикочния мехур и смущенията в уринирането. Пръво изключете всякакъв род стенози, ВУР, бъбречни проблеми и тогава е наред Кънчев. То не пречи да идете предварително и да носите изследването със вас при уролога, защото много често те искат консултация с Кънчев преди да решат как да действат.

Меричери, ходили сме при Лилова доста пъти преди нашата операция, тя ни следеше тогава. Много е мила, изслушва, внимателна е с детето, не претупва. Доколко е добър специалист не мога да кажа, защото тя не ни насочи за микционна снимка тогава, нито за консултация с уролог, а разбрах колко е важно това от вас, от форума. Но напоследък чувам, че поне за снимките насърчава родителите да ги направят.Прегледът е толкова - 50 лв, ехографа  - 30. Тя не държи да го прави, но без него прегледът за нас е безсмислен, ако поискаш ще ти направи снимки, на нас винаги ни е правила, надписва ги. Калибриране мисля, че тя не прави, но не съм 100% сигурна. Аз не бих рискувала да го прави друг. Все пак вашия доктор е по-запознат и ще прецени по-добре състоянието на детето. От друга страна не трябва да чакаш. Второ мнение никога не е излишно, така че мисля, че няма да си разочарована.

# 84
  • Мнения: 5 525
Благодаря ти Даниела Hug. Запазила съм за понеделник час и отиваме. Аз заведох Мария при доктора в Токуда, защото тя сега е на зелено училище и все пак непосмях да я пусна за една седмица без да са я видяли дали всичко е ок. Но така и така то май не е. д-р Мирчов иска задължително консултация с Лилова, и калибрирането да се направи от детски уролог. Но каза да не чакаме, аз го попитах неможе ли да поизчакаме до контролният преглед след 2м, той каза че не го препоръчва, че при задръжка 110мл те препоръчвали операция при възрастните пациенти, и е по - добре да си направиме изследванията в кратки срокове. Добре било това че засега няма бактерии, но иска всеки месец стерилна урина. Незнам какво ще правя с това калибриране, краят на май ми се струва много далече. На Панчев му е изключен мобилният тел. може и да не е в страната.  Вчера говорих и с нашата педиатърка - чудно  ми е как така при нас нещата са почти безсимптомни. Тя каза, че понякога проблема се откривал случайно, че при някои деца няма бактерии а само по-ниско тегло и липса на апетит, по студени крайници. Ние май сме в тази класация.

# 85
  • София
  • Мнения: 377
Благодаря marychery, Daniela S, утре ще отидем до Зелената къща, така и така трябва да се започне от някъде. А търся и алтернативни на Пирогов места, защото миналата седмица в четвъртък бяхме във Втора урология при др.Доросиев, висяхме час и половина с малката, видя ни точно за 3 мин., каза че не сме за него и да дойдем на следващата сутрин да ни свърже с друг доктор (мисля, че Пеев), което така и не стана. Този доктор ни беше препоръчан от роднини на мъж ми, които също са доктори, но за пореден път се убедих, че не може да се разчита на тях и сега сама си търся подходящ специалист. Естествено, ако е необходимо, ще минем и през Пирогов, но при някой от лекарите, които тук са препоръчани.

# 86
  • Мнения: 595
Jilda, с две ръце препоръчвам Момчилов и Чаначев. Заслужава си да изтърпиш чакането. И да идеш другаде, пак ще те викнат в Пирогов, ако се наложи да направят калибриране например, затова по-добре си иди там, зада ви диагностицират веднага, а след това като ви следят само може да ходиш в кабинетите им . Обади са по телефона и се уговори кога да дойдеш, че да не чакаш много.
Меричери, наистина по-добре да не чакаш, а и щом те праща при нея конкретно, отивай! 80 лв. къде ли не сме ги дали! 110 мл задръжка е просто много. Направо не е за вярване и то без симптоматика! Стискам ти палци за понеделник!

# 87
  • София
  • Мнения: 377
Ох, тотално се обърках с кого да започнем Simple Smile Звъннах на Момчилов, като ме помоли да му звънна утре пак по това време, за да ми каже, кога в петък да отидем, та последно остава така, ще изтърпим чакането и това е Simple Smile Спирам да ви занимавам   bouquet

# 88
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен. Аз и моето момченце също преживяхме ужасът на Пирогов и откакто сме се върнали стои на едни и същи килограми/вече два месеца/. Много се притеснявам и молбата ми е ако някой има обяснение да пише.
Постъпихме в Пирогов на 3 месеца, с диагноза мегауретер и хидронефроза в дясно. Оперира го д-р Момчилов. Иначе е жизнен ,смее се, храни се незнам защо не наддава.

# 89
  • Мнения: 5 525
Jilda аз също съм ЗА Момчилов. И аз го харесвам. Д-р Пеев е дин млад и много симпатичен лекар, който доколкото съм чувала също е добър специалист. Аз го познавам само визуално, и когато сме ходили при Панчев се е закачал с Мария, и и е рисувал рисунки.
Принципно ако нямаш познат висенето в Пирогов си е голямо, мизерията също, но специалистите са добри. Алтернатива на детската урология няма - аз водя Мария в Токуда именно за да избегнеме висенето и мизерията, но пак ни връщат към Пирогов. Иначе не мога да отрека че Токуда е нистина чиста и спретната болница. Ние винаги си запазваме час, обикновено се спазва. Апаратурата е нова, доктора много симпатичен и словоохотлив. Буквално гледа на ехо, прави уродинамика, и веднага пак на ехографа. Но въпреки това основното е че не е детски уролог.
jdimitrova а Момчилов какво казва, с педиатърът не детето говорите ли?
Daniela S благодаря за подкрепата  Hug

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 18:33 от marychery

Общи условия

Активация на акаунт