пробиване на ушички

  • 7 655
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
)Здравейте!
Много искам да пробия ушичките на дъщеря си,но искам да съм напълно сигурна ,че всичко е стерилно и че няма да е нещо примитивно Peace
Препоръчайте ми къде в София да отидем да ги пробият? newsm78
Мерси Hug

# 1
  • Мнения: 277
Не препоръчвам МЕДИВА! Naughty
Там пробиха ушичките на дъщера ми миналата година със замърсени обички (отворени и след това промити със спирт в мое присъствие под претекста, че току що са отворени, но просто предишната майка не ги е харесала, а аз бях толкова притеснена за дребното дали ще плаче, че изобщо не се усъмних и не ми дойде на ум да искам да отворят нови). Дупчиците набраха на втория ден, въпреки третирането със дезинфектант и след като близо месец я мъчих с надеждата, че ще се оправи, нещата саваха все по зле и след махането на обиците и курс АБ детето се оправи!
Пистолетчето с които работят е много старо,  в кабинета е мръсно, на касата първо взимат таксата (която е 20лв., тоест не е малка в сравнение с таксите на други места, масово са от порядъка на 10лв), а след това в кабинета питат дали детето не се захласва случайно, защото ако е така тя не се наемала да пробива ушичките! Вместо да отвлече вниманието на детето му каза :"няма да плачеш, дръжте здраво " и като изтрещя с пистолета - милото толкова плака!!!

В интерес на истината на каката ушичките са птобивани в козметично студио в Дианабад и не сме имали никакви проблеми! Беше много чисто, ушичките й ги пробиха 2 момичета с 2 пистолета, стана за секунди и тя дори не усети, защото й ги няпръскаха с обезболяващо спрейче. Цялото това удоволствие струваше 10 лв. Peace

# 2
  • Мнения: 132
Въпреки че ушичките на дъщеря ми са пробити,ако по-рано бях чула че не е хубаво да се пробиват нямаше да я правя тази грешка ,ама пуста мода.На нас ни ги проби иглотерапевт във Варна.

# 3
  • Мнения: 137
Аз също мисля на Благовец да и пробия ушите дано да няма проблеми.

# 4
  • Мнения: 7 723
В клиника Малинов Peace

# 5
  • Мнения: 2 237
И аз скоро мисля да ги пробием на моята.Дали ги боли ? А някой ще ми каже ли кога е Благовец ?  Embarassed  Иначе това студио в Дианабад и аз го знам, много е чисто и приятно.Там щяха да ми слагат обица на пъпа, ама се оказах бременна и се отказах.

# 6
  • Мнения: 7 723
Благовец е на 25.март.

# 7
  • София
  • Мнения: 790
Заведох Ралица в кабинет УНГ, където поставяха и обеци.

Иначе малко инфо за Благовещение (Благовец) - В България празникът се свързва по-често с идването на пролетта и затова на този ден задължително трябва да се яде „нещо зелено“ (коприва, спанак, лапад и др.) Според народните вярвания на този „благ ден“ по-леко и бързо зарастват всички рани, затова най-често тогава се дупчат ушите на малките момиченца.

# 8
  • Мнения: 276
Може ли да кажете къде точно е това студио в дианабад, защото мойто много иска да и ги пробием, но безумно я е страх че ще я боли? 

Благодаря!

# 9
  • Мнения: 2 110
Ето аз какво намерих !

Кога е безопасно да пробием ушите на детето си?
Някои хора пробиват ушите на децата си, докато са все още новородени. Наистина няма известна медицинска причина да се изчаква. Но разбира се, процедурата крие известни рискове. Не винаги процедурите за пробиване на уши се извършват с подходящата техника и от обучени да работят с деца специалисти. Например ако пистолетите за пробиване не могат да бъдат стерилизирани, ще се повиши риска от заболяване с хепатит или някаква друга инфекция.

Ако все пак сте решили да пробиете ушите на детето си, обърнете се първо към вашия педиатър, който може да извърши тази процедура с игла.

Ето какво още трябва да знаете преди да предприемете тази стъпка:
При пробиване на ушите обикновено не се вземат обезболяващи, тъй като само по себе си пробиването боли много по-малко от инжектирането на анестетик. Ако все пак желаете, можете да дадете на детето си преди процедурата ибупрофен.

Друго, което трябва да знаете е, че детето ви постоянно ще пипа ушите си и пробитото място лесно може да се инфектира. За да намалите риска от инфекция, почиствайте по няколко пъти на ден обиците и ухото с алкохол или кислородна вода. Следете за появата на червенина или болезненост около дупчицата в ухото и по меката му част. Това ще са първите признаци за появата на инфекция.

Съществува и опасност детето ви да получи алергична реакция към метала след пробиването. Ако получи обрив, веднага махнете обиците. За да избегнете подобни алергии, е най-добре частта от обицата, която е в пряк допир с ухото да бъде от хирургическа стомана или 14-каратово злато. В случай, че обривът не изчезне, вероятно детето ви няма да може да носи обици.
 

# 10
  • Мнения: 23
4естита Баба Марта!!  bouquet Дъщеря ми беше на 8 месца когато и продуп4ихме уши4ките и вси4ко мина мн бързо,малко поплака и това беше.След месец-два и сложихме златни оби4ки и проблем няма-то4но на благовец и ги дуп4ихме.Сега стана голяма кукона на 3.8 месеца и много си харесва обеците,оби4а при4ески.. newsm56 4470 По-добре да се направи тази манипулация докато са малки,аз ли4но не си представям сега да я водя,защото тя като види доктор и й става лошо направо Mr. Green

# 11
  • Мнения: 139
Благодаря ви много за отговорите! Hug
Къде се намира това студио в Дианабад?

# 12
  • София
  • Мнения: 11 659
Дъщеря ми е на 3.8 години.Пробихме ги преди почти два месеца.все още е с медицинските обици.
Самото дете отдавна искаше,а аз отлагах този момент.
Самата процедура я извършиха в козметично салон Нирвана в Павлово срещу 10 лева.След това не е имала проблем с ушите.

# 13
  • Мнения: 1 931
Ние още не сме продупчили ушичките на Маринка. Замислям се за този Благовец.
Но искам да добавя за Благовец, че се хапва нещо благо, сладко. Свързва се с благата вест, че ще се роди Исус.

# 14
  • някъде
  • Мнения: 979
Аз също съм предвидила тази процедура за пролетта /едва ли ще се съобразя с Благовец/,но ме притеснява,че малката ще позволи само на едното уше.Като изщрака пистолета и като я заболи-край!Няма да даде да й пипнат другото.Тук прочетох,че на едно детенце са му пробили и двете ушички едновременно.Такава ли е практиката,когато се слагат обици на деца или просто въпросните козметички са си разбирали от работата?

Общи условия

Активация на акаунт