Германската Нова Медицина на д-р Хамер 3

  • 65 716
  • 743
  •   1
Отговори
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806

Peace Praynig Hug

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 15:32 от drize

# 1
  • Мнения: 2 652
Аз, за да няма празно, веднага ще намеря какво да питам Wink Много бебета, вкл. и аз, се раждат с т.нар. "функционален шум" на сърцето, който с годините изчезвал. Опитах се да намеря инфо, но очевидно не успях. Крис, на какво се дължи?

# 2
  • Мнения: 2 185
Аз, за да няма празно, веднага ще намеря какво да питам Wink Много бебета, вкл. и аз, се раждат с т.нар. "функционален шум" на сърцето, който с годините изчезвал. Опитах се да намеря инфо, но очевидно не успях. Крис, на какво се дължи?


И аз съм се родила с такъв шум, интересен въпрос наистина.

Напоследък се замислих по въпроса със "заразяването". Стана ми чудно как някои майки нарочно събират децата си с друго дете болно от варицела, например, и децата се "заразяват". По какъв механизъм става това. Вероятно намерението на майката детето да преболедува е от значение, но все пак, какво точно се случва  Thinking ?

# 3
  • София
  • Мнения: 12 224
   Хайде и аз в темичката  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 405
Christian ,
може6 ли да погледне6 тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376338.0 . Мисля, 4е може6 да даде6 някакъв адекватен съвет макар жената да не е запозната с ГНМ. Пи6е, 4е има и ЯМР.

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 01:17 от Lolita007

# 5
  • Мнения: 557
Здравей Christian!
Направо ти се възхищавам как успяваш да отговориш на толкова много хора с толкова различни запитвания   bouquet
Доста нещо сте изписали вече по въпроса. Четох, четох и все още не мога много да си систематизирам нещата в главата, но много ми допадат идеите. Още повече, че и аз нещо такова учих миналата година, когато учих за натуропат.
Иска ми се да попитам нещо и аз...

Майка ми има болест на Бехтерев. Обясниха и, че е много рядка болест, която се изразява във вкостяване на хрущялите на гръбнака. Става бавно и постепенно и постепенно тя губи гъвкавостта и раздвижеността си. Става все по-прегърбена. Понякога я болят краката, защото се притискат някакви нерви. Естествено, според докторите не може да се обърне процеса, а може с профилактика само да се забави.
Четох, четох и не намерих нещо което да ми обясни точно с какъв конфликт се бори тя.
Аз имам подозрения за проблеми със самочувствието, но това не ми е достатъчно за да говоря с нея. Иска ми се да ми е малко по-ясно какво точно символизира това заболяване. Ако имаш някаква идея, ще се радвам да я чуя. Благодаря ти!

# 6
  • Виена
  • Мнения: 1 247
И аз    tiptoe в новата тема! И въпрос, който все се каня да задам тук:
Защо синът ми в някои случаи, когато прави висока температура, е със студени крачета и гореща глава?

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
И аз    tiptoe в новата тема! И въпрос, който все се каня да задам тук:
Защо синът ми в някои случаи, когато прави висока температура, е със студени крачета и гореща глава?

Clairette
 
Цитат
Цитат
  Аз, за да няма празно, веднага ще намеря какво да питам Wink Много бебета, вкл. и аз, се раждат с т.нар. "функционален шум" на сърцето, който с годините изчезвал.

  Извинявайте, че влизам в темата, но въпросите ви са много интересни и имат точни  отговори на които мога да ви отговоря тук:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=328577.675

# 8
  • Мнения: 4 150
Александьр,радвам  се,4е 4етеШ тук  bouquet

DRIZE,
Моля те да махнеШ паролата и сайта в на4алото,zаЩото ако Пилхар влеzе с някой превода4 и види какво ка4вам,Ще трябва да вzимам zаем,zа да плаЩам глобите...Модератор може да го махне... Peace

# 9
  • Мнения: 4 150
М.Бехтерев спада кьм костите,т.е меzодермален,оранжево,на самочувствието конфликт.
Има няколко описания в сайта на Пилхар,но Ще погледна ДАЛИ има и в книгите на Хамер.

Висока Т и студени крака...може да има 2 конфликта едновременно.По скоро цялата енергия е в "главата" и zатова.

# 10
  • Мнения: 4 414
Стана ми чудно как някои майки нарочно събират децата си с друго дете болно от варицела, например, и децата се "заразяват". По какъв механизъм става това.
Заразяват се, ако имат конфликт. Познавам и такива, които не се заразяват. При деца конфликтът "раздяла", който е виновник за варицелата, е доста често явление - майката го оставила в градината, някое дете му взело играчката... Затова и голяма част от децата се "заразяват". Поне аз така си обяснявам нещата, де.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
...
Защо синът ми в някои случаи, когато прави висока температура, е със студени крачета и гореща глава?
Доколкото знам, при студени крайници и висока температура, температурата продължава да се покачва, организмът не е стигнал температурата, която му е необходима...
В такъв момент е грешка да се сваля температурата...
В следващия момент, когато вече крайниците започват да парят, температурата започва да пада, тогава е добре да се помогне на организма да смъкне температурата.

Малко объркано стана май.... newsm78

# 12
  • Мнения: 2 652

Висока Т и студени крака...може да има 2 конфликта едновременно.По скоро цялата енергия е в "главата" и zатова.


Крис, мисля, че механизмът на покачването на телесната температура е познат и на традиционната медицина (но не на всички лекари с малко уточнение), и в случая не си противоречи със законите на ГНМ. Точно както казваш, че се съсредоточава енергията в главата. А именно, докато постигне желаната температура, тялото най-образно казано се съсредоточава да затопли първо най-важните органи (в случая мозъка), а топлината от по-маловажните се отдръпва. Тогава има и треска, треперене от студ (това може би помага на увеличаването на температурата чисто механично) и ни идва инстинктивно да се завием с няколко юргана, за да подпомогнем процеса. Когато, обаче, се постигне необходимата Т, тялото и крайниците се затоплят, и се изпотяваме. Правилно ли разсъждавам? Само не ми е ясно това ли е треперенето, което съответства на епилептоидната криза.

Бенджи, докато постна и ти си ме преварила.

# 13
  • Мнения: 2 652
Сега си препрочетох отново за епилептоидната криза:

"Епилептоидна криза настъпва при всяка болест, но с известни вариации. По средата на лечебната фаза, пациентът преживява едно повтаряне на физиологичния конфликт, което означава, че той преживява едно повтаряне на своя конфликт за кратко (стрес фаза) отново навсякъде, включително студени ръце, студена пот, както и всички симптоми на активната фаза. Това се случва така, за да може мозъчният оток да се подтисне/да се свие и течността да се елиминира от него, а пациентът да се нормализира.
След епилептоидната криза пациентът ще се затопли и ще претърпи първата малка уринарна фаза. От тази криза нататък започва нормализиране."


Дали това не е обяснението за студените крайници по време на температура?

# 14
  • Мнения: 167
Привед и от мен в новата тема. Записвам се да ви следя и чакам новини за правене на сайта на български език.

Общи условия

Активация на акаунт