Ще раждам...вече

  • 8 061
  • 181
  •   1
Отговори
  • Мнения: 641
Здравейте мамита.
Пускам тази тема защото имам нужда от кураж.
Моят момент настъпи.
Вчера доки планира раждането на бебка другата седмица и от тогава място не мога да си намеря,сърцето ми тупка в гърлото и все си мисля дали всичко ще е наред?
Непрекъснато ме избива на плач,разсеяна съм и много се притеснявам.
Макар,че чакам този момент с голямо нетърпение се чувствам странно,хормоните ми бушуват и не мога да си събера мислите.
Болката не ме плаши,а това,че силите ми няма да стигнат,но се надявам епидуралната да помогне.
Споделете с мен вашите чувства...
...нормално ли е да се чувствам така...
...по принцип имам подкрепа от близки и приятели,но малко подкрепа от вас няма да ми навреди
. bye

# 1
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Не знам дали е нормално. Аз бях много спокойна, дори и като бях вече в болницата.
Опитай се да се успокоиш, така ще си помогнеш най- много.
Леко раждане  Hug

# 2
  • софия
  • Мнения: 149
скъпа ангелина,желая ти много леко раждане!не мисли за нищо друго,освен за това,че много скоро ще гушкаш прекрасното си бебче.това е най-хубавото нещо на света.и аз бях притеснена -това е нормално,но накрая от все сърце исках всичко да приключи по-бързо,за да се гушкаме на воля.стискам палци и ти желая успех!

# 3
  • Мнения: 400
Разбира се, че е нормално да се чувстваш така! Според мен няма жена, която да не се чувства като теб,особено когато е за първи път:)

Намери си много приятни за теб занимания, запълвай си времето и недей много да му мислиш, защото всичко ще бъде прекрасно-и раждането и бебчо и твоето възстановяване!
Запали си свещичка, помоли се, напарви положителни неща за себеси и околните, всичко ще мине супер:)

Къде ще раждаш? Peace

# 4
  • Мнения: 339
Съвсем нормално е да си нервна и уплашена. И аз бях така. Колкото повече наближаваше денят, толкова повече ми трепереше сърчицето. Последният ден преди да вляза в болницата прекарах цял ден с една приятелка, която имаше търпението да ми слуша всички страхове и тревоги. Много ме беше страх, макар, че ми беше второ раждане.
Опитай се да се успокоиш. Пожелавам ти леко раждане.

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Всяка бъдеща майка мисли този момент, но вярвай, че това е най- приказното нещо в живота ти- а имено да станеш майка. МОже после да е трудно, може да нямаш време за себе си и т.н. но детските ръчички и тази усмивка стопяват всички тревоги.
Бъди уверена и усмихната, най- хубавото предстои!
Леко раждане!

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 16:58 от AnMary

# 6
  • Мнения: 1 554
Кураж,не го мисли толкова,ще родиш няма къде да идеш Laughing за протокола бях спокойна,отидох да раждам нормално,родих секцио,ний най малко не съм се паникьосала от раждането Peace карай я по джаста праста,ще се почустваш по добре Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 139
Аз също бях много изплашена и си поплаках предната вечер преди секциото.
Нормално е,разбира се.Но всичко ще мине,ще видиш как лека полека ще се наредят нещата.
А,като видиш малкото човече-светът става друг,много по-хубав,смислен и пълноценен.
Мисли си за този момент,за дългоочакваната среща,за невероятните първи мигове с твоето дете Simple Smile

Успех и леко раждане Hug

# 8
  • Мнения: 959
Кураж, Ангелина  Hug

Няма да се плашиш, сега на финала. Wink
Мисли позитивно, мисли как ще гушнеш бебето, за срещата ви.  Party

Леко раждане!  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 047
  Защо се съмняваш в силите си, казват, че майката намира неподозирана сила в сеБе си, щом е за детето. Ще видиш!
  За разсейване от напрежението (и аз бях пощуряла и и си го изкарвах на всеки, който имаше късмет да ми се завърти наоколо) мога да те посъветвам да гледаш хубави филмчета.
  Успех ти пожелавам.

# 10
  • Мнения: 98
Не се страхувай,Ангелина.Мисли позитивно за всичко Simple Smile
Както се вижда и моята среща с бебето е скоро,но някакси успях да се успокоя сега накрая.Знаеш ли,когато ме избият разни черни мисли,си пускам клип с раждане на някое бебе (има много в youtube.com)-няма по-мотивиращ и ентусиазиращ материал за мен. Като видя лицето на майката и мъничкото бебенце,не мога да си мисля лоши неща...Опитай...Говори с таткото на бебето за притесненията си,сигурна съм,че и той ще съумее да те успокои Simple Smile

# 11
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Спокойно , нормално е да се чувстваш така . Мисли позитивно и знай , че всичко ще е наред , пък и ако имаш доверие на лекара си , няма място за притеснение.
Знам какво ти е защото и на мен така ми заплануваха раждането , но за следващия ден , имах чувството , че цяла нощ не спах , направо не знаех къде съм, когато отидох в болницата обаче бях много спокойна.
Мисли само за срещата с бебчо.
Успех.  bouquet

# 12
  • Мнения: 641
Разбира се, че е нормално да се чувстваш така! Според мен няма жена, която да не се чувства като теб,особено когато е за първи път:)

Намери си много приятни за теб занимания, запълвай си времето и недей много да му мислиш, защото всичко ще бъде прекрасно-и раждането и бебчо и твоето възстановяване!
Запали си свещичка, помоли се, напарви положителни неща за себеси и околните, всичко ще мине супер:)

Къде ще раждаш? Peace


Ходя на църква през ден за да паля свещичка.Това ме успокоява.
Ще раждам във "Селена".

# 13
  • Мнения: 790
Успех и леко раждане   bouquet

Няма да усетиш как ще ти мине времето  Hug

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 723
Ангелинко не се притеснявай -всичко ще миене по мед и масло Hug
Нормално е да се притеснямваш дали ще имаш сили и т.н.
Аз родих изненаднващо-2 седмици по-рано ,но някак не се притесних
настроих се че всичко ще е наред и родих 1,30чсед като постъпих в родилно Laughing
Акушерката каза че е странно за първескиня,но е въпрос на нагласа.
Нали 9мес.се подготвяме е за този мемент Grinning
Пожелавам ти бързо,лесно и спокойно раждане.
Моето беше такова Peace
И здраво бебче Hug

Общи условия

Активация на акаунт