Колко всъщност струва разводът?

  • 89 955
  • 109
  •   1
Отговори
Тук чета от доста отдавна, но не съм писала. И вече е момента в който официално ще се развеждаме. Та въпроса ми е: Колко всъщност струва разводът по взаимно съгласие? Чух за цени от 800 до 500 лева, като разноските се делят от двамата, а някой с по - конкретна информация?

# 1
  • Мнения: 910
и мен ме вълнува

# 2
  • Мнения: X
Как ще се развеждате- по исков ред с двама адвокати, свидетели и спорове за издръжка, деца, жилище... или тихо и сговорно, по взаимно съгласие? Във втория случай може да ползвате услугите само на един адвокат.
По минималната тарифа хонорарът за прекратяване на брак по исков ред е 500 лв., а за развод по взаимно съгласие - 300 лв., като при уреждане на имуществени отношения за изготвяне на споразумението се прилага и ал. 4, демек "за други неоценяеми искове - 150 лв".
Има и около 50 до 100 лв държавни такси /грубо/, като разпределението на разноските зависи пак от реда, по който ще протече процедурата...

# 3
  • Мнения: 139
Здравей!
В момента се развеждам по взаимно съгласие(дано си остане така Praynig) и адвокатката ми каза 300 лв,като разходите се поделят! В моя случай няма да се поделят,защото прасето каза,че аз го искам,а не той,така че да си го плащам аз! Peace

# 4
  • Мнения: 2 655
Ето ти и моите х-ри:
500 лева за развод по взаимно съгласие;
от 400-600 евро за развод по вина. Средни са за Варна.

# 5
При вина таксата не се ли плаща от виновната страна? Но трябва да се докаже, че вина има

# 6
  • Мнения: 2 655
Да, ако адвоката представи документ за платените суми, а по новото ГПК списък по реда на чл. 80 от ГПК.

# 7
  • Мнения: 2 723
В моя случай няма да се поделят,защото прасето каза,че аз го искам,а не той,така че да си го плащам аз! Peace

Дааа и при нас беше така. Но след това той дори и не се появи на делото, а уж при адвоката подписа всичко.
Та сега плащам втори път за развод по вина.
Златен ще ми излезе тоя развод  Twisted Evil

# 8
  • София
  • Мнения: 2 296
Ето ти и моите х-ри:
500 лева за развод по взаимно съгласие;
от 400-600 евро за развод по вина. Средни са за Варна.
А за София някакви по-конкретни цифри?Определено няма да е по взаимно съгласие.
За една позната става въпрос-имат 1 дете и живеят в общинско жилище,под наем,на името на жената.

Ще съм благодарна на всякакви отговори!

# 9
  • Мнения: 1 652
Аз се разведох този месец(Пловдив)по взаимно съгласие 300лв. но ние бяхме с различни адвокати така че всеки си плаща на неговия.такса 20лв. а на него 80лв. Това е.

# 10
  • Мнения: 6
  Здравейте!
Моят развод излезе около 350.00лева, по взаимно съгласие в последния момент, но най важното, че всичко свърши.
Сега обаче идва и другия проблем, бащата на детето/синът ми/ не си е плащал издръжката от 3 месеца. Все нямал пари, обещава че ще я изпрати след ден , два, но нищо. Пълно безхаберие, а да не говорим, че не идвал да види детето вече 4 мес..Незнам какво да кажа вече, просто нямам думи с който да се изразя, за бившия съпруг! Вече поне сме си сами с малкия и така се чувстваме доста по-спокойни.

# 11
  • Мнения: 15
Нашият е по споразумение...излезе около 4 000 лв с хонорарите за адвоката,таксите за държавата и пр.
Той пое разноските

# 12
  • Мнения: 910
Цитат
излезе около 4 000 лв с хонорарите за адвоката,таксите за държавата и пр.
Той пое разноските
Това не е ли ужасно много?

# 13
  • Мнения: 15
Нямала съм други разводи,не мога да ги съпоставям...дано и нямам занапред де!
И на мен ми се видя много.

# 14
  • Мнения: 2 660
300 лв по взаимно съгласие,
600 по исков път.
40 лв такса за завеждане при взаимно съгласие,
50 лв по исков път

Отделно накрая на делото ти слагат и една държавна такса, която всеки път е различна, но е в диапазона около 30 лв.

При брак ненавършил три години се плащат пак 300 лв, ако върви със споразумение, макар че формално се прави иск.

Това са цените зададени от адвокатската колегия и са минимални. Има адвокати, които слагат и повече. Най-именитите адвокати в моя град работят с минималните и разчитат на потока от клиенти, които им носи добрата репутация.

Общи условия

Активация на акаунт