Има ли смисъл от колани след раждане?

  • 4 544
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 429
Не съм ползвала колан,просто защото не ми беше нужен.
Помпата ми влиза в употреба,но не знам каква е марката. Whistling

# 46
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Колан не съм ползвала. Корема сам ми се прибра за няколко дена.
За помпата - всичко зависи от конкретния случай.
Ако кърмата ти излиза на струя, а не на капки според мен не е нужна.  Ако имаш много мляко и искаш да позцедиш малко в такъв случай е задължително да цедиш на ръка. Помпата стимулира лактацията и рискуваш да си докораш суперлактация. Обратно - тя помага и за стимулиране на гърдите, когато млякото не стига. Ако смяташ много често да цедиш помпата е голяма удобство.

# 47
  • Мнения: 53
Смятам, че колана повече вреди отколкото да помага. А помпата за кърма е друго нещо може да не потрябва но е хубаво да имаш подръка аз съм ползвала моята всичко на всичко около 4 пъти но много навреме влезе в употреба. Никога не съм до-изцеждала след кърмене. Зависи от конкретния случай.

# 48
  • Мнения: 651
Дайте линк към ръчната помпа на AVENT.Май доста мами са доволни от нея.Искам да я видя как изглежда,за да знам какво да търся!  Praynig

# 49
  • Мнения: 1 027
Не ползвах колан и съжалявам, виждала съм много момичета, които са го ползвали и наистина имаше ефект. А помпата на Авент  Peace

# 50
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
След първото ми раждане не си купих колан и коремът ми се прибра доста трудно и бавно, въпреки усилените ми тренировки (тае бо и фитнес с личен инструктор, при това).
Сега твърдо съм решена да си купя колан.

Помпа- не съм кърмила.

# 51
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ползвала съм стягащ колан след раждането и си има ефект , сравнително бързо ми се прибра корема.
Помпа за кърма си взех след като родих , но имах кърма само 3 седмици  ooooh!

# 52
  • Мнения: 31 128
Не ползвах колан и съжалявам, виждала съм много момичета, които са го ползвали и наистина имаше ефект. А помпата на Авент  Peace
Поскрепям напълно.  bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз имах, но не го слагах, една позната го ползваше и резултата е на лице!

# 54
  • Мнения: 645
има разбира се Peace

# 55
  • Мнения: 2 110
Ползвах колан след втората бременност ,защото тогава малко по-бавно ми се събра коремчето. Имаше ефект,но го съчетавах с коремни преси.

# 56
  • Мнения: 153
Да има смисъл колана!                                                                                                                               Помпата е задължителна, ако образувате много кърма. Peace

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Помпа не съм ползвала,а с колан бях 1 седмица.Много жега беше,не издържах..... Naughty

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 529
Колан, аз лично не съм и не бих ползвала. Колкото до корема ми - доста време почаках, докато се прибере. Но това е от мързел, ако бях се заела сериозно с коремни преси, нямаше да е така Naughty
Помпа, реших, че ще ми е напълно излишна и не купих. След изчакване от около десетина дни щерка ми да почне да дърпа кърмичка, а не само да ме облизва сладко-сладко - преминах на помпа Medela (ръчна). Около шест месеца беше неотлъчно до мен, благодарение на което детето, все пак, папаше кърмица Mr. Green

# 59
  • Мнения: 173
ползвах колан 40 дена и на него дължа бързото въстановяване и предишния вид на корема ми.
аз ползвах ето такъв http://www.parfumi-market.net/mamma-donna-chicco-kolan-sled-rajd … -5658-p-3136.html
а помпа не съм ползвала защото кърмих много малко

Общи условия

Активация на акаунт