Зъби?

  • 1 418
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 725
Когато повръщането си е периодично и общо взето постоянно (ежедневно по по-малко или повече при различните бебета) може да се каже, че няма общо с растежа на зъби, а е, примерно, рефлукс, който се израства до към 8 -10месец, мисля, максимум. Моята беше така, не повръщаше количества, но редовно, като цяло наддаваше малко, но винаги е била много здравичка и жизнена.  Praynig  При всички случаи съм абсолютно против лекарствата, ако има такива в този случай.
Заведох го на много лекари, като всички изписаха различни лекарства, които аз си давах прилежно.
Това е много погрешно! По-добре един лекар да ви лекува, че иначе от тази мешаница от лекарства.  ooooh! 
От това, което описваш, прилича на неразположение заради зъбите, тъй като е инцидентно, т.е. не повръща ежедневно млякото си, че да се чудиш дали е от него и да го сменяш. Може би в такива периоди е по-добре да хапва по на често по по-малко от нормалната иначе доза, за да може стомахчето да обработва по-лесно по-малките количества. Това, обаче, е някаква моя си идея и логика, не е изпробвано май, но може да попиташ педито си за такъв вариант.  Naughty

# 16
  • Мнения: 3 453
  Моето дете повръща точно при никнетето на зъбите.Да сега не ми е повръщал, но снощи повърна и температура вдигна.Преди няколко дни също.Постоянно му е в устата ръката и търка с нея милото.повръщането го отдавам именно на зъбките, намазах с гелче.По-късно си хапна пак и нямаше повръщане..Дано не повръща пак горкото..Лигите няма какво да ги коментирам..Тече като река направо.

# 17
  • София
  • Мнения: 537
момичета извинявам се за спама, ако позволите да задам тук моят въпрос за да не правя нова тема за зъбите.. Simple Smile
снощи мойта дъщеря която е на 7 1/2 месеца си чешеше зверски едното ушенце и плака до 2 през ноща, дадох Калпол една малка лъжичка и тя заспа след 1 час, смятате ли че може да е от зъби ?
чеше си зверски събите с каквото и попадне, но според педиатърката ще изникнат чак след 1-2 месеца, но много ме притесни ушето.
Моля за съвет, педиатърката ми не си вдига телефона и аз незнам какво да правя.

# 18
  • Мнения: 1 428
Не става въпрос за лекуване, лекарствата не помогнаха, интересно ми е дали някое друго дете е повръщало като са му растяли зъбки и въобще има ли връзка между двете неща?
Едва ли двете неща имат нещо общо.Поне аз не съм чувала.

# 19
  • Мнения: 1 336
Invisible Йордан не е захранван. Само на кърма и мляко АЛ110.
Криси при нас започна точно когато беше на 4 месеца и продължава и досега.
Дейзи според мен е по-добре да се прегледа ушенцето.
Засега при нас мисля, че е от зъбите и по-точно от повишеното слюноотделяне, което на моменти го дави. Определено го болят венците, но иначе е много весел и жизнен, няма Т, така че не мисля че е болен от нещо или че има вирусна или бактериална инфекция. Рефлукс не е, защото е епизодично – 1-2 пъти в месеца. Прочетох това:
Повръщането може да е причинено от растеж на зъби. Когато растат зъби, бебетата произвеждат повече слюнка и често поглъщат много от тази слюнка, което може да предизвика повръщане.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Здравей yani_cat
Някой препоръча ли ти АЛ110?
Питам защото синът ми го пиеше заизвестно време,когато имаше разстройство и като четох на етикета не си спомням, че е за случаи на повръщане и млякото се дава докато отзвучи проблема, т.е не за постоянно.
Относно зъбките  и повръщането не мога да ти помогна със съвет. Моят син повръщаше много до 8-9 месец, но заради тази клапа на стомахчето, не от зъбите.

# 21
  • Мнения: 3 453

Криси при нас започна точно когато беше на 4 месеца и продължава и досега.

  Да чукна на дърво днес не е повръщал, но температура сега пак има.Педито беше у нас днес и ми каза че вероятно е вирусно, понеже при никнене на зъбите е нормално да вдига температура до 37 и малко, а той снощи беше с 38.7 ooooh!

# 22
  • Мнения: 431
...млякото се дава докато отзвучи проблема, т.е не за постоянно...
Това е безлактозно мляко и деца с непоносимост към лактозата го пият постоянно.
В конкретния случай,този,който го е изписал,ще каже кога/дали да се спира  Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 10 551
clover_d аз не съм казвала да спира млякото.
Аз не съм педиатър, за да казвам на която и да е мама да спира / сменя млякото.
Просто зададох въпрос и споделих моя опит Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 336
Йордан пие АМ не повече от 1-2 пъти на ден, понякога изкарва и цял ден на кърма, повече от 100 грама не е изпивал досега след кърмене.

# 25
  • Мнения: 431
yani_cat ,Давид имаше разстройство,газове и т.н.,вкл. повръщане като мъничък още.Давала съм въпросното АМ АЛ110,давала съм и Нутрилон нисколактозен и антирефлуксно мляко,но го кърмех и да съм дохранвала с  АМ сигурно по 20-40г дневно.Оказа се,че има непоносимост към кърмата ми  Shocked А аз какво ли не правех,за да кърмя по-дълго време  ooooh!
Трудно ми беше да повярвам,още по-трудно да спра да кърмя,но щом го направих- разстройството изчезна.Остана,обаче,раздразненият и чувствителен стомах  Confused
Не ми се вярва да повръща от млякото  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт