Dressed to kill

  • 2 981
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Случва ли ви се да ползвате новите си, скъпи дрехи като броня срещу несгодите и несправедливостите в околния свят? Да се натокате от глава до пети и да се чувствате, сякаш летите над околната паплач, пременена с анцузи от битака и дънки „Boos”… Ритуално да обличате всяка една част от парцалките си, сякаш сте морски пехотинец преди акция и да си казвате „Да, да, да, ще ги смачкам!”...и въпреки, че реално погледнато сте възгрозновата лелка с наднормено тегло, стягайки се в палтенце на Шанел и обувки на Криция, да се чувствате неотразима, неуязвима, просто номер едно...?

Въпросът ми е провокиран от скорошна случка – удари ме и мен кризата на средната възраст, казах на шефа ми, че е селяндур и че няма повече да си мръдна пръста за четиристотин и двайсе лева. Взех си болничен и лениво се наслаждавах на слънчевите февруарски дни на верандата си, дундуркайки новата си трикилограмова придобивка, заедно с малък Джак Даниълс.
Ето, че дойде деня да се явя на работа. Избацaн целият в черно и сиво – меки, удобни и приглушени материи на вълнен костюм, класически кожени обувки и луксозна чанта. Единствено розовата риза Daniel Hechter внася цветен акцент. Реално нищо екстремно скъпо, но се събират отгоре ми към три бона, при това умело съчетани и облечени на подходящото тяло...Гледам се в огледалото и си викам: „И Господ слезе на земята, а копеле?!”
Стегнат, зъл и мрачен влетях в офиса и седнах без предисловия в шефския кабинет. А там – тантуркото седи и ми се пули със зелен двуреден костюм, вероятно от времето на последния конгрес на ДКМС. Оглежда ме и вика „Слушай ко ве...Селтакис...ад’дансъ праим на идьоти...кот’ станало-станало, давами ти сто ле’а отгори и забравями ако има нещо...а?”...Вътрешно стискам юмруци и викам „йес, йес, ти си, ти си!!!”, но мрачно накланям небръснатата си физиономия и казвам „Айде да са сто и петдесет”
... ставам и се връщам на бюрото си...Новите дрехи правят чусеса!

# 1
  • Мнения: 2 448
Като стана един ден възгрозновата лелка с наднормено тегло ще се стегна в палтенце на Шанел и обувки на Криция и ще кажа дали има ефект върху самочувствието. Дано не идва скоро този ден, обаче.  Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 4 242
Как се "натока" за 3 бона със заплата 420?  newsm78

# 3
  • Мнения: 7 190
Как се "натока" за 3 бона със заплата 420?  newsm78
И аз в момента туй се чудя!!!

# 4
  • Мнения: 503
Чак па за три бона... Ако ще мачкам някой, няма да е само с облекло. По скоро с излъчване- вербална, невербална комуникация. По- интересно ми е как точно "Стегнат, зъл и мрачен" си влетял в кабинета.

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
......при това умело съчетани и облечени на подходящото тяло...

е нали уж се въртяхме около образа на възгрозновата лелка с наднормено тегло.....,
а то се оказа апетитен левент.......

# 6
  • София
  • Мнения: 16 021
Как се "натока" за 3 бона със заплата 420?  newsm78
И аз в момента туй се чудя!!!
Като е дошъл от провинцията и си е намерил богата  жена, предполагам.

# 7
  • Мнения: 2 070
Уф, Селтакис, преди ме възбуждаше, сега като знам, че носиш и ти розова ризка, няма тръпка вече

Какво да ти кажа
Аз съм бедно облечена провинциалистка с прелестно излъчване, толкова засега ми е достатъчно
И да, новите дрехи често ми оправят настроението, но пък и със старите мога да спретна добро представление

# 8
  • Мнения: 4 138
за 150 лева толкоз зор.................

по темата, да, случвало ми се е. за тази цел си държа в българия палто от умряло жувотно. с моите килца и кат го турна, и ставам неотразима. така да се каже, явявам се. действа безотказно. явно народът се плаши от размерите.

# 9
  • Мнения: 2 759
Как се "натока" за 3 бона със заплата 420?  newsm78
                     И с бебе. Не, не ми се е случвало да се облека някак, и да гледам на другите хора като на... като на... не знам на какво. По-често като се постарая в облеклото се чудя дали не изглеждам смешна. Като ми кажат, че съм хубава обикновено се вглеждам дали се подиграват. Има и един тип, който винаги като му се прави секс казва, че изглеждам страхотно днес. Но пък на него нито му се връзвам, нито му взимам пари.

# 10
  • Мнения: 2 070
Как се "натока" за 3 бона със заплата 420?  newsm78
                     И с бебе. Не, не ми се е случвало да се облека някак, и да гледам на другите хора като на... като на... не знам на какво. По-често като се постарая в облеклото се чудя дали не изглеждам смешна. Като ми кажат, че съм хубава обикновено се вглеждам дали се подиграват. Има и един тип, който винаги като му се прави секс казва, че изглеждам страхотно днес. Но пък на него нито му се връзвам, нито му взимам пари.

Може би трябва да поработиш върху самочувствието си.

# 11
  • Мнения: 2 759
Може би трябва да поработиш върху самочувствието си.
                          Защо? Да 'летя над околната паплач'? Мерси, така се чувствам добре. Макар и да не съм тип 'космо дама'.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Естествено, това е ключа към житейските ми успехи  Flutter
Разбира се, твоето прозрение ме споходи далеч преди да ме връхлети кризата на средната възраст. Но какво да се прави, всички знаем, че при мъжете съзряването е доста по-бавно. А при някои, така и не настъпва.  Grinning


# 13
  • Мнения: 2 891
Като ми кажат, че съм хубава обикновено се вглеждам дали се подиграват. Има и един тип, който винаги като му се прави секс казва, че изглеждам страхотно днес.

Девойко, положението със самочувствието наистина не е добро. Никой не казва, че трябва да си "космо дама", но да си мислиш, че ти се подиграват, когато ти правят комплимент не е признак на


Предлагам дълги процедури на СПА... масажи... тричасово пазаруване... и накрая фризьор

# 14
  • Мнения: 5 370
Прозрението Селтакиево е култово, обаче народът пак се навърза яко на връвчица. Mr. Green

# 15
  • Мнения: 2 070
Като ми кажат, че съм хубава обикновено се вглеждам дали се подиграват. Има и един тип, който винаги като му се прави секс казва, че изглеждам страхотно днес.

Девойко, положението със самочувствието наистина не е добро. Никой не казва, че трябва да си "космо дама", но да си мислиш, че ти се подиграват, когато ти правят комплимент не е признак на




И аз това имах предвид!

# 16
  • Мнения: 17 546
Селтакис, уou killed me! Но не с дрешките си, щото не те виждам.
Човече, аз съм средностатистическа, не особено грозновата госпожа с наднормено тегло и да ти кажа, че доста от аудиторията, прочела темата ти се облича доста марково от... second hand. Mr. Green
Ще ти призная, че е имало случаи всичките дрехи по мен, барабар с обувките, нищо че са Gabor, да струват по-малко от бельото ми. И 'найш ли к'ва съм маркова тогаз!
Тук няма да те оценим подобаващо. Тази тема трябваше да я отвориш в КМ. Там са класните потребителки.
Шефът ти е глупак. А ти верно работиш за твърде малко пари. Laughing

# 17
  • Мнения: 5 370
Ама вие верно ли му се вързахте за парите?  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 448
Ама вие верно ли му се вързахте за парите?  Mr. Green

А не е ли това дневната му надница?   Mr. Green

# 19
  • Мнения: 7 110
Що се хванахте на човека за парите? Всичко ли трябва да знае жена му?
Добре, че жените можем да постигаме достатъчно и без да наблягаме на дрехи.  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 891
Точно, Рони! Ние наблягаме на свалянето и липсата им  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 17 546
А не е ли това дневната му надница?   Mr. Green
Виж, не помислих, че тук, у нас, може да работи за толкова на ден  thumbsup

# 22
  • Мнения: 1 217
Аз и "натОкана" паплач съм виждала,не знаех,че дрехите извисяват Crazy Като всеки нормален човек се радвам на новите си дрехи,но според мен по-важно е да си чист,спретнат и ведър.Чувствам се щастлива,когато погледна някой в очите и той ми се усмихне,или предизвикам позитивно(не насмешливо,а позитивно Grinning) изражение у някой,който допреди секунди е бил със смръщени вежди.Бронята срещу парвенющината и простотията си я имам по рождение Grinning

# 23
  • Мнения: 2 386
 Joy Born to make me laugh

# 24
  • Мнения: 4 300
Извън конкретиката на марки, цифри и заплати, най безсрамно ще заявя, че да- материални неща ме карат да се чувствам по добре понякога.
По добре ми е да се придвиждам с колата, отколкото да мръзна по спирките. По добре ми е да ми е топло, отколкото студено. По ведро ми е на душата, когато не мисля как от 2 и 2 да направя 7.

В този смисъл използвам обувките, палтото, колата като щит срещу околния свят.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 424
Случва ли ви се да ползвате новите си, скъпи дрехи като броня срещу несгодите и несправедливостите в околния свят? Да се натокате от глава до пети и да се чувствате, сякаш летите над околната паплач, пременена с анцузи от битака и дънки „Boos”… Ритуално да обличате всяка една част от парцалките си, сякаш сте морски пехотинец преди акция и да си казвате „Да, да, да, ще ги смачкам!”...и въпреки, че реално погледнато сте възгрозновата лелка с наднормено тегло, стягайки се ...

тук спрях да те чета, не отговарям на описанието  Naughty


иначе често ми се случва да съобразявам дрехите си с обстоятелствата и предвид резнородните ми дейности понякога хич не ги уцелвам  Laughing 



# 26
  • Мнения: 3 405
Сел, що говориш глупости? Laughing

# 27
  • Мнения: 2 759
Предлагам дълги процедури на СПА... масажи... тричасово пазаруване... и накрая фризьор
                       На дълги масажи ходя честичко, спа процедурите си ги провеждам вкъщи, ходя на 2хтричасови пазарувания (т.е. шестчасови), но не си купувам нищо, на фризьор ходя два пъти годишно, освен когато ме ядоса фризьора - тогава само по веднъж. Болна ли съм  Thinking? А, и в живота си не съм виждала паплач. Ще си взема номерче за очен след празниците, ако мислите че проблема е в мен.

# 28
# 29
  • Мнения: 2 401
Мдааа, хубавите дрешки наистина правят чудеса, особено в наши бг условия.  И факт е, че много хора практикуват упражнението

..да ползвате новите си, скъпи дрехи като броня срещу несгодите и несправедливостите в околния свят?

Парцалките наистина се отразяват на душевното състояние, дори да не се осъзнава от всички. Аз съм се научила къде какви парацалки са ми необходими, за да се чувствам добре и съответно да постигам съответните цели.  Wink

# 30
  • Мнения: 274
Аз пък си спомням първата ми шефка преди мноооого години. Идваше на работа много рано сутрин, в безупречен костюм, обикновено на Шанел. Безкомпромисна във външния си вид и в решенията си. Уволняваше със стил.
Жива и здрава да  е. Научих много от нея.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 160
Май таланта ти е в писането , не в пазаренето  Mr. Green
По темата : Не робувам на марки , тъй  , че Не!

# 32
  • Мнения: 1 217
Добре,че никога не са ме уволнявали.Едно е просто да те уволнят,друго е да го направи хладнокръвна "стерва" в марков костюм cry
Спомням си първия си шеф,преди 10години харчеше баснословни суми за маркови дънки и парфюми,но пък не умееше да бъде надменен,дори когато би му било от полза.От него се научих да приемам всичко с усмивка.Респектиращо изтупан и натокан го видях на един 31-ви декември,мислех че ще ми се скара за нещо,а той каза само:"Още ли не си отворила уискито? Седи от 10 дена,явно никой няма скоро да го купи.Давай да отпочваме празнуването,Нова Година е след няколко часа!" Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 478
Днес имах неофициална среща с бившият ми работодател (жена) и да,облякох се доста добре,сложих подходящият грим и аксесоари и се чувствах чудесно,над ситуацията.
Отдавна съм разбрала,че старата френската поговорка "По дрехите посрещат,по акъла изпращат" е много вярна на век и веков.

# 34
  • Мнения: 2 792
 Не ми се е случвало да оправдам мнението си с дрехи. Случвало ми се е, мнението ми да не е прието заради излъчването на хлапачка, външния ми вид не винаги предизвиква гласуване на доверие.
 Обикновено като съм права, съм права, не се затормозявам с излишното подразбиране на външния ми вид, не мога да се занимавам с чуждите проблеми на възприемане.
 

# 35
  • Мнения: 2 257
Понеже непрекъснато съм неотразима и красива, а това изисква мнооого труд и превземки, от време на време си намятам някой чул, разпърцвам си (каква дума само!) косата, нахлузвам някой налъм на бос крак и връхлитам при шефа с думите: "Глей ся, мой човек, много ми идват парите, славата и положението в тая фирма, дай малко да посмалим, манго, дай да ми вземеш от надницата, не се издържа вече, не мога повече така, тежко се носи тази корона!" (тук имам предвид на Кралица на красотата - и той го знае). Пушим тежко, аз мигам под чула, той ми диша знойно в прозореца, чак се замъглява стъклото от мъка и напрежение, но в крайна сметка ми намалява почасовото заплащане със сто и петдесет и - по живо по здраво, тропам налъмите къмто изхода (на кабинета му, това). Ми така е сега, не може, не става просто, и аз трябва да се почувствам човек все пак, то това живот ли е във висините, в това хай общество, с тези хай изисквания и дрехи за по 10 бона на гърба - ми тежи си сега, какво да направя.

Такива си ги мисля, докато дундуркам двегодишната си придобивка, тия дни.

# 36
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Как се "натока" за 3 бона със заплата 420?  newsm78
И аз в момента туй се чудя!!!
?

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405

С фантазията, с която пише!  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 829
По дрехите посрещат,по акъла изпращат!

# 39
  • Мнения: 2 891

Дреме ми  Grinning Аз не се чувствам зле, когато искат да ме пецнат чужди.  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 25 589
Понеже непрекъснато съм неотразима и красива, а това изисква мнооого труд и превземки, от време на време си намятам някой чул, разпърцвам си (каква дума само!) косата, нахлузвам някой налъм на бос крак и връхлитам при шефа с думите: "Глей ся, мой човек, много ми идват парите...
 

И аз така.  Blush
Ми криза е сега, трябва да влезем в положението на шефовете...  Peace

# 41
  • Мнения: 1 217
Мече Пухче,Не си болна!Подстригвам се при едни студенти за смешна сума,ходя повече заради ресането Embarassed,пък неравностите си оправям после сама Joy  Колкото до очния,човек вижда това,което иска да види,като се замисля и аз не бих използвала такава силна дума за никого,макар,че има хора,които много лошо впечатление ми правят.Опитвам се винаги с добро да провокирам позитивните им страни.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 783
Поради естеството на професията си, винаги съм  Dressed to kill.
А и излъчването ми е такова, че като погледна някой между очинките, не сеща въобще за дрешния ми статус. Но съм си възпълничка грозновата лелка, както е известно, която внимава какво  и кога облича..

# 43
  • Мнения: 1 217
Поради естеството на професията си, винаги съм  Dressed to kill.
А и излъчването ми е такова, че като погледна някой между очинките, не сеща въобще за дрешния ми статус. Но съм си възпълничка грозновата лелка, както е известно, която внимава какво  и кога облича..
Не си такава,виждала съм те на снимка,и това за излъчването не е вярно.  bouquet

# 44
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Не можах да разбера за катво по точно иде реч newsm78
Дали, че Селтакис е спечелил само 150 лева към заплатата си със дрешки - убиец или за възпълничката грозновата лелка която се пъне да е убийствена със хубави дрешки.
Селтакис,
абе нека се помъчим да остаряваме като катедрали а не като цървули. Защото ако изглеждаме като лелката каквото и да облечем все ще сме си смешни като на прасенце звънченце Sad
Пък как я правиш тази магия със 420 левъра да носиш дрешки за 3000 newsm78
И още нещо, има много възпълнички дето се носят, чудесно   bouquet
Малко изместих май темата-затова се извинявам Embarassed

# 45
  • Мнения: 274
Е кво не можа да разбереш за кво иде реч?! Човекът е задал въпроса си още с първото изречение.

# 46
  • Мнения: 24

Ало, вие да не сте "Комисията Кушлев" бе...какво ви влиза в работата?!
...................
Темата определено не е за КМ, понеже няма линкове с цени и снимки към всеки един аксесоар...въпреки, че идеята си я бива!...Ама хайде, копчетата за ръкавели ще ги пропусна, но слиповете на Келвин Клайн...ще се снимам и ще се пусна в КМ, обещавам...да видите какво се казват плочки!
..........
Анджи, ти като професионалист би трябвало да го дефинираш веднага - "Постродилна депресия" е това е то, моето...не че пиша глупости.

# 47
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Joy Селтакис, явно си под влиянието на някоя кримка. Обикновено така започват криминални романи с главен герой полицай. Имаш дарба - тренирай по-усилено  Peace.

# 48
  • София
  • Мнения: 978
Я каква била темата,  a пък аз се зарадвах, че някой се е сетил за чудесния албум на KISS като прочетох заглавието

Общи условия

Активация на акаунт