Кога започват за чуват?

  • 2 405
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 5 577
Момичета, имам чувство, че дъщеря ми не чува, о Боже - не реагира ако пляскам с ръце до ухото. На 4 месеца е почти ...  Cry

Иначе до скоро се будеше ако хлопам, сякаш, но сега, реших да проверя и не.
Кажете нещо

# 1
  • Мнения: 5 577
ще пробвам като заспи, да кряскам на ухото

# 2
  • Мнения: 945
Чуват от самото раждане.

Не zнам какво да те посъветвам... пробвай не с пляскане, а със zвънче или поzвъни на входната врата и наблюдавай. Понякога децата не са zаинтригувани от определени zвуци. Дъщеря ми винаги се стряскаше на сън ако някой кашли, но с времето тоzи zвук иzобщо не я впечатлява.

# 3
  • Мнения: 5 577
Ох, като кресна на ухото примигва, стряска се - това е добър знак нали?

# 4
  • Мнения: 1 512
Пробвай с някакъв друг звук - например музикална играчка.Но защо не се допиташ и до педи за твое успокоение.

# 5
  • Мнения: 397
Пробвай с връзка ключове да й дрънчиш от едната страна на главата и после смени от другата.
Така нашето педи ни проверява на последния преглед дали ще се обърне и реагира по посока на дрънченето на ключовете.
Или пък пробвай с някаква музикална играчка....
Понякога децата свикват с разните шумове и не реагират.

# 6
  • Мнения: 5 577
Боже, травмирах го днес това дете, чува ключовете да, събуди се - като заспи дълбоко пак ще пробвам. Естествено сряда сме на лекар, понеже празници сега ... мисля, че всичко е ок. Но като и викам по име не се обръща

# 7
  • Мнения: 805
Лекарите трябва да са проверили дали чува още при раждането. Това е задължително. Щом не са ти казали за някакъв проблем според мен всичко е наред. Hug
Тогава те не виждат добре, но много добре чуват.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Чуват от самото раждане.Вземи се успокой и не шашкай детето да му създаваш силни сумове постоянно до главата.Успех!

# 9
  • Мнения: 80
Боже, травмирах го днес това дете, чува ключовете да, събуди се - като заспи дълбоко пак ще пробвам. Естествено сряда сме на лекар, понеже празници сега ... мисля, че всичко е ок. Но като и викам по име не се обръща

Бе как ще се обръща на име на 4 месеца?! то не си го знае още. щом се обръща на ключове, чува, спокойно.

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
Ако се притесняваш - консултирай се с лекаря на детето.
Иначе си чуват още от  корема на мама....

# 11
  • Мнения: 1 341
Щом реагира на ключовете значи всичко е наред.
Още е много мъничка да се обръща по име.
Лелее, това майките като ни обхване параноята за нещо и лудваме. Разбирам те, но се опитай да се успокоиш.

# 12
  • Мнения: 1 492
Как ще му викаш на ухото , докато спи детето? Я, се успокой. Пробвай го с различни шумове, докато е будно.

# 13
  • Мнения: 1 512
Ама ти си се шашнала съвсем.Я се стегни.Като заспи и му дрънкаш с ключове над главата и проверяваш дали чува, правилно ли съм разбрала.Проблем е ако е будна и и дрънкаш и не чува,а не когато спи.

# 14
  • Мнения: 9 973
не се шашкай,щом чува шума на ключовете

# 15
  • Мнения: 7 723
Вердж, престани да тормозиш детето  ooooh!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 998
Успокой се! Щом чува ключовете, значи всичко е ок. Бебетата имат невероятната способност да "изключват" звуци, които не ги интересуват. А и няма как да си знае името на тази възраст.

# 17
  • Мнения: 1 428
Я се успокой.Детето си чува,не е нужно да го травмираш повече с различни звуци.

# 18
  • Мнения: 2 521
Вергилия,успокой се и изчакай до сряда докато го заведеш на лекар.Междувременно недей да му крещиш в ухото,и да стряскаш детето.Докато е будно можеш да пробваш с дрънкалки,писукащи играчки и както са те посъветвали момичетата-ключове.Не мисля че има проблем със слуха щом е реагирало на ключове и крещене,но задължително го заведи на лекар,за да се успокоиш ти Wink

# 19
  • Мнения: 5 577
 Hug благодаря ви, нещо ме беше ухапал щъркела - щото в книгата пише, че трябвало като чуе разговор да се обръща  Crazy

# 20
  • Мнения: 1 214
Hug благодаря ви, нещо ме беше ухапал щъркела - щото в книгата пише, че трябвало като чуе разговор да се обръща  Crazy

И коя е тази книга?По-добре не я чети!
Проверка на слуха се прави , когато бебето е в будно състояние и в никакъв случай не до ухото та камо ли да му се крещи  ooooh!

# 21
  • Мнения: 945
Hug благодаря ви, нещо ме беше ухапал щъркела - щото в книгата пише, че трябвало като чуе разговор да се обръща  Crazy
Твоето бебе не е чело таzи книга и не zнае, че трябва да се обръща при всеки раzговор  Wink . Всяко бебе се раzвива zа себе си и не винаги правят това, което се оаква от тях.
Щом бебето се е стреснало от шума, какво повече ти трябва zа докаzателство. Само, моля те, не му крещи повече в ухото. Ако пак ти се прииска да го направиш помоло съпругът ти да ти кресне в твоето да пробваш дали е приятно.
А zа обръщане по име... това няма да го прави и след 5 години  Wink

# 22
  • Мнения: 9 776
Ами не е задължително да се обръща при разговор, може да не му е интересно Laughing. Моя бебок съм го тествала да го викам, ако се е отплеснал в някоя точка, и не реагира. В един момент ми прави една крива усмивка без да ме погледне даже Crossing Arms. И на мен не ми се следи винаги всичко наоколо Peace. И освен това си прави пробите, когато детето е будно. Като е заспало най-много да го стреснеш и да пропищи, може и да се захласне даже от уплаха ooooh!.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 591
Hug благодаря ви, нещо ме беше ухапал щъркела - щото в книгата пише, че трябвало като чуе разговор да се обръща  Crazy

Да, разбира се, че се обръщат, като чуят разговор - особено ако го намират за интересен... Mr. Green

Не се шашкай - говори й тихичко, докато е будна, пей в от разни посоки... дрънкай играчки. Това е доста по- интересно за едно бебе, не да се обръща при повикване... не знам кога почват да го правят това - знам със сигурност само, че изобщо го правят само, ако смятат, че ще имат полза - я папо, я нещо друго. Никога няма дете да се обърне или да дойде доброволно - по- късно, ако смята, че го викаш за някакво задължение...  Mr. Green И не, тинейджърите не оглушават поголовно - просто се правят на глухи. Бебетата - понякога - също.

# 24
  • Мнения: 2 447
Сега се успокой и стига тормози детето.Мамите вече са ти казали.Проверявай в будно състояние и за най-голямо успокоение отиди на лекар.И най-добре спри да четеш книги,щом ти действат така.

# 25
  • Мнения: 2 110
Вземи се успокой и не шашкай детето да му създаваш силни шумове постоянно до главата.
Чуват от самото раждане.Успех!

# 26
  • Мнения: 228
Ако се притесняваш - консултирай се с лекаря на детето.
Иначе си чуват още от  корема на мама....
при силен звук моето подскачаше в корема ми  Peace

# 27
  • Мнения: 1 629
като е будно застани до бебето и плясни няколко пъти с ръце до ухото, ако примигне бързо значи те чува Thinking аз поне така го проверявах.

Общи условия

Активация на акаунт