Импланти – заместители на зъби

  • 230 721
  • 541
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 656
mishelin дъщеря ми е на 13 год. и минала година при един инцидент си изби предното долно зъбче, засега сме си с същото зъбче залепено със някакво влакно за съседните зъби и почти не се забелязва
В една клиника ми казаха че може да се сложи имплант най рано на 16 год. Другото което ми предложиха е да се сложат брекети и по този начин няма да се налага да се слага имплант защото с брекетите ще се запълни празното място. Не знам кой вариант е по добър и все още го обмислям

# 241
  • Мнения: 6 697
Аз бих избрала брекетите  Peace

# 242
  • Варна
  • Мнения: 616
 lili28 - нашето зъбче е извадено цялото - донесе ми го цяло целеичко с корена. Нямаше как да се закрепи обратно по никакъв начин. На мястото задължително трябва да има зъб, защото челюстите им растат и другите зъбки веднага ще заемат празното местенце. Надявам се до есента да сме сложили временното зъбе, за нататък ще го мислим - има още време, но аз си се притеснявам Sad
 Брекетите само могат да стопират кривенето и да спомогнат за изправяне на зъбките. Не знам как биха помогнали пи наличие на липсващ зъб  newsm78
Понеже имам познати с изгубен зъб, на чието място никой нищо не е сложил, знам какви са последствията Sad Едното момче се оказа, че в един момент не може да се храни дори и от 16 до 18 години претърпя няколко операции, след което носи и шини може би 3-4 години.

# 243
  • Мнения: 656
И нашето зъбче е извадено с корена, но зъболекарката изряза коренчето и останала част от зъба я залепи за останалите зъби. Казаха ми че до 24 часа е можело да се реимплатнира зъба, но ние нямаше как да реагираме толкова бързо
По бързайте с слагането на временно зъбче, защото при нас за 2 седмици вече бяха почнали да се разместват зъбите
Брекетите само могат да стопират кривенето и да спомогнат за изправяне на зъбките. Не знам как биха помогнали пи наличие на липсващ зъб  newsm78
По принцип при много криви зъби и малка челюст понякога се налага да се вади здраво зъбче за да могат останалите да се наместят.

# 244
  • Варна
  • Мнения: 616
 lili28 - много ти благодаря за бързите отговори  Peace Ние си занесахме цялото зъбче, но нямаше как да бъде реимплантирано, заради "разбитата основа"  - венецът и е шит на мястото на изваденият зъб защото беше много зле разбито. Мина почти месец /падна на 15 юни/, но при нас няма все още как да се сложи друго зъбче - все още има зарастващи места Sad Освен това съседното зъбче е набито наполовина обратно във венеца и първо него трябва да изчакаме да слезе надолу, за да можем да го използваме, за да се захване другото. Абе малък кошмар  Cry

# 245
  • Мнения: 656
Знам какво сте преживели и при нас беше почти същото с едната разлика че освен избития зъб нямаше други наранявания. Пожелавам ви успех и бързо възстановяване на малката принцеса  Hug

# 246
  • Мнения: 64
здравейте на всички
много ще съм благодарна . ако някой ми помогне с информация за така наречената базална имплантология , ето и линк
http://immediateimplants-bg.com/?page_id=139
честно да си кажа , просто не ми се вярва , че е възможно толкова лесно и бързо да  newsm78
много ще съм благодарна за отзиви и информация   bouquet

# 247
  • Мнения: 3
здравейте на всички
много ще съм благодарна . ако някой ми помогне с информация за така наречената базална имплантология , ето и линк
http://immediateimplants-bg.com/?page_id=139
честно да си кажа , просто не ми се вярва , че е възможно толкова лесно и бързо да  newsm78
много ще съм благодарна за отзиви и информация   bouquet

Моля, не се подлагайте на подобни процедури. Т.нар. "базална имплантология" е изключително рискована. В практиката си като имплантолог през последните 10г. съм се нагледал на страховити неща покрай тези базални импланти.
Мислете. newsm78

# 248
  • Мнения: 64
implantanalog ,много благодаря за отговора и аз се усъмних, първо много се зарадвах , че за 3-4 дни ще си реша проблема ,но после съмненията се натрупаха и честно да кажа порових се малко в нета , но освен явно нагласени отзиви на несъществуващи пациенти с рекламна цел , информация липсва
жалко за мен , ще трябва да си изтърпя и поставянето на костно вещество и операция на стопения ми венец , и то при положение , че ще мога да си намеря в пловдив зъболекар , който да иска да ме лекува...
аз ще прочета цялата тема през почивните дни , надявам се да намеря така нужната ми информация
още веднъж много благодаря 

# 249
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Моля, не се подлагайте на подобни процедури. Т.нар. "базална имплантология" е изключително рискована. В практиката си като имплантолог през последните 10г. съм се нагледал на страховити неща покрай тези базални импланти.
Мислете. newsm78
Бихте ли се аргументирали? Особено за рисковете и усложненията! На пръв поглед всичко изглежда много добре и сигурно от описаното! Противник на всички базални импланти ли сте или конкретно на въпросния имплантолог цитиран в линка? А, ако става дума за заместване на единичен зъб с базален имплант?

# 250
  • Мнения: 3
Моля, не се подлагайте на подобни процедури. Т.нар. "базална имплантология" е изключително рискована. В практиката си като имплантолог през последните 10г. съм се нагледал на страховити неща покрай тези базални импланти.
Мислете. newsm78
Бихте ли се аргументирали? Особено за рисковете и усложненията! На пръв поглед всичко изглежда много добре и сигурно от описаното! Противник на всички базални импланти ли сте или конкретно на въпросния имплантолог цитиран в линка? А, ако става дума за заместване на единичен зъб с базален имплант?

Противник съм на т.нар. "базални импланти", защото независимо дали е един или повече, то рисковете са много големи. Имам предвид дълбочината на поставяне, начинът на поставяне и т.н. Също така клиничните наблюдения в световен мащаб от гледна точка на натоварването на подобни импланти е бедно и оскъдно. Това е и така, защото сериозната зъбна имплантология и колеги-имплантолози разчитаме предимно на двучастовите винтови импланти...за сега. Все пак работя със системи, които са с традиции по цял Свят и предоставят данни и наблюдения за повече от 30 години назад.

# 251
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Мерси за отговора!
през последните 10г. съм се нагледал на страховити неща покрай тези базални имплан
Бихте ли казали какви проблеми възникват, които с класическите импланти никога или по-рядко се случват!?

Когато излезне нов метод е нормално да няма много клинични данни, както и резистентност към въвеждането на непознатото. Въпросът е дали дадените импланти имат дефект по дизайн и това е причината да не се препоръчват или е въпрос на субективно предпочитания!?

# 252
  • Мнения: 3
Мерси за отговора!
през последните 10г. съм се нагледал на страховити неща покрай тези базални имплан
Бихте ли казали какви проблеми възникват, които с класическите импланти никога или по-рядко се случват!?

Когато излезне нов метод е нормално да няма много клинични данни, както и резистентност към въвеждането на непознатото. Въпросът е дали дадените импланти имат дефект по дизайн и това е причината да не се препоръчват или е въпрос на субективно предпочитания!?

Проблемите възникват от прекалената дълбочина на имплантиране и рисковите зони - анатомични такива. "Класическите" импланти са именно за това предпочитани - сведени до минимум усложнения по време и след интервенцията.

# 253
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Имплантологът, с когото разговарях ми каза, че имплантите, които поставя са 2 вида - немски /1600 лв/ и израелски 1200. Някой дали знае повече за разлика в тези два вида - мателиал, надеждност и т.н.?

# 254
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Проблемите възникват от прекалената дълбочина на имплантиране и рисковите зони - анатомични такива.
Т.е. тук изглежда говорим за лекарски грешки при поставянето им и/или недостатъчна квалифицираност за да работи "всеки" с базални импланти?!
Звучи така, че ако лекаря е високо квалифициран, то базалните импланти могат да бъдат добро решение?

Опитвам се да си представя дали всички плюсове, които се тиражират от лекарите поставящи базални импланти могат да натежат достатъчно спрямо рисковете, които споделяте!

Общи условия

Активация на акаунт