Импланти – заместители на зъби

  • 230 591
  • 541
  •   1
Отговори
# 300
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте!

Някой правил ли е импланти на мястото на мъдреците - два долни? Моите са извадени преди няколко години вече.

Никакъв никакъв смисъл от импланти на мъдреците!

# 301
  • Мнения: 700
Ами ако имплант на мъдреца е необходим, за да се направи мост и за да се използват срещуположните мъдреци да не прорастват.
Аз имам 2 долни мъдреца в перфектно състояние, а горните липсват и се замислям за имплант точно поради горните причини.
Не съм съгласна, че мъдреците са непълноценни зъби. Да - почистват се трудно, лекуват се трудно, но са си съвсем нормално функциониращи като другите зъби.

# 302
  • Мнения: X
При мен е по-скоро с цел да се изтеглят зъбите напред  и да се запълнят разстояния между тях. Иначе имам 28 зъба - всички мъдреци са ми извадени. Любопитно ми  е има ли такава практика в световен мащаб.

# 303
  • Варна
  • Мнения: 451
Ами ако имплант на мъдреца е необходим, за да се направи мост и за да се използват срещуположните мъдреци да не прорастват.
Аз имам 2 долни мъдреца в перфектно състояние, а горните липсват и се замислям за имплант точно поради горните причини.
Не съм съгласна, че мъдреците са непълноценни зъби. Да - почистват се трудно, лекуват се трудно, но са си съвсем нормално функциониращи като другите зъби.


Мост на мъдрец и какво? Друг имплант - ОК, зъб-НЕ!

Аз лично не виждам смисъл от поставянето на имплант на 8-ми зъб, но ако това не ви притеснява...
Проблемът с мъдреците не само в почистването и лекуването, а и в това, че създават проблеми в захапката.

# 304
  • Варна
  • Мнения: 334
При мен е по-скоро с цел да се изтеглят зъбите напред  и да се запълнят разстояния между тях. Иначе имам 28 зъба - всички мъдреци са ми извадени. Любопитно ми  е има ли такава практика в световен мащаб.

Преместването на зъбите в по добра позиция, както и затварянето на разстояния между тях се прави от ортодонт с брекети или друг тип апарати спрямо конкретния случай. Импланта е най-подходящото решение когато има липсващ зъб/и.

# 305
  • Мнения: X
Здравейте, колко време след поставянето на имплант се възстановихте, спря болката и изчезна отока...? И точно след 6 месеца ли се разкрива импланта, възможно ли е по-рано?

# 306
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте, колко време след поставянето на имплант се възстановихте, спря болката и изчезна отока...? И точно след 6 месеца ли се разкрива импланта, възможно ли е по-рано?

Възстановителния период след имплантирането е индивидуален. Няколко дена ще има дискомфорт и ще трябва да пазите тази страна. Кога ще се натовари импланта зависи от това с каква сила е навит самия имплант и каква е плътността на костта, но средно между 4 и 8 месеца е периода за интеграцията му.

# 307
  • Варна
  • Мнения: 6 303
Но пък резултатът е впечатляващ-има зъб, като истински е. Само да се изтърпят процедурите.

# 308
  • Мнения: 719
Имам имплант вместо 5-ти долен зъб. Оказа се, че на това място нямам постоянен зъб, та доста години вардих млечния, докато взе, че му се счупи корена. Процедурите бяха наведнъж - изваждане на млечния зъб и поставяне на имплант. Преди това ми дадоха рецепта, пих антибиотик преди операцията, бях се снабдила с аулин, аналгин и какво ли още не, но въобще не ме боля и не пих нищо обезболяващо. От самата операция най-неприятното беше въображението - представата какво ми правят с венеца и костта. Нямах и оток - само леко подпухване на венеца около конците. Пазих мястото до поставяне на короната - 5 месеца. Резултатът според мен е чудесен - зъб като истински, венецът се оформи добре около него. Вярно е, че нямам особено дълъг опит - в края на януари ще стане една година, откакто използвам пълноценно новия зъб, но засега всичко е наред.

# 309
  • Мнения: X
Имам имплант вместо 5-ти долен зъб. Оказа се, че на това място нямам постоянен зъб, та доста години вардих млечния, докато взе, че му се счупи корена. Процедурите бяха наведнъж - изваждане на млечния зъб и поставяне на имплант. Преди това ми дадоха рецепта, пих антибиотик преди операцията, бях се снабдила с аулин, аналгин и какво ли още не, но въобще не ме боля и не пих нищо обезболяващо. От самата операция най-неприятното беше въображението - представата какво ми правят с венеца и костта. Нямах и оток - само леко подпухване на венеца около конците. Пазих мястото до поставяне на короната - 5 месеца. Резултатът според мен е чудесен - зъб като истински, венецът се оформи добре около него. Вярно е, че нямам особено дълъг опит - в края на януари ще стане една година, откакто използвам пълноценно новия зъб, но засега всичко е наред.
Би ли споделил при кого си направи импланта...при мен също липсва на това място постоянен зъб и си пазя млечния... Искам да попитам като големина млечния ти зъб беше ли същия като постоянния ти, от другата страна? Защото моят млечен 5ти зъб, като големина е като 6тия, а принципно 5ти постоянен зъб като размер е на половина и това малко ме притеснява... но сега ще си сложа на горната челюст и след време вероятно и долу ще сложа...

# 310
  • Мнения: 719
Би ли споделил при кого си направи импланта...при мен също липсва на това място постоянен зъб и си пазя млечния... Искам да попитам като големина млечния ти зъб беше ли същия като постоянния ти, от другата страна? Защото моят млечен 5ти зъб, като големина е като 6тия, а принципно 5ти постоянен зъб като размер е на половина и това малко ме притеснява... но сега ще си сложа на горната челюст и след време вероятно и долу ще сложа...
Импланта ми поставиха в кабинет Моллови (Борово). Пази си зъба, ако е в добро състояние - те самите ми казаха, че по-добро от собствен зъб няма. Млечният ми беше малко по-голям от симетричния постоянен, но наистина малко - зъбите ми по принцип са дребни. Погледнах импланта - също е малко по-голям от симетричния постоянен, но разликата е не повече от милиметър(така беше и с млечния). Короната е направена така, че да има контакт със съседните зъби.

# 311
  • Мнения: 3 875
Вярно е, че нямам особено дълъг опит - в края на януари ще стане една година, откакто използвам пълноценно новия зъб, но засега всичко е наред.

По повод на това... Много ми се иска тук да се разпишат хора с импланти на 7-8 или десет години. Тази технология не чак толкова млада. Или поне някой с импланти на 5 години.

# 312
  • Варна
  • Мнения: 451
Вярно е, че нямам особено дълъг опит - в края на януари ще стане една година, откакто използвам пълноценно новия зъб, но засега всичко е наред.



По повод на това... Много ми се иска тук да се разпишат хора с импланти на 7-8 или десет години. Тази технология не чак толкова млада. Или поне някой с импланти на 5 години.


Е, тогава ще пиша догодина лятото. Wink

# 313
  • Мнения: X
Аз от днес съм с имплант... Най- големият ми страх беше да не боли - е не боли ама изобщо, най-болезненото нещо беше поставянето на самата упойка. И от там на сетне се усещаше само настиск, дърпане и т.н.
При мен естествено всичко тепърва започва, ще пиша за още подробности, за бъдещите хора решили се на тази стъпка.

# 314
  • Мнения: 2 140
Здравейте, имам нужда от мнение по един въпрос.
Преди време се случи тежка ситуация с мен и се наложи да ми се извади един зъб и да се присъди кост. Тъй като имам репродуктивни проблеми, гинеколозите ми казаха, че трябва спешно да забременея, за да не изпусна всяка възможност. Операцията на костта ми беше през март 2014 г. Успях с ин-витрото чак този септември, та вече година и половина си седя с местопазител, защото не е полезно за имунната система да се поставят импланти по време на бременност, а мост не искам. Притесненията ми са свързани с това, че е възможно да падне много костта за това време и да се наложи ново присаждане на кост, когато отида за имплант. Дали е възможно да се случи това?

Общи условия

Активация на акаунт