Импланти – заместители на зъби

  • 230 646
  • 541
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 700
Вярно е, че нямам особено дълъг опит - в края на януари ще стане една година, откакто използвам пълноценно новия зъб, но засега всичко е наред.

По повод на това... Много ми се иска тук да се разпишат хора с импланти на 7-8 или десет години. Тази технология не чак толкова млада. Или поне някой с импланти на 5 години.
Аз съм с имплант на 5 години. Поставих го на изваден от 20 години зъб. явно костта е била малко, понеже след поставянето 2 години имах проблеми, дори исках да го вадя /импланта/. Изобщо не можех да дъвча на тази страна - болеше, съседните зъби ме боляха също. Първите 10 месеца след поставянето на корона ме болеше мястото даже без да се храня на него.
Като цяло за мен импланта се оказа голямо изпитание - физическо и психическо...

# 316
  • Мнения: 1
Някой ,ако може да напише за добър имплантолог във Варна ,който не съдира кожи ,моят зъб още не е изваден ,но няма шанс да се спаси за съжаление.

# 317
  • Мнения: 3 839
Здравейте!

След 2 неуспешни операции на венеца май и аз стигнах до момента, в който ще трябва да поставя имплант.
Да си призная, страх ме е.  Tired Най-лошото е, че е преден зъб и се притеснявам дали изобщо ще го приеме организма, дали ще личи и т.н.

Бих била много благодарна ако може някой, който си е правил, да сподели.
Каква е цената горе-долу, колко време отнема цялата процедура и най-вече какъв е заместителя преди да се постави самия имплант?

# 318
  • Мнения: 174
Здравей,

Няма съществена разлика дали е преден зъб или страничен. Успеваемостта е еднаква. Като цена - в страната цените са различни, варират от 500 до около 2000 лева. Качеството също е различно, като не винаги е обвързано с цената - понякога по-скъпите импланти не са с нищо по-добри от по-евтините. Понякога обаче са. Цялата процедура отнема около 3 месеца, през които ще се наложи да се изработи някаква временна конструкция.

Поздрави: д-р Венцеслав Ралев

# 319
  • София
  • Мнения: 346
Д-р Ралев а кои според Вас са най добрите импланти?  Чувала съм за Нобел?

# 320
  • Мнения: X
Здравейте!

След 2 неуспешни операции на венеца май и аз стигнах до момента, в който ще трябва да поставя имплант.
Да си призная, страх ме е.  Tired Най-лошото е, че е преден зъб и се притеснявам дали изобщо ще го приеме организма, дали ще личи и т.н.

Бих била много благодарна ако може някой, който си е правил, да сподели.
Каква е цената горе-долу, колко време отнема цялата процедура и най-вече какъв е заместителя преди да се постави самия имплант?

Аз съм с имплант на втори преден зъб... Беше ми предписан антибиотик и една седмица след операцията вече все едно нищо не си бях правила, сега ще чакам 5 месеца, докато стане време за надграждането...Аз лично избрах доста скъп за мен вариант, дадох 2200лв.само за самият имплант, временната и постоянната коронка ще се заплащат отделно, но прецених, че за преден зъб ми е прекалено важно за да правя компромиси.
За заместителя отговаря ортодонта ми тъй като провеждам едновременно ортодонтско лечение и сега на мястото е прикачен временен зъб...

# 321
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте!

След 2 неуспешни операции на венеца май и аз стигнах до момента, в който ще трябва да поставя имплант.
Да си призная, страх ме е.  Tired Най-лошото е, че е преден зъб и се притеснявам дали изобщо ще го приеме организма, дали ще личи и т.н.

Бих била много благодарна ако може някой, който си е правил, да сподели.
Каква е цената горе-долу, колко време отнема цялата процедура и най-вече какъв е заместителя преди да се постави самия имплант?

Аз съм с имплант на втори преден зъб... Беше ми предписан антибиотик и една седмица след операцията вече все едно нищо не си бях правила, сега ще чакам 5 месеца, докато стане време за надграждането...Аз лично избрах доста скъп за мен вариант, дадох 2200лв.само за самият имплант, временната и постоянната коронка ще се заплащат отделно, но прецених, че за преден зъб ми е прекалено важно за да правя компромиси.
За заместителя отговаря ортодонта ми тъй като провеждам едновременно ортодонтско лечение и сега на мястото е прикачен временен зъб...

Цената не е висока особено, ако е в естетичния участък и добре са направени костните и меки тъкани!

Честита нова година!  smile3525

# 322
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Аз лично избрах доста скъп за мен вариант, дадох 2200лв.само за самият имплант
Импланта от циркониев диоксид ли е?

# 323
  • Мнения: 3 839
Много благодаря за отговорите.

Това, което най-много ме интересува е, как мога да съм сигурна, че организма ми ще приеме импланта? Отделно, това е преден зъб и не мога да си позволя да оставя мястото празно докато се изготвя самия имплант и короната.
Когато се извади зъба веднага ли се слага заместител и как изглежда?  Embarassed

Пеоцедурата по вадене и слагане на заместител може ли да се направи за 2-3 дни?

Много ми е важно наистина.  bouquet

# 324
  • Мнения: 9
Не ходете в клиника ,,Гайс,, много е скъпо и много некадърно работят ,правят грешки и после въртят сучат ако може пациента да ги плати.Екипът му е от млади лекарки без стаж и се учат върху пациентите,но срещу фантастични цени като например металокерамична корона-650 лева.Платих импланти и след като отказах да ги протезирам  при тях ,доктор Гайс ми сви абатмъните и ме набута да си ги търся и да ги плащам наново ,който струват 700 лева.Отвратена съм от тази клиника.

# 325
  • Варна
  • Мнения: 451
Много благодаря за отговорите.

Това, което най-много ме интересува е, как мога да съм сигурна, че организма ми ще приеме импланта? Отделно, това е преден зъб и не мога да си позволя да оставя мястото празно докато се изготвя самия имплант и короната.
Когато се извади зъба веднага ли се слага заместител и как изглежда?  Embarassed

Пеоцедурата по вадене и слагане на заместител може ли да се направи за 2-3 дни?

Много ми е важно наистина.  bouquet

Организмът ви ще приеме импланта. Той може да не срасне с коста и да падне в случаите, когато е поставен без спазване на правилата, без необходимата хигиена, ако не поддържате добра хигиена, ако пушите или ако короната върху него не е направена по правилата.

Разбира се, че никой няма да ви остави с дупка отпред, докато имплантът се вкости. Има много начини да се постави бутафорен зъб, докато имплантът е готов за короната.
Ваденето на зъба и поставянето на имплант (особено в предната зона) се прави в едно посещение (т.е. 1 ден). В много редки случаи се чакат няколко месеца преди имплантирането.

# 326
  • Варна
  • Мнения: 451
Аз лично избрах доста скъп за мен вариант, дадох 2200лв.само за самият имплант
Импланта от циркониев диоксид ли е?

Имплантите от циркониев диоксид не са добър вариант. Най-използваният материал за зъбни импланти в момента е титаниевия оксид. От същия материал се правят всички метални приспособление за лечение на счупени ръце, крака и други кости.

# 327
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Въпроса ми беше насочен към това, че навсякъде се твърди, че е по-естетично "поради добрата светлопропускливост".
Какъв е проблема с имплантите от цирконии? Ако тялото има непоносимост към метали?

# 328
  • Мнения: 446
Здравейте,от известно време набираме инфо за имплантиране.Вече ходих на преглед тук интересното беше че всичко мина за 10 мин. направиха ми снимка и ми обявиха цена без да ми обяснят в какво състояние ми е коста.
Аз живея в чужбина и часът за процедурата е краят на април ooooh!(безумие),въпросният зъб ми беше направил
 апцес и не ми се чака толкова.Може ли да дадете инфо как минава процедурата в България,в смисал мога ли например да имам уговорена дата и без предварителен преглед и чакане да се случи в един ден?И добрите специалисти в областа че не ми се рискува  (при доста стоматолози след обработка накрая ми вадят зъб).

# 329
  • Варна
  • Мнения: 451
Въпроса ми беше насочен към това, че навсякъде се твърди, че е по-естетично "поради добрата светлопропускливост".
Какъв е проблема с имплантите от цирконии? Ако тялото има непоносимост към метали?

В общи линии предимствата на циркониевия оксид е факта, че след зъбния емайл към него най-трудно се прикрепват микроорганизми в сравнение с всички останали изкуствени материали. Цветът му е безупречен и е много здрав (3-4 пъти по здрав от стоманата). Ето защо най-добре е надстройките на имплантите (това върху, което се залепват короните) да са от този материал. Проблемът е с костта - тя много по лошо се прикрепва върху циркония, отколкото върху титаниевия оксид.

Общи условия

Активация на акаунт