Импланти – заместители на зъби

  • 230 902
  • 541
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 161
Може ли някой с имплант да сподели като цена колко му е излязъл ?

Доколкото успях да се ориентирам имплантите са няколко вида:

-еднокомпонентни ,т.н. базални импланти
-двукомпонентни - те са на няколко фирми, като най-скъпите и уж най-качествени се водят на Nobel - Biocare и  Straumann.  Доколкото виждам предимството им е, че на тях могат да се слагат циркониеви надстройки, които са по 500+ лева. Но не мога да разбера самият имплант титаниев ли е или не ?
-други марки двукомопонентни

А и доколкото виждам цени на израелски титаниеви двукомпонентни импланти - 280лв е цената към зъболекара.

# 391
  • Мнения: 174
На почти всички импланти могат да се поставят циркониеви надстройки, а цената им е доста под 500 лева.

# 392
  • Мнения: 161
На почти всички импланти могат да се поставят циркониеви надстройки, а цената им е доста под 500 лева.

Да, видях, че цената към стоматолог за двукомпонентен титаниев имплант е около 300, без надстройка. Но крайна цена ми искат около 1300- работа + всички компоненти.
Някъде има ли за под 1000лв качествени импланти?

# 393
  • Мнения: 174
О, да! В доста кабинети в страната. Пишете ми на лични и ще ви кажа къде и при кой колега, познавам почти всички имплантолози в страната.

Поздрави: д-р Ралев

# 394
  • Мнения: 31
Здравейте,
имом въпрос към компетентните или хората с опит в тази тема : ))) мисля, че този въпрос не е засяган - понеже тренирам усилено, а в разни сайтове с препоръки за имплантите пише различен срок за избягване на по-тежка физическа дейност след поставяне на имплант (препоръките се простират от 48часа до 6 седмици), исках да попитам и за вашето мнение, т.к. ми предстои слагане на имплант на 4-ти зъб горе с джбавяне на кост т.к. няма достатъчно и знам, че най-вероятно ще зараства около месец, но не ми се иска да спирам тренировките за цял месец, как са разбера кога е удачно да ги възобновя?
Благодаря за отделеното време

# 395
  • Мнения: 24 467
Ако ще има поставяне на изкуствена кост, то това не се прави заедно с поставянето на импланта. Първо се поставя костта, чака се да измине броят месеци за изграждането на тази кост и едва след това се преминава към поставянето на импланта. А специалистът - имплантолог ще ти каже от какво и колко време да се въздържаш.

# 396
  • Мнения: 31
Здравей Judy, благодаря за отговора. Доколкото се поинтересувах - няма проблем седмица след интервенцията да възобновя тренировки. Относно костта - първия имплант, който ми слагаха, ми го сложиха заедно с костно вещество.

# 397
  • Мнения: 24 467
Здравей Judy, благодаря за отговора. Доколкото се поинтересувах - няма проблем седмица след интервенцията да възобновя тренировки. Относно костта - първия имплант, който ми слагаха, ми го сложиха заедно с костно вещество.
Това ми е странно.  Rolling Eyes Цялата литература, която изчетох, както и специалистите, с които разговарях, всички тези източници сочат, че следва да се постави костно вещество и да се изчака определено количество месеци, в зависимост от различни фактори, за да се образува здрава кост и едва тогава, в нея, да се постави импланта.

"...Това става отново по хирургичен път, като под венеца се поставя костозаместителна зърнеста субстанция (изкуствена или собствена, взета от самия пациент), която трябва да се интегрира с костта, така че да се получи увеличена дебелина и ширина. При тази процедура с разрез се отваря широко поле от венеца (венецът се отхлупва), под него се поставя зърнеста субстанция от собствена или изкуствена кост и се покрива с тефлонова мембрана. След това разрезът се зашива. Както синус лифтинга, така и удебеляването на костта по ширина и височина предшестват имплантирането с 6-8 месеца. Това е необходимият период за интегрирането на новата костоподобна субстанция с костта."
http://www.dentissimo.bg/%D0%98%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1 … D0%B3%D0%B8%D1%8F
http://implanti.net/dental-implant-after-tooth-extraction

# 398
  • Варна
  • Мнения: 6 315
И при мен поставиха костозаместителят едновременно с имплантата.
Явно имплантолозите действат според конкретния случай.
Някои поставят имплантата още при ваденето на зъба. Ако състоянието на пациента позволява, по-добре всичко да е наведнъж. Иначе стават много манипулациите и се проточват във времето, докато видим зъб.

# 399
  • Мнения: 3 844
И на мен скоро ми предстои поставяне на имплант и костното вещество ще се сложи по време на самата процедура.  Peace

# 400
  • Мнения: 174
Така е най-добре. И винаги се предпочита поставяне на импланта веднага след екстракцията на зъба, на същото посещение. Освен ако няма тежък абсцес или флегмон, остеомиелит, голяма киста, тумор или специфичен възпалителен процес - туберкулоза, сифилис, актиномикоза. Какво ли не съм виждал...

# 401
  • Мнения: 31
"Така е най-добре?" имате предвид имплант и костозаместител да се поставят едновременно? И ако да, бихте ли обяснили с няколко думи защо, т.к. аз намерих обратната информация в интернет

# 402
  • Мнения: 31
Здравейте,

На 26 години съм и имам сериозна абразия на зъбите (около 6мм) поради бруксизъм + 3ти млечен зъб, който е потъмнял и естетически изглежда много неприятно. Зъбите ми са сравнително мънички и с не много голям корен на 2ри съседен до млечния.
В момента посещавам зъболекари и събирам мнения. Един от тях ми каза (клиника в Лозенец с добра репутация), че с тази степен на износване на зъбите решение е цялостен мост на горната челюст от металокерамика („за сега, а пък долната по-натам ще я правим“), Стоматологът много наблегна на рисковете (не гарантира, че с бруксизмът няма да счупя моста, може да се появи сериозна чувствителност поради пиленето). Докторът отхвърли опцията да сложи имплант, защото зъбът е във фронталната област, където костта е много тънка и чуплива (в случай на имплант, трябва да не отхапвам ябълка или да се храня с твърда храна, т.н.)

Цената за поставянето на целия мост на горната челюст е 4000лв. + допълнително заплащане за временните коронки (около 500 лв.).

Наистина имам нужда от мнение дали това в приемливо решение. Ситуацията е такава, че аз живея и уча в чужбина и времевия период е в много ограничен (3 седмици през Август и 1 до 2 седмици през септември).
Моля ви, дайте ми съвет дали да предприема тази сериозна процедура, защото друго решение за момента не виждам.

Благодаря предварително! Hug

# 403
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте,

На 26 години съм и имам сериозна абразия на зъбите (около 6мм) поради бруксизъм + 3ти млечен зъб, който е потъмнял и естетически изглежда много неприятно. Зъбите ми са сравнително мънички и с не много голям корен на 2ри съседен до млечния.
В момента посещавам зъболекари и събирам мнения. Един от тях ми каза (клиника в Лозенец с добра репутация), че с тази степен на износване на зъбите решение е цялостен мост на горната челюст от металокерамика („за сега, а пък долната по-натам ще я правим“), Стоматологът много наблегна на рисковете (не гарантира, че с бруксизмът няма да счупя моста, може да се появи сериозна чувствителност поради пиленето). Докторът отхвърли опцията да сложи имплант, защото зъбът е във фронталната област, където костта е много тънка и чуплива (в случай на имплант, трябва да не отхапвам ябълка или да се храня с твърда храна, т.н.)

Цената за поставянето на целия мост на горната челюст е 4000лв. + допълнително заплащане за временните коронки (около 500 лв.).

Наистина имам нужда от мнение дали това в приемливо решение. Ситуацията е такава, че аз живея и уча в чужбина и времевия период е в много ограничен (3 седмици през Август и 1 до 2 седмици през септември).
Моля ви, дайте ми съвет дали да предприема тази сериозна процедура, защото друго решение за момента не виждам.

Благодаря предварително! Hug


За мен това си е много неправилен подход на лечение на изтрити зъби. Първо да се изпилят за металокерамика зъбите значи след 20 год да сте съвсем без зъби. Второ цял мост на цяла челюст... Shocked А поддържането на хигиената, а нормалното функциониране на челюстите и костите на черепа?
Освен това бруксизъм - като почнете да чупите керамиката и да се оголва металът отдолу какво ще правим с естетиката.
Това не е правилният подход за лечение на тези проблеми.
Цената от 4000 лв е супер оферта, но след 10 години ще сте платила в пъти повече, за да се решат проблемите създадени от подобно лечение (да не говорим за травмата на психиката ви).
Всеки месец имаме поне по 1-2 пациенти, които идват при нас, за да решаваме проблемите им създадени от аналогично лечение.

# 404
  • Мнения: 31
Здравейте,

На 26 години съм и имам сериозна абразия на зъбите (около 6мм) поради бруксизъм + 3ти млечен зъб, който е потъмнял и естетически изглежда много неприятно. Зъбите ми са сравнително мънички и с не много голям корен на 2ри съседен до млечния.
В момента посещавам зъболекари и събирам мнения. Един от тях ми каза (клиника в Лозенец с добра репутация), че с тази степен на износване на зъбите решение е цялостен мост на горната челюст от металокерамика („за сега, а пък долната по-натам ще я правим“), Стоматологът много наблегна на рисковете (не гарантира, че с бруксизмът няма да счупя моста, може да се появи сериозна чувствителност поради пиленето). Докторът отхвърли опцията да сложи имплант, защото зъбът е във фронталната област, където костта е много тънка и чуплива (в случай на имплант, трябва да не отхапвам ябълка или да се храня с твърда храна, т.н.)

Цената за поставянето на целия мост на горната челюст е 4000лв. + допълнително заплащане за временните коронки (около 500 лв.).

Наистина имам нужда от мнение дали това в приемливо решение. Ситуацията е такава, че аз живея и уча в чужбина и времевия период е в много ограничен (3 седмици през Август и 1 до 2 седмици през септември).
Моля ви, дайте ми съвет дали да предприема тази сериозна процедура, защото друго решение за момента не виждам.

Благодаря предварително! Hug


За мен това си е много неправилен подход на лечение на изтрити зъби. Първо да се изпилят за металокерамика зъбите значи след 20 год да сте съвсем без зъби. Второ цял мост на цяла челюст... Shocked А поддържането на хигиената, а нормалното функциониране на челюстите и костите на черепа?
Освен това бруксизъм - като почнете да чупите керамиката и да се оголва металът отдолу какво ще правим с естетиката.
Това не е правилният подход за лечение на тези проблеми.
Цената от 4000 лв е супер оферта, но след 10 години ще сте платила в пъти повече, за да се решат проблемите създадени от подобно лечение (да не говорим за травмата на психиката ви).
Всеки месец имаме поне по 1-2 пациенти, които идват при нас, за да решаваме проблемите им създадени от аналогично лечение.
Привет и благодаря за отговора!
Абсолютно съм съгласна с казаното и напълно отхвърлям това лечение като вариант.
За момента се спирам на възстановяване с порцелан на последни 3 от всяка страна и порцеланови фасети при фронталната част. Относно млечния 3ти...днес имам вторична консултация и ще го обсъдя със зъболекаря (първоначално искаше да постави имплант, но имам вграден зародиш и този вариант отпадна).
Ще пиша за последващо мнение  Simple Smile
Благодаря отново!

Общи условия

Активация на акаунт