Предястие със сирене

  • 10 027
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
сирене брие (незнам дали така се казва в България)

Френско е и е редно навсякъде да се казва, както си е правилно - бри  Simple Smile


Ядох на времето мариновано сирене.
Беше на буци, като цялото стоеше жълто и покрито със слой подправки.
Предполагам, че е киснато известно време в някаква саламура, но каква?

О, то такива видове приготвяне на сирена има много  Crazy

# 16
  • Мнения: 194
Използвам темата, дано авторката не ми се разсърди, за да попитам за една рецепта.
Ядох на времето мариновано сирене.
Беше на буци, като цялото стоеше жълто и покрито със слой подправки.
Предполагам, че е киснато известно време в някаква саламура, но каква?
Беше страшно вкусно.

И аз това искам да се сетя. Имаше тема за сирене, което е стояло в олио и подправки....ама какви и колко време..... Thinking

# 17
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ядох на времето мариновано сирене.
Беше на буци, като цялото стоеше жълто и покрито със слой подправки.
Предполагам, че е киснато известно време в някаква саламура, но каква?

О, то такива видове приготвяне на сирена има много  Crazy

Има, но като не мога да ги намеря.
Хвърлете една рецепта на тук, моля

# 18
  • Мнения: 7 474
 Това изрових  Rolling Eyes


Мариновано бяло сирене с билки и сушени домати ::.

 
   
Необходими продукти: за 4 порции: 800 г краве сирене, 400 г сушени домати, 200 г маслини, 240 г марули; Билки и подправки на вкус: босилек, риган, каперси, дафинов лист, кориандър, чесън, зехтин.
 
Начин на приготвяне: Изкиснатото (ако е необходимо) и подсушено краве сирене мариноваме на вкус с билките и подправките, като го налагаме с тях и го оставяме да преседи 4 - 5 часа. Така маринованото сирене може да се поднесе върху канапе от хрупкава маруля и сушени домати. (Тези домати все по-често се намират на нашия пазар и са изключително подходящи за зимния и пролетния сезон.)
     




Мариновано овче сирене


Продукти:
1 червена чушка
½ краставица
1 скилидка чесън
50 мл зехтин
сол и черен пипер
300 г овче сирене
2 с.л. обелени слънчогледови семки
1 връзка пресен чесън

Начин на приготвяне:
1. Чушката и краставицата се нарязват на кубчета. Чесънът се обелва, пресова, добавя се към зехтина, който се подправя със сол и черен пипер.
2. Сиренето се слага в плоска форма, върху него се разпределят нарязаните зеленчуци и се залива със зехтин. Оставя се да престои покрито 1 час в хладилника.
3. Слънчогледовите семки се запичат до златисто в сух тиган. Пресният чесън се нарязва на ситни кръгчета и със слънчогледа се поръсват върху сиренето.

# 19
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Благодаря ЛЕО,
втората рецепта ще я изпробвам.

# 20
  • Мнения: 6 713
И аз благодаря за чудесните предложения! Вече си избрах рецепта Grinning  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 110
2 краставици
200 г обезсолено овче сирене
100 г масло
магданоз
5 г смлян черен пипер
10 г смлян лют червен пипер

Начин на приготвяне:
Краставиците се обелват и разполовяват напречно като цилиндри, след което се издълбават.
Приготвя се смес от настъргано сирене, разбито масло, черен пипер, лют червен пипер и ситно нарязан магданоз.
С нея се напълват краставиците и се оставят на студено.
Преди поднасяне се нарязват на кръгчета с дебелина 2 см, като всяко кръгче се посипва с магданоз.

# 22
  • Мнения: 9 107
моите предложения със сирена

Предястие Грозд си е топчета със сирена

Терин със сирена и яйца

Мариновани сирена

# 23
  • Мнения: 194
Пеп - чо  bouquet

Точно тази рецепта за мариновано сирене исках. Топчетата съм ги правила, но идеята за грозд е много оригинална Crazy Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 4 294


Сирене (да не е много солено и да е меко), чаша смлени орехи, 5 скилидки чесън, черен пипер  Laughing


Направих ей тва чудо, като добавих червен пипер и зехтин, разбърках го в купа.
Сиренето намачкано с вилица. Орехите смлени, чесънчено пресовано.
Топчета нямаше време да оформям. Така си го хапвахме.
Стана страхотно вкусно особено как върви намазано на препечена филия, отваря супер апетита Laughing

# 25
  • Мнения: 1 901
От мен,любимите ми панирани със ситно счукан корнфлейкс и яйце,сиренца,върху канапе от портокал и сос (сладко)  от боровинки  chef

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аз правя няколко вида сирене за предястие:
-мариновано сирене с подправки и зехтин
-панирано сирене
-сирене канапе - няколко вида
-сирена натюр(плато) с подходящо вино, като се спазва правилото за ароматни сирена, леко вино, за меки и не много натъртващи сирена, ароматно и тръпчиво вино

# 27
  • Мнения: 2 803
Ами нещо много бързо и от мене. Шишчета със сирене, оваляно в подправки на вкус, чери доматче и грозде.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=287314&pid=8671178

Общи условия

Активация на акаунт