Малкото врачанче е голямо калпазанче (Враца-26)

  • 13 530
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 301
Здравейте всички !!!
Добре дошли на новите мами и от мен  Hug
Страхотна ваканция си изкарахме!
Цитат
Цитат на: ZuzyM в Петък, 27 Февруари 2009, 11:40
Една прясна снимка от нас  http://media.snimka.bg/2266/010787924-big.jpg

Пътя за Пършевица ли е това?
Шани извинявай не съм влизала във форума от както пуснах снимката.
Да,това е пътя за Пършевица и по-точно там дето беше паднала лавината миналата седмица .
Снега на места стигаше до 2 м и ....  Mr. Green
Само да спомена че горе си върлува истинска зима .
Хем буря ,хем дълбок сняг,хем минусови температури.
Но пък децата са по големи фенове от нас-неискат да си тръгнат .
Мъж ми си беше забравил ръкавиците и умря от студ .
Пистата е разкошна!
  Гледам сте обсъждали живота навън .
Аз несъм живяла на вън ,но от простотии в нашата мила родина ми омръзна.
Неискам да изреждам.
С мъжа ми много пътуваме .
И това,което съм видяла през краткия период навън ме учудва .
Определяме си около 10 до 15 дни за дадена държава и през това време разглеждаме забележителностите на страната и техните обичаи.
Понеже пътуваме самостоятелно без агенции,това ни дава шанс да се сблъскаме с реалността ,а не лъскавината .
Мога да разказвам с часове ,но не му е тук мястото .
Другите било то и арабите колко са гостоприемни и добронамерени към непознати за разлика от нас злобните и долни българи .
Постоянно гърми във новините как някои чужденец е бил ограбен и пребит
Думи нямам!
Извинявам се за негативността ,но това е истината !

# 31
  • Мнения: 159
ZuzyM Какво става с кухнята? Тази година ще ходите ли някъде, или не сте решили?
Ама те яйцата без мазнина имали съвсем друг вкус,бе!
Peace Супер тиганчета са  Laughing

# 32
  • Мнения: 68
Здравейте и от мен.Как сте в това мрачно време.Ние се стоим постоянно вкъщи,ако има нещо аз излизам да пазарувам,мъжа ми гледа Димана.
Да ви се оплача,Димана от Два дена неспокойна,на края вчера вечерта се разцифкави.Цяла нощ й правя промивки на носа та що годе да преспива малко.Сега сутринта е по добре от нощес.Нито има температура,нито нищо само хремата и се хванала за горните венци.
Иначе вчера купих 5 памперса Хъгис,викам си да пробвам дали ще издържат пък те нощта,но уви не стана работата.Имам чувството вече че такъв памперс който да издържи цяла нощ при Димана не съществува.
Ние мислим да пробваме другата седмица да взимаме за Димана кухня,да видим дали ще й хареса.
Айде да видя момата,пак се разскърца.
Лек ден на всички и усмихнат.

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 10:36 от buba_85

# 33
  • Мнения: 301
Цитат
ZuzyM Какво става с кухнята? Тази година ще ходите ли някъде, или не сте решили?
Кухнята е вече готова,но в цеха  Mr. GreenЧакаме монтажа !
Няма да казвам дата ,че вече незнам какво става !
А за пътуването да решили сме го
Тази година сме малко по към Европата Mr. Green
 Чехия ,Унгария и Словакия  ,е ще навлезем и малко  в Австрия ,но друг път по-обстойно
А за 8 ми март ,моята приятелка се връща от о-в Крит и за мен това е голям подарък .Ще спретнем и купон по посрещането .Пък ако искат мъжете да ни организират изненада ще ни бъде приятно  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 1 341
Добро утро момичета.

Лоритка, наистина вкуса на всичко се променя в тефлонов тиган. Радвам се, че ти харесва.

Бубе, дано не е нещо сериозно при Димана. Ема също кашля от вчера сутринта. Вчера й дадох витамини и промивки на носа, и всичко отмина...тази сутрин пак същата песен.

Зузи, донякъде съм съгласна с теб, но не изцяло. Абсурдите са навсякъде. Ако искате ми вярвайте, но аз 10 месеца се занимавам с едни документи и още не са готови!!! Документи които принципно стават за 2 седмици, мен ме мотаят както си искат. Бюрокрацията тук няма нищо общо с Бг. Българката бледнее пред тази тук.
За гостоприемството също не съм съгласна. Тук, ако не си поканен за вечеря да речем и отидеш някъде на гости, то ще стоиш от страни, ще ги гледаш как се хранят, и чак когато приключат ще ти обърнат внимание!!! Същото е и в Итали, и няма значение дали е приятел или дъщеря, щом не е предвиден за вечерята стои отстрани и не го канят. Съвсем сериозна съм, не изопъчавам нищо.
Да, тук е красиво, подредено, уредено. Но до там, нищо повече. Та те са асоциални французите бре, те нямат приятели. Но не мисля, че е редно да продължавам да ги оплювам(не е точно и оплюване, а ви казвам как виждам аз нещата отстрани), защото съм избрала да живея в тяхната държава и се съобразявам.

А и последно, което Весето беше казала. А именно, че в Бг майчинството е 240 лв., а тока й е 600лв. Да абсурдни са високите цени на всичко в бг. Но тук майчинството е 170 Е., сметката за ток няма да я казвам, за да не ви занимавам. Но не е нещо по-различно от Бг.

Всичко това го казвам от моя гледна точка. Не за да стават спорове. Нали истината се ражда в различните мнения. Peace

# 35
  • Мнения: 556
Хайде и аз да се разпиша днес.
На Иван са му тръгнали и 2 зъбчета отгоре,почти са избили.За памперсите,аз сменям и нощем откакто имах случай на пропускане.Като се буди нощем за вода или за мляко,му сменявам и памперса в просъница и пак заспива.
Ронка ,buba_85 дано им няма нищо на Ема и Димана  Peace
ZuzyM радвам се,че сте си изкарали добре.Ние през уикенда ходихме до селата,хем на чист въдух,хем да видят бабите и дядовците правнука  Simple Smile.

# 36
  • Мнения: 234
Мамета  Hug
Като седнем на кафе, ще разкажа на тези които се интересуват от живота тук, но само да отбележа сега че детската градина за едно дете е 700$, а заплатата на един обикновен работник е 1200-1500$, затова и повечето им жени не работят, че малко безмислено идва. Да не говорим че сме още тук имено заради бюрокрация. Няма ги документите на бебето , звъним къде ли не и всеки вдига рамене и вика...ами чакайте. Ние си скубим тук косите и ни писна, но...
КАкто и да е, навсякъде си има хубави и лоши неща.
Ние вече сме по добре и само слагам разтвор в нослетата , за да ги чистя.
Като ви слушам , че ходите на разходки направо ви завиждам, ние тук слънце и топлинка скоро няма да видим Sad

# 37
  • Мнения: 12
днес по едно време ха слънчице и мислех че ще се разходим но уви мъглата се спусна и непосмях да рискувам само си взехме бати от училище и пак вкъщи

# 38
  • Мнения: 25
Здравейте мами и Честита баба марта и от мен.
Малката е болна и нямам много време за пред компютъра, но ви чета горе долу редовно.
Надявам се скоро времето и ние да се оправим, че затворени вкъщи вече не се издържааааааааа Grinning Grinning Grinning
Чао за сега.

# 39
  • Мнения: 64
 
само да отбележа сега че детската градина за едно дете е 700$, а заплатата на един обикновен работник е 1200-1500$,



 Че то в Африка е по-добре да живее човек  тогава!
 

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 21:36 от loritka

# 40
  • Мнения: 12
ехоооооооо къде сте мами днес уж лошо време мислех че ще бъдете по активни а вие никакви ви няма да ви се похваля бебо вече втора нощ спи без да се събужда и аз съм по отпочинала  Grinning Laughing

# 41
  • Мнения: 23
здравейте моми4ета,ето ме и мен:) ,и при нас времето е ужасно ,стоим си в къщи сега бебка спи и аз имам време за пред компа.,ninori браво на твоето беб4е 4е  спинка по цяла но6т,това за нас е супер ,4е успяваме и ние да отморим някой и друг  4ас  Grinning,моята също като заспи в  23.30 заспива късно,но пък се буди 4ак в 7 за храна,и после спи до 10 .аз успявам да се наспя и отпо4ина идеално с този нейн режим! пп.. да не се хваля много да не вземе да го промени Rolling Eyes. това е засега от нас по късно ще се вклу4а пак 4е сега се събужда ,хайде лек ден н авси4ки Hug

# 42
  • Мнения: 68
Здравейте,сутринта времето беше гадно,но пък като изгря към 2часа до сега е супер.Аз тичах по задачи,дано утре е хубаво времето и да изкараме Димана да дишне въздух горката.

# 43
  • Мнения: 1 341
Здравейте,

Радвам се, че времето при вас се оправя. Тук е дъждовно и мрачно вече цяла седмица. Утре имаме излизане и ще подишаме свеж въздух.

Бубе, как е Димана? Надявам се вече е добре и няма спомен от сополките. Praynig

Хайде изчезвам, ще редя пъзели. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 68
Заведохме ние Димана в спешното сега вечерта че температурата й не спадаше.Оказало се че свещичките действат след 40мин.Поне я прегледаха и казаха че нищо й няма,просто има температура и сополки.Предписаха й някакви капки,ако не спадне температурата,но тя сега няма,преди малко пак я мерих.Утре мисля да я изведем ако е така хубаво времето като сега.
Викам на Димана,поне се разходи,а....тя взе да се усмихва хахахаа.

Общи условия

Активация на акаунт