проблеми на баща с тъща и свекърва

  • 2 984
  • 29
  •   1
Отговори

Уважаеми майки, Реших да се обърна за съвет към Вас, защото съпругата ми често посещава този форум. Проблемът е следния:
И аз и тя имаме меко казано властни майки. В началото на връзката проблема беше нейната майка. Непрекъснато си пъхаше носа
в нашата връзка, караше дъщеря си да споделя абсолютно всичко, опитваше се да контролира нещата и мен това много ме изнервяше.
Това често водеше до конфликти между мен жена ми (тогава още приятелка). По няко съм я питал - "Аз с теб ли ходя , или с майка
ти?"... Когато връзката стана по-сериозна изисках от жена си тъщата и свекървата да стоят на страна от нашето семейство,
да спре да им споделя абсолютно всичко. В началото когато бяхме още гаджета тъщата ми беше върла фенка, но когато аз посках от жена ми да я
отстраним леко от нашия живот и да не и позволяваме да си пъха носа кадето не и е работа, въпросната тъща започна да се държи арогантно и
изговори куп неприятни думички по мой адрес. Аз спрях да контактувам с нея. След година-две жена ми също се отдръпна от майка си и в момента (от година)
не си общуват.
После доидоха проблемите със свекървата (вена ми и тя се привидно са много добри приятелки; чуват се по телефона по-често от колкото аз и майка ми).
Една зима им отидохме да гости. Оставайки на саме с мен тя (свекървата) започна да говори против
жена ми неща от рода - не си случил на момиче, от лошо семейство е, хубавичка и тъпичка, ще започне да ти изневерява след време и думички, които и каруцар не би казал.
Аз и отговорих . че не съм съгласен; след което споделих всичко със жена ми. Тя се разсърди на свекървата, но майка ми е добър манипулатор и
скоро отново бяха в добри отношения. Последваха 2-3 години, в които винаги когато майка ми остане на саме с мен продължаваше да бълва против жена ми. Аз
и споделям, но и до ден днешен тя поддържа добри отношения със свекървата.

Това, което изисквах от жена ми през годините е да отрежем рязко и свекървата и тъщата. Да не разчитаме на тях за детето. Да не им гостуваме. Да се съсредоточим
върху собствения си живот. Тя понякога ми отговаря "Да добре прав си" но не предприема действия. Друг път ми обяснява, че трябва да сме дипломатични.

Тя е добро момиче и не обича да влиза в конфликти. На мен ми е писнало от интриги на тъщи и свекърви и искам тотално да ги отрежем веднъж завинаги.

Искам да Ви попитам: Аз ли съм краен в решенията си? Или пък жена ми е права, че трябва да се лавира мевду въпросните субекти с дипломация? 

С жена ми ще сме благодарни на Вашите мнения!

# 1
  • Мнения: 721
въпреки дългите ти обяснения не разбрах много за отношенията ви,най вече твоите с майка ти.за съпругата ти и майка и ясно-тя ги е решила кардинално,а за нейните с майка ти защо не е така може би при теб е проблема.хем ти се иска,хем не ти стиска май и това става проблем м/у вас двамата.а иначе и аз съм за дипломатичните отношения,не обичам крайностите-ако е възможно разбира се

# 2
  • София
  • Мнения: 397
 И аз съм за дипломацията. По законите на Мърфи винаги се получава така, че след като ги отрежеш тотално, опираш до тях. А злословията на майка ти не си длъжен да слушаш, ти си този, който трябва да я спре.

# 3
  • Мнения: 206
Интересни са ми твоите изказвания, някак ми е чудно как наричаш майка си свекървата и изобщо самият ти словоред и тон не отговарят на едно мъжко поведение.Може и да греша, извинявай за което, но ако си мъж на място няма да позволиш каруцарски приказки по адрес на жена си и какви са тия моля ти се да отстраним тази, пък онази ....Как пък някоя- свекървата или тъщата не можа да ти угоди! Ти изобщо знаеш ли какво искаш?

# 4
  • Мнения: 15 619
Никой син не нарича майка си - свекървата. А и се съмнявам, че синът ще тръгне да разказва на жена си, какви ги плещи майка му за нея.
Но иначе за конкретния проблем - Колкото по-малко знаят и свекърва и тъща, толкова по-добре... Mr. Green
Жена ти е отрязала майка си, а ти какво чакаш??? Жена ти да определя и отношенията ти с майка ти!?
 Ти си този, който трябва да постави границите.

# 5
# 6
  • Мнения: 2 388
Искам да Ви попитам: Аз ли съм краен в решенията си? Или пък жена ми е права, че трябва да се лавира мевду въпросните субекти с дипломация? 

С жена ми ще сме благодарни на Вашите мнения!

Чистосърдечно си признвам, че не изчетох всичко, което си написал, а и що съпругата ти пише тук подозирам, че ще има включване и от нея.

Краен си. Ако няма начин тези взаимоотношения да са основани поне на уважение, то нека се действа с дипломация.

# 7
  • Мнения: 15 619
Това си беше живо "Запис"... hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

# 8
  • Мнения: 25 571
Не. "Запис" е да се наредиш на опашка за пързалката.
"Аман" е, когато не щеш точно сега да се пързаляш. Или просто пързалката не те кефи.  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 942
да "отрежем" хммм, че те да не са кабелна дето ви е писнала тоя месец?!?

# 10
  • Мнения: 15 619
да "отрежем" хммм, че те да не са кабелна дето ви е писнала тоя месец?!?
Ако предпочиташ, може да обясниш какво може и какво не, поставиш граници /същото означава/ и други такива....каквото си избереш.... за мен няма значение. Laughing
Кабелната не си я режа. Плащам я.  Peace
 Peace

# 11
# 12
  • Мнения: 194
Е.а си.

Поне сценарият да е както трябва.

И в пързалянето има финес, но тук не го намирам.

# 13
въпреки дългите ти обяснения не разбрах много за отношенията ви,най вече твоите с майка ти.за съпругата ти и майка и ясно-тя ги е решила кардинално,а за нейните с майка ти защо не е така може би при теб е проблема.хем ти се иска,хем не ти стиска май и това става проблем м/у вас двамата.а иначе и аз съм за дипломатичните отношения,не обичам крайностите-ако е възможно разбира се
След 9 годишна връзка жена ми едва преди година си реши проблема "радикално" с майка си.
И то защото аз настоявах за това.
С моята майка - аз съм и дал ясно да разбере, че не ми е приятно да ми говори така за жена ми, че не ми е приятно да си
пъха носа в нашето семейство , че постъпва подло и лицемерно, но моите думи най-малко я вълнуват. Когато аз се опитвам да поставя
границата на тъщата и свекървата до къде може и до каде не, ме изкарват,  че аз съм лошия, а жена ми доброто дете.
Мисля, че жена ми сама трябва да се отдръпне от майка ми, след като тя и се пише на първа приятелка, подарява и подаръци,
ласкае я, а зад гърба и се изказва съвсем различно.

# 14
И аз съм за дипломацията. По законите на Мърфи винаги се получава така, че след като ги отрежеш тотално, опираш до тях. А злословията на майка ти не си длъжен да слушаш, ти си този, който трябва да я спре.
когато опрем до тях помощта им ни излиза през носа.
Аз мога да я спра майка ми като със семейството си се дистанцираме. Но жена ми също трябва да прояви активност в това начинание...

Общи условия

Активация на акаунт