Отново за..... Обема..

  • 3 002
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 55
Знам ,че има много теми по този повод, но аз все още не мога да се справя с този проблем, ползвала съм какво ли не и нищо не се получава... идеята е,че не се харесвам без обем.. минах през какви ли не пяни за коса и продукти.. в момента ползвам Superstar Tigi Bed Head  и имам обем точно няколко часа,след което отново спада.. правя т.нар. вафлички,но и това не помага.. горните кичурчета са ми по-къси, за да мога да оформям обем по-лесно, но .... нищо. Топирам и пръскам с лак всеки ден почти,за да догодя фомата отгоре, но... отново спада, дори след лака.. и просто вече незнам какво да правя.. Има ли продукт или качествин лак за коса , с който като топирам и пръсна да не мръдне обема, но и да не ми бетонира косата... или въобще има ли продукт , който да омогне за този проблем.......... Благодаря ви предварително Hug

# 1
  • Мнения: 49
Горещо ти препоръчвам Taft - черният лак. Само с него си правя обема и даже след спане, на друдия ден пак има, макар и по-малък Simple Smile Има два вида, чисто черен и черен с лилаво. Този с лилавото също е много добър, но разликата е, че е за изтощена коса.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 181
Ползвам шампоан за обем,след това пяна.Суша косата надолу с главата или с дифузер.Разбира се и косата ми е добре оформена,за да има обем.

# 3
  • Мнения: 55
Преди време ползвах зеления тафт пяната и лака, но ми бетонираха косата някак си .. не е ли същото и с  черния ?? или е по-добър  Rolling Eyes Мислех си за пяна за обем на Loreal Professionel или Kerastase.. имате ли наблюдения над някакви други пяни.. по добри от  Superstar на  Tigi която ползвам в момента..

# 4
  • София
  • Мнения: 2 181
Аз ползвам Фул Волюм Екстра на Лореал Пр. и съм доволна,както и всичко друго за обем на марката Peace

# 5
  • у нас
  • Мнения: 1 869
дифузер и вела флекс- за блясък Peace после лак пак вела флекс за блясък
четка и пяна на рене фортерер Peace

# 6
  • Мнения: 49
Преди време ползвах зеления тафт пяната и лака, но ми бетонираха косата някак си .. не е ли същото и с  черния ?? или е по-добър  Rolling Eyes Мислех си за пяна за обем на Loreal Professionel или Kerastase.. имате ли наблюдения над някакви други пяни.. по добри от  Superstar на  Tigi която ползвам в момента..

Ами идеално става за пръскане на топираното, защото не пада, а за фиксация, ако не искаш да седи неподвижно, сложи някой  по- слаб по действие лак

# 7
  • Мнения: 55
Да.. питах затова ,защото преди време фризьорката ми беше препоръчвала наняколко пъти лака на  Rilken  , точно защото тогава и се оплаквах от тафта и тя каза,че тафт има такова действие защото е мокър лак или нещо подобно, а имало и сухи лакове, които ни слепват така косата , фиксират я но тя си е 100% подвижна, все едно нищо не си и слагал.. но тогава така и не стигнах да си взема този лак , а сега ни съм в Бг и тук не мога да открия Рилкен никъде...

# 8
  • Мнения: 3
http://tigi.bg/bg/?p=13,1
HARD HEAD на TIGI - има много силна фиксация и е сух като лак, ще ти помогне. Също така ако косата ти е тежка и жива може и да се нуждае от малко филиране за да се олекоти и да е по- податлива за оформяне. Също използвай шампоо за обем, той придава плътност.   bouquet

# 9
  • Мнения: 55
Незнаех това за плътността , благодаря ти, аз сега наблягам на Олео Релакс-а на Керастас,че ми е поизтощена косата , но след това мога да мина на някоя серия за обем.. иначе косата ми не е тежка ,лека е и е филирана,както казваш ти, за да се оформя лесно.. ще пробвам може би с този лак на Тиги.. а като цяло можете ли да ми кажете нещо повече за топирането.. някои казват,че е адски вредно ,други твърдят обратното...

# 10
  • Мнения: 3
Незнаех това за плътността , благодаря ти, аз сега наблягам на Олео Релакс-а на Керастас,че ми е поизтощена косата , но след това мога да мина на някоя серия за обем.. иначе косата ми не е тежка ,лека е и е филирана,както казваш ти, за да се оформя лесно.. ще пробвам може би с този лак на Тиги.. а като цяло можете ли да ми кажете нещо повече за топирането.. някои казват,че е адски вредно ,други твърдят обратното...

Щом използваш нещо за подхранване и изтощена коса, най- вероятно от там идва проблема със обема, защото най- често подхранващите продукти съдържат масла и тн, което малко или много пречи на косата да се задържа обемна дълго и да е лесно податлива на манипулация. Топирането не е вредно, стига да е направено по новият начин, който пази косата. А не като баба хайде на топка и яко киче Simple Smile хе хе

http://www.youtube.com/watch?v=raBESnDG0PA

начина по който мацката топира е много добър ! точно така трябва да се прави

# 11
  • София
  • Мнения: 2 181
Незнаех това за плътността , благодаря ти, аз сега наблягам на Олео Релакс-а на Керастас,че ми е поизтощена косата , но след това мога да мина на някоя серия за обем.. иначе косата ми не е тежка ,лека е и е филирана,както казваш ти, за да се оформя лесно.. ще пробвам може би с този лак на Тиги.. а като цяло можете ли да ми кажете нещо повече за топирането.. някои казват,че е адски вредно ,други твърдят обратното...
Според мен проблема ти идва от Олео релакс.Той изобщо не е подходящ за твоята коса.
И аз съм със същата коса като твоята и серията за обям Волюмактив на Керастаз,заедно с пяната,която редувам със спрейчео от същата серия ми вършат работа+ дифузер за обям задължително при изсушаването.Понякога даже се налага да си слягам косата,че много пък ми идва обема Mr. Green

# 12
да споделя аз как се правя и обема не мърда от миене до миене
трябват ти пяна за обем (аз ползвам зелената на тафт), обла четка, сешоар
след като се изкъпеш разделяш косата на пластове. След това взимаш кичур от най-долния пласт и го омазваш с пяна, от корена до върха и после с четката и пяната  сушиш. Така с цялата коса. При мен има наистина страхотен ефект

# 13
  • Мнения: 71
А дали няма някакъв ефикасен продукт който да създава нещо като филм около косъма и тя да изглежда по-гъста, чела съм за спрейчето на Фито за обем че е нещо подобно, но незнам колко ефективен е.  newsm78

# 14
  • Мнения: 55
да споделя аз как се правя и обема не мърда от миене до миене
трябват ти пяна за обем (аз ползвам зелената на тафт), обла четка, сешоар
след като се изкъпеш разделяш косата на пластове. След това взимаш кичур от най-долния пласт и го омазваш с пяна, от корена до върха и после с четката и пяната  сушиш. Така с цялата коса. При мен има наистина страхотен ефект


А аз тази процедура я правя от години, но пак след няколко часа спада... относно Олео Релакс-а ... в момента може и от нега дае ,но аз и преди си нямах обем и каквото и да слагам след няколко часа просто.....пада... може би трябва да опитам с качествен лак след тупирането и серия за обем...

# 15
  • Мнения: 603
Единственият начин при мен е с топиране, гребена за топиране с лак на Wella, държи ми 2 дена и така, косата ми е мн права и с фин косъм, нито дифузер,нито преса и пяна ми помагат за обем  bowuu

# 16
  • София
  • Мнения: 1 956
И аз съм от отбора със същия проблем. Косата ми е азиатски права, с тънък косъм, тъмна, много жива, остра, но и мека. Не е третирана.
Обем с нищо не постигам освен с тупиране и лак. Или навиване на ролки с пяна за силна фиксация, като номерът е ролките да се навият прецизно, максимално близо до корена и срещу растежа на косъма. И понеже тупирането си е врено (накъсва се косъма, раздира се), а и стилизиращите продукти не са безвредни за косата, рядко си правя обем...
По всички други начини обем не става. По-добре е, разбира се, да се ползват шампоани за обем. Забелязала съм, че ако не си сложа балсам или маска, косата ми по-лесно получава обем и уж е по-траен.
Фризьорката ми каза, че ако си боядисам косата, особено, ако я изсветлля, ще се поддава повече на стилизиране.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 271
...Фризьорката ми каза, че ако си боядисам косата, особено, ако я изсветлля, ще се поддава повече на стилизиране.
Е, да - ако се изссуши малко косъма, ще стане по-лесна за оформяне, но ще стои по-изкуствено. Смятам, че здравата коса е доста по-красива, отколкото изрусена до изсушаване коса, която можеш да направиш във всякаква форма..

# 18
  • Мнения: 2 478
Обем в корените получавам след:
1.препарат за обем на Keranovе,който втривам добре на целият скалп
2.професионален сешоар,с приставка за издухване

Но ако все пак не изпечеш добре косъма,пак няма да се получи желаният обем.

# 19
  • Мнения: 456
И аз съм със  същия проблем.Тънка коса,без обем,права.Общо взето отвратителна Mr. GreenНо обема  го  постигам  с http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=125&products_id=622
http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=125&products_id=625
http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=125&products_id=623-този спреи  е невероятен.Нанася се  в коренита на влажна коса.И естествено вафли в корена,малко тупиране и лак за коса.Няма друг начин Peace

# 20
  • Мнения: 3
да споделя аз как се правя и обема не мърда от миене до миене
трябват ти пяна за обем (аз ползвам зелената на тафт), обла четка, сешоар
след като се изкъпеш разделяш косата на пластове. След това взимаш кичур от най-долния пласт и го омазваш с пяна, от корена до върха и после с четката и пяната  сушиш. Така с цялата коса. При мен има наистина страхотен ефект

Ако някой е с мазна коса тези пяни и лакове могат да раздразнят скалпа и да започне да се омазнява по- бързо и да се бели ... По- добре е продукт за обем, пяната отнема от блясъка на косата .

# 21
  • Мнения: 3
И аз съм от отбора със същия проблем. Косата ми е азиатски права, с тънък косъм, тъмна, много жива, остра, но и мека. Не е третирана.
Обем с нищо не постигам освен с тупиране и лак. Или навиване на ролки с пяна за силна фиксация, като номерът е ролките да се навият прецизно, максимално близо до корена и срещу растежа на косъма. И понеже тупирането си е врено (накъсва се косъма, раздира се), а и стилизиращите продукти не са безвредни за косата, рядко си правя обем...
По всички други начини обем не става. По-добре е, разбира се, да се ползват шампоани за обем. Забелязала съм, че ако не си сложа балсам или маска, косата ми по-лесно получава обем и уж е по-траен.
Фризьорката ми каза, че ако си боядисам косата, особено, ако я изсветлля, ще се поддава повече на стилизиране.

Наистина ако е третирана, ще бъде по- лесна за обработка. Лично смятам, че изрусяването и тн с цел по- лесно оформяне е излишно.. Здрава и лъскава е по- добре. Живата коса е рядкост тези дни, пази я.  #Crazy

# 22
  • Мнения: 3
А дали няма някакъв ефикасен продукт който да създава нещо като филм около косъма и тя да изглежда по-гъста, чела съм за спрейчето на Фито за обем че е нещо подобно, но незнам колко ефективен е.  newsm78

Има много продукти за обем, като точно както ти предполагаш образуват тънък филм около косъма и го правят по-плътен и податлив на оформяне. Има шампоани, стилизанти преди сушене и продукти за след сушене. Не е задължитено да е пяна, лак, вафли или тн ...  

http://www.tigi.bg/bg/?p=1,1,4

# 23
да споделя аз как се правя и обема не мърда от миене до миене
трябват ти пяна за обем (аз ползвам зелената на тафт), обла четка, сешоар
след като се изкъпеш разделяш косата на пластове. След това взимаш кичур от най-долния пласт и го омазваш с пяна, от корена до върха и после с четката и пяната  сушиш. Така с цялата коса. При мен има наистина страхотен ефект

Ако някой е с мазна коса тези пяни и лакове могат да раздразнят скалпа и да започне да се омазнява по- бързо и да се бели ... По- добре е продукт за обем, пяната отнема от блясъка на косата .
мойта коса е мазна, от пяната не става по-мазна, а даже се изсуши (в смисъл на не се омазнява, а не стана като слама)...а за блясъка съм съгласна на 100% - губи се

# 24
  • Мнения: 2 448
С вафлички в корените и лак  taft само върху тях , в момента, в който ги правя си решавам проблема с обема до следващото къпане. Като се има предвид, че косата ми се омазнява бързо и е супер права и пак държи.
Все пак не знам какъв е критерия за обем, ето моя резултат, който напълно ме удовлетворява.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 302
Ето този сух лак, много ми помага да запазя обема! Ръси се в корена и се тупира по желание, купих си го от фризьорката.

# 26
  • Мнения: 277
А дали няма някакъв ефикасен продукт който да създава нещо като филм около косъма и тя да изглежда по-гъста, чела съм за спрейчето на Фито за обем че е нещо подобно, но незнам колко ефективен е.  newsm78

Има много продукти за обем, като точно както ти предполагаш образуват тънък филм около косъма и го правят по-плътен и податлив на оформяне. Има шампоани, стилизанти преди сушене и продукти за след сушене. Не е задължитено да е пяна, лак, вафли или тн ...  

http://www.tigi.bg/bg/?p=1,1,4


Така като гледам приложението на тези продукти ми се виждат напълно заместими...За какви продукти след сушене става въпрос?Лакове?За преди сушене спрейове ли са?
Аз обаче имам въпрос,свързан с обема,надявам се да получа отговор-спрейовете за тази цел само със сешоар ли се активират?Вредят ли на корена на косъма?Благодаря!

# 27
  • Мнения: 55
Ето този сух лак, много ми помага да запазя обема! Ръси се в корена и се тупира по желание, купих си го от фризьорката.




Ох аз това чудо си го купих преди повече от година , ползвах го 3-4 пъти и така го оставих , само си го мъкна с мен наляво надясно и въобще не го ползвам, а ме е яд ,че дадох толкова пари за него...... чудя се да не би да бъркам нещо с начина на приложение ,че не ми се почучава  Sad Там където ми е "пътя" отгоре посепвам, като гледам да не прекалявам.. или отмятам най гория пласт и посипвам в корените и разтривам скалпа ллеко... но резултат не виждам..... не съм пробвала да топирам и тогава да поръся...... дали в това се крие проблема newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 10 302
Ох аз това чудо си го купих преди повече от година , ползвах го 3-4 пъти и така го оставих , само си го мъкна с мен наляво надясно и въобще не го ползвам, а ме е яд ,че дадох толкова пари за него...... чудя се да не би да бъркам нещо с начина на приложение ,че не ми се почучава  Sad Там където ми е "пътя" отгоре посепвам, като гледам да не прекалявам.. или отмятам най гория пласт и посипвам в корените и разтривам скалпа ллеко... но резултат не виждам..... не съм пробвала да топирам и тогава да поръся...... дали в това се крие проблема newsm78

Като начало с тиксо залепих дупките, много ръси иначе  Laughing Оставила съм само една, поръсвам в корена, не там където е пътя, обръщам си главата надолу и разтривам. За мен обема е напълно достатъчен. Фризьорката ми поръсва и тупира,  обема според мен е прекален в този случай  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт