Тайната на дългия брак (според статистиката)

  • 2 972
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 6
Тайната на дългия брак е възрастова разлика от две години, четири целувки на ден и секс три пъти на седмица, показва проучване.

Споделянето на две хобита, три прегръдки на всеки 24 часа, казването поне веднъж на ден "Обичам те!" и два романтични обяда или вечери на месец също са от полза за продължителната връзка. Освен това учените открили, че съпрузите, които са изпълнили брачното обещание, "докато смъртта ни раздели", са се запознали чрез общи приятели и са се оженили след продължила три години и половина връзка.

В проучването, разкрило тайните на успешния семеен живот, се включили над 3000 двойки. Изследването показало, че най-дългите бракове са тези, при които мъжът е минал по пътеката към олтара на 31-годишна възраст и е с два години и три месеца по-възрастен от партньорката си.

Освен това съпрузите с дълъг брак казвали "обичам те" поне веднъж на ден и правели секс три пъти в седмицата. Първото дете се появявало две години и два месеца след сватбата. За да запазят жива искрата, женените трябвало да имат поне два романтични обеда или вечери на месец и да прекарват по три нощи на седмица, прегърнати на дивана заедно. Те трябва да поддържат постоянна връзка, дори когато са на работа, чрез поне три телефонни обаждания, есемес и имейли.

Източник - http://zdrave.log.bg/article.php?article_id=21425.

Заб.: Аз още не съм омъжена, но това ми звучи доста правдоподобно. Такива неща винаги ме радват.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 074
Като го имам поне 70-80 години,  ще кажа.
А иначе си има тема за любопитни нещица и вицове, цяла тема за такова нещо да пускаш, че и предната ти...

# 2
  • Мнения: 194
Е, какво и е на темата...?

На мен ми е интересна. Предната също.

# 3
  • Мнения: 25 551
Ех, от всички тайни само една съвпадна с нашия брак - че са ни запознали общи познати. Всичко останало при нас не отговаря на статистиката. Ама и затова бракът ни не е дълъг - само на 20 години е...   Tired

ПП А едно време, когато е нямало почти разводи, как ли са си поддържали браковете без дивани, имейли и смс-и?  newsm78
Особено пък, когато са ги женели родителите още на по 16-17 години...  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 372
Еййй...нямаме шанс.
Нито сме запознати от приятели, нито сме женени след 3,5г. връзка, нито детето ни е родено след 2г и 2м. Абе катастрофа направо. Като си помисля за липсата на романтични вечери, чакам развода всеки момент.  Joy

# 5
  • Мнения: 25 551
Абе катастрофа направо. Като си помисля за липсата на романтични вечери, чакам развода всеки момент.  Joy

Ако кажеш и че не се ръбите на дивана три нощи седмично, направо си търси бракоразводен адвокат!  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 156
Абе катастрофа направо. Като си помисля за липсата на романтични вечери, чакам развода всеки момент.  Joy

Ако кажеш и че не се ръбите на дивана три нощи седмично, направо си търси бракоразводен адвокат!  Mr. Green

 Joy Joy Joy

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Значи да се развеждам , а?
Защото ние както сме разделени с месеци, нито по дивани се гушкаме, нито се "уважаваме" 3 пъти седмично, по ресторанти ходим - обаче не заедно и като капак съпругът ми е с повече от 2 години по-възрастен от мен. Всичко ни е наопаки...

# 8
  • Мнения: 25 551
Развеждай се! Няма да разваляш статистиката, я!  Crossing Arms

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
не може ли да сме изключението, което потвърждава правилото?
Не убивай всичко детско в мен  Flutter

# 10
  • Мнения: 2 448
Да почвам да поправям , което е поправимо от плана, че току виж тази 16 година брак се оказала последната ни.  Laughing

# 11
  • Мнения: 8 999
Хм, като чета тези препоръки, оставам с впечатлението, че отдавна трябва да съм разведена. Или поне да съм изтребила децата.

# 12
  • Мнения: 2 070
много бракове са дълги,без изобщо да са успешни

# 13
  • Мнения: 2 161
С тези целувки всеки ден...нашият брак няма да го бъде.Да плувам ли,когато мъжът ми е на рейс,за да го цункам?

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
А сега де, като омаах половин глава лук как ще се целуваме? Отиде ми бракът, че сме под чертата.

# 15
  • Мнения: 25 551
много бракове са дълги,без изобщо да са успешни

А на кое викате "успешен" брак?  Laughing

# 16
  • Мнения: 2 196
Е тия с по-младите мъже кво да кажем. Направо изпаднахме от статистиката. Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 227
много бракове са дълги,без изобщо да са успешни

А на кое викате "успешен" брак?  Laughing
Такива,че след н-брой години да не ти е скучно и тъпо с мъжа до теб.

# 18
  • Мнения: 25 551
Хм. Предполагам, че тези жени, които мъжете им ги пребиват редовно, не могат да се оплачат от скука в брака си. Но дали наистина могат да се похвалят с успешни такива?
Един изневеряващ мъж също може да се каже, че се стреми да вкара емоции в живота на жена си. И успява, ако се съди по драмите в ДиС.
Абе, важното е да не ти е скучно и тъпо.   Peace

# 19
  • Мнения: 17 546
Пак изпаднах от статистиката! Crossing Arms Пак не съм Средно Статистическа, нищо, че не иде реч за форОма(даже и ССФ нямам данни да съм с тези изисквания!)! Tired

Безобразно пропилени 20 години...брак.  Twisted Evil

# 20
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
 Laughing

Забавно! Утре започвам да броя кога колко и какво правим...

Бях гледала няква тъпа комедийка преди време... Двама съпрузи, на средна възраст... Започнаха да си говоряят за това, че се мразят от мига в който са се видели. В крайна сметка решиха, че тайната на успешния брак е да живет с това, че се мразят и да го преодолеят... А тези, които се развеждат, не могат да го преживеят... Нещо такова...  Mr. Green

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 171
С тези целувки всеки ден...нашият брак няма да го бъде.Да плувам ли,когато мъжът ми е на рейс,за да го цункам?

Шанел, нима не владееш трансценденталното общуване  Laughing?

Аз не отговарям на статистиката  Whistling.

# 22
  • Мнения: 131
Ясно...статистиката си е чисто и просто една извадка.....
Извън рамките на цуни-гуни и "уважение" в леглото   златно място според мен си заема негово величество КОМПРОМИСА Laughing....разбира се...двустранният Simple Smile, за да има синхрон в брачния съюз. Разбира се това си е и доста общо като понятие,защото всеки от нас би поставил някакви свои граници на допустимото....но това е вече индивидуално
Хайде оставете тая статистика....(всеки може да я измисли)....ами вижте действителността

# 23
  • Мнения: 5 370
Oлеле, майко!!! Секс 4 пъти седмично???? Че ние да не сме на по ....половината си години, бреее, тия ще изкарат, че 70 годишните и те трябва да правят секс като машини не, ами като печатни такива.

# 24
  • Мнения: 25 551
Абе, ти недей така за 70-годишните, че то като остарее човек, какво му остава? Сал една радост в леглото...  Mr. Green

# 25
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Andariel, и аз първо си помислих "кой им гледа децата по време на романтичните вечери?"  Laughing
Е, нямаме романтични вечери, но нямаме и скучни  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 11 747
много бракове са дълги,без изобщо да са успешни

А на кое викате "успешен" брак?  Laughing

Такъв, в следствие на който, децата не са получили тикове, от междусъпружеските отношения на родителите си.

# 27
  • Мнения: 207
Здравейте !!  Според мен  тайната  за добрия брак или съжителство зависи от отношението между самите партньори . Родителите на една моя близка  се събрали на шега - той отива на имен ден на брат й  ( до тогава не са се познавали)  , там започва да се шегува , че ще я вземе за жена  тя  също на шега  се съгласява . На тръгване той я хваща под ръка  и я води у тях . Така че два часа след като се запознават  те вече живеят заедно - и до днес  - вече 31 години.  Познавам и хора който  "ходят" с години , но няколко месеца след като се  съберат се разделят .

# 28
  • Мнения: 227
Да дори и изневярата си е цяло събитие в брак като поточна линия-едно и също,едно и също,едно и също.... Tired

# 29
  • Мнения: 593
ol, значи излиза, че е въпрос на късмет.  Sunglasses

Относно статията... това според мен е някаква шегичка.  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 3 405
Заб.: Аз още не съм омъжена, но това ми звучи доста правдоподобно. Такива неща винаги ме радват.

След като се омъжиш (пожелавам ти, да е за когото обичаш, и когато пожелаеш Simple Smile) тази статистика ще ти се струва врели-некипели.

Тайната на дългия брак се крие в бракосъчетаните  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 25 551
Тайната на дългия брак е да обръщаш повече внимание на партньора си, отколкото на статистиките. Или пък на "какво казали хората".  Wink

# 32
  • Мнения: 2 386
Taйната на дългия брак е проста - да не вярваш, че има тайни за поддържането му и да не го възприемаш като брак.

# 33
  • Мнения: 2 401
Еве, ама ти верно ли си на 28, бре?  Будалкаш ни яко ми се струва..  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 386
25, не 28.  Laughing

# 35
  • Мнения: 25 551
Брей, че дълъг брак!  Joy

# 36
  • Мнения: 2 401
Евето не знам от колко време е бракувана, но принципно постовете и говорят за поне два предишни живота..   Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 386
Ауу  Embarassed  Засрамихте ме, че съм слушала на лекции..

Замислете се, наистина е така. Аз, например, още се обиждам като ме госпожосват, а мъжът ми е ''гаджето с халката''.  Grinning

# 38
  • Мнения: 3 268
Тайната на дългия брак е да обръщаш повече внимание на партньора си, отколкото на статистиките. Или пък на "какво казали хората".  Wink
Много добре казано.И аз,като жена,с 21 годишен брак зад гърба си,съм напълно съгласна.Иначе с целувките го докарваме.... Laughing

# 39
  • Мнения: 17 407
Записах си, благодаря!
Проблем е първа точка, ще компенсираме с останалите.

Общи условия

Активация на акаунт