Вирусна пневмония

  • 49 627
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 94
Може би Тарталета може да каже как е предпазвала детето си от пневмонията. Доколкото разбрах, е направила две пневмонии... Колко време мина след последната? Моят направи едната през септември и другата- февруари. Имам чувството, че вече всяка настинка ще преминава в пневмония Cry

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 238
Първата пневмония направи, когато беше на годинка и 9 месеца. Изглеждаше зле, чувстваше се зле, кашляше, имаше Т. На слушалки- нищо. Изследванията- ок. Само на снимката лъснаха нещата. Лежахме десетина дни в болница. Правеше много лоши пристъпи, направи и алергия. След 4 дни на венозен АБ продължаваше да вдига Т. Какви ли не изследвания направиха, накрая смениха АБ.

След това тежко боледуване направихме един курс с Женоверин и Есберитокс и я пуснах на ясла отново чак след 6-7 месеца.

Втората пневмония направи по същото време на следващата година- на 2 години и 9 месеца. Пак я откриха на снимка. Пак в болница, пак на венозен АБ и урбазон. Този път обаче нещата се развиха далеч по- добре и бързо се повлия от лечението. Отново я спрях от ясла за толкова време.

Освен това, 2 месеца след втората пневмония може би изкара и трета, но тя остана недоказана- висока Т, малко кашлица, добри изследвания. Не ми се чакаше да се влошава обаче и се съгласих да я лекуват стационарно с АБ за пневмония. Този път не се съгласих да й правят снимка, но в картона й сега пише, че все пак е изкарала три пневмонии  Confused

# 32
  • Мнения: 94
Моя син няма как да го спирам от градина за толкова време- бабите работят, аз мога да ползвам отпуски и болнични, но толкова време.... Ще ходи на градина и ще се молим да не се повтарят нещата.

# 33
  • Мнения: 371
Аз имам възможност да го гледам един месец,както препоръчват,но мисля след две седмици да го пращам.

# 34
  • Мнения: 1 217
Преди 10 дена излезнахме от болница-лекувахме вирусна пневмония.
Всичко почна от едни сополи,после кашлица-пихме сиропи,капки.
В петък детето не спира да кашля 8 часа.През ноща го водиме в Детска специализирана белодробна болница.
Лекарката ми се накара защо и водя здраво дете.Кашлицата идвала от сополите.Преслуша го много обстойно-нищо.
В неделя детето вдига еднократно Т.Кашлицата намаля.И в понеделник спешна хоспитализация.
Приеха ни веднага.Оказа се,че точно в неделя през ноща е развил пневмонията,защото на снимката нямаше петна по дробовете и а някакви линии като бразди-така обясни лекарката.
Излекува се за 4 дни.Още след първата инхалация,състоянието му се подобри значително.
Лекуваха го с урбазон и АБ.
Това беше първата болест на детето ми до сега и първи прием на АБ.Яд ме е и ми е кофти,но никога няма да си позволя да си лекувам детето в къщи при такава диагноза.
Препоръката на лекарката е 1 месец без контакти с деца и да го пазя.
Но него го гледа баба му и това не е проблем.
Сега само искам колкото може по-бързо да изчистя организма му от АБ.
Изчетох в нета какво ли не и извода е-сок от грепфрут,червено цвекло и ябълка, и кисело мляко.
Пи 10 дена Санастол и сега ще пие 10 дена Есберитокс.

# 35
  • Мнения: 94
Нас ни изписаха от болницата на 23 февруари. От понеделник мисля да го пращаме на градина. Няма да е направил месец вкъщи, но предния път го държахме вкъщи повече, след това при всяка възможност баща му го гледаше (2-3 дни в седмицата, а понякога и по цяла седмица), януари беше целия месец вкъщи и.... полза никаква. Отиде за 3 дни на градина и айде- вирус, после пневмония. Така че май няма смисъл, освен ако нямате възможност да спрете детето завинаги от градината. Но пък си мисля, че тогава тези болести ще ги изкара на училище.

# 36
  • Мнения: 371
Днес ни изписаха Саностол,но има някакъв проблем с него и немога да го намеря.Виждали ли сте го в някоя аптека скоро?
polina-malina,аз също сега търся с какво да го изчистя от АБ.
Твоята информация ми е полезна Hug
И аз не мисля,че може да ги опазим от болестите,като ги затворим в къщи.

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 238
Аз имам възможност да го гледам един месец,както препоръчват,но мисля след две седмици да го пращам.


Горещо ти препоръчвам да го задържиш месец вкъщи, щом имаш възможност  Peace

Ако сега, не дай Боже, се случи нещо такова, и аз няма да имам възможност дълго да я държа вкъщи. Тогава бях безработна, така или иначе си бях вкъщи  и реших да си я гледам.

И не, няма да ги предпазим от болести като си ги гледаме вкъщи, но след една пневмония и АБ, които я съпътстват, имунетът е достатъчно занижен, за да се притесняваме.

Полина, потърси мнение за Женоверин. Това са едни хомеопатични гранули, които се дават за възстановяване след боледуване и възстановяване на минералния баланс  Peace

# 38
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми беше декември с бактериална пневмония-ами след 3 антибиотика,тогава,само за пневмонията,преди това за два месеца с ангини-още два антибиотика....сега сме на хомеопатично лечение. Crossing ArmsДва месеца след пневмонията не е ходила сред деца,не е виждала деца....Ако мога с хомеопатия да я предпазя от такива тежки инфекции-ще опитам и мисля,че е смешно някой да ми казва-"За дете,изкарало пневмония,да сме слушали послушно лекарите и да не пробваме хомеопатия въобще" Stop

# 39
  • Мнения: 94
Дъщеря ми беше декември с бактериална пневмония-ами след 3 антибиотика,тогава,само за пневмонията,преди това за два месеца с ангини-още два антибиотика....сега сме на хомеопатично лечение. Crossing ArmsДва месеца след пневмонията не е ходила сред деца,не е виждала деца....Ако мога с хомеопатия да я предпазя от такива тежки инфекции-ще опитам и мисля,че е смешно някой да ми казва-"За дете,изкарало пневмония,да сме слушали послушно лекарите и да не пробваме хомеопатия въобще" Stop
Мисля, че мамите нямаха предвид да не се опитва хомеопатично лечение въобще, а да не се залага само на хомеопатията, когато вече е налице пневмония. Хубаво е, че много мами са доволни от хомеопатията, самата аз още не мога да се реша, макар че сме опитвали и резултатите са били добри. И все пак- колкото и да не ни се ще децата ни да се тровят с АБ, смятам, че те в много случаи са необходимо зло. Да не забравяме, че човечеството е направило огромна стъпка в лечението на много болести, дотогава смъртоносни, с откриването на антибиотиците. И аз мисля, че лекарите прекаляват с изписването им, но когато детето ми е зле, нямам друг избор, освен да ги слушам. Отговорността, ако не го направя е прекалено голяма и лично аз не бих могла да я понеса.

# 40
  • Мнения: 824
Когато си запознат с алтернативните лечения,вече на болестите и на начина на лечение се гледа по друг начин.
Ти просто още не си готова.Казвам го ,като минала по този път и с много колебания и пренастройки на моето мислене.Докато не го осъзнаеш ,няма да се получат най -добрите резултати.
Късмет и здраве на всички Hug

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 238
... мисля,че е смешно някой да ми казва-"За дете,изкарало пневмония,да сме слушали послушно лекарите и да не пробваме хомеопатия въобще" Stop

Аз пък мисля, че никой не е казвал подобно нещо в тази тема  Peace

# 42
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Такааа,
гледам моят пост се спряга от огън момиче.
Ще я помоля следващия път, когато перефразира казаното от мен,
добре да се запознае с това, което съм написала.

И понеже съм сигурна, че пак няма да ме разбере
ще си позволя да се самоцитирам
с цел въпросната дама да прочете поне два пъти написаното от мен
и да го осмисли добре. Ако може....

Искам само да помоля всички майки, на които дечицата им са се разболяли от пневмония /независимо каква е/,
да са вслушват и да изпълняват това, което лекарите им казват
и да не си и помислят да не дават антибиотик, камо ли да мислят за хомеопатично лечение.

# 43
  • Мнения: 371
Само не превръщайте темата ми в за и против хомеопатията Stop Heart Eyes
Тарталета,и да го гледам един месец,няма как да го държа в къщи.
Пак ще ходим по паркове,където има болни деца.Пак ще сме сред хора.
И един месец да си стои в къщи,пак няма гаранция.Единственото,което мога да направя е да се опитам да му засиля имунитета.

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 238
Еееее, ама как разбирате нещата буквално  ooooh! Нали не мислиш, че не съм извеждала детето си 6-7 месеца  Shocked Естествено, че под ВКЪЩИ имам предвид само място, различно от детско заведение( ясла или градина). И естествено, че през това време детето ми е било в постоянен контакт с други деца.
Разликата от гледането "вкъщи" и на градина е в това, че винаги мога да преценя дали дадена компания е подходяща за детето ми. Докато в градината вечно има заразоносители и няма кой да ограничи контакта с тях.

Общи условия

Активация на акаунт