Каква марка ютия?

  • 45 276
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 236
Знам 4е има пускана такава тема,оба4е ми се иска да полу4а "по-пресни" съвети относно избора на марка ютия.Готова съм да дам до 200 лв,в4ера ходихме до Техномаркет,всъщност най-скъпия модел на Филипс струваше толкова.Чудя се оба4е дали си заслужава или ще плащам толкова само заради марката.Много хора ми препоръ4ват на Ровента,искам и вашето мнение.Най-важното е  да има незалепващо покритие,противокапкова система и да се самоизклю4ва ако я забравим в хоризонтално положение...

# 1
  • Мнения: 1 783
На съседите е филипс от тези дето могат да гладят дрехите в вертикално положение, демек на закачалка.
Ние имаме ТЕФАЛ и е чудесен, към 80 лв да струва вече.

# 2
  • у нас
  • Мнения: 5 696
моята е Сименс. Доволна съм  Peace

# 3
  • Мнения: 1 632
Моята е Бош, а предната беше Тефал.
И 2-те гладят вертикално, но по-доволна бях от Тефал!

# 4
  • Мнения: 1 547
Филипс, разбира се. Просто са най-хубави. Можеш да направиш разлика, ако си ползвала поне 2-3 други марки преди това. Имахме Ровента, Бош. Филипс-а е най-добрата.
Друго много важно е, че марката Филипс поддържа най-сериозното сервизно обслужване.
Ако уредът ти се прецака докато е в гаранция, почти винаги просто го заменят с нов. Този въпрос не стои точно така при другите марки.
Затова не бих се поколебала - Филипс  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 565
запис  bouquet

# 6
  • Мнения: 762
Ми аз преди няколо дни влязох в Технополис да си купя шевна машина и минах покрай ютиите,а една консултантка ме попита какво търся и аз се оплаках,че много трудно гладя ризите на мъжа ми.Та тя ми препоръча Philips Azur.Много съм очарована,защото има любимата ми функция "заплес"-акоя оставиш легнала повече от 6 секунди се гаси,а правя повече от незнам си колко минути и така гладя,ходя след детето,после се връщам да си догладя...
Иначе може а глади вертикално,има супер силна пара отпред за трудни места,глади през 2 ката (уж).Струва по-малко от 200 лв,но има и друг подобен модел с йонизираща пара,която консултантката каза че няма кой знае какъв смисъл.
Та така-най-после имам свестна ютия. Wink
Сега остава и вшевна машина да си купя де.

# 7
  • Мнения: 1 236
Ми аз преди няколо дни влязох в Технополис да си купя шевна машина и минах покрай ютиите,а една консултантка ме попита какво търся и аз се оплаках,че много трудно гладя ризите на мъжа ми.Та тя ми препоръча Philips Azur.Много съм очарована,защото има любимата ми функция "заплес"-акоя оставиш легнала повече от 6 секунди се гаси,а правя повече от незнам си колко минути и така гладя,ходя след детето,после се връщам да си догладя...
Иначе може а глади вертикално,има супер силна пара отпред за трудни места,глади през 2 ката (уж).Струва по-малко от 200 лв,но има и друг подобен модел с йонизираща пара,която консултантката каза че няма кой знае какъв смисъл.
Та така-най-после имам свестна ютия. Wink
Сега остава и вшевна машина да си купя де.
То4но тази гледах и аз и ми хареса!Май тя ще бъде newsm78

# 8
  • Мнения: 2 155
Филипс-а е най-добрата.
Друго много важно е, че марката Филипс поддържа най-сериозното сервизно обслужване.
Ако уредът ти се прецака докато е в гаранция, почти винаги просто го заменят с нов. Този въпрос не стои точно така при другите марки.
Затова не бих се поколебала - Филипс  Peace

Позволете с това да не се съглася. Имам Филипс, повреди се месец, след като я закупих и сервизното им обслужване беше под всякаква критика. И на мен продавач консултантите не спираха да ми повтарят как при повреда почти винаги заменят с нова ютия, но това въобще не се оказа така. Не искам да навлизам в подробности, но съм страшно разочарована като цяло от марката, вследствие въпросната случка с повредата и дългооооото й отстраняване.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 717
Аз съм с Тефал и съм доволна.

# 10
  • Мнения: 3 453
  Аз съм с Филипс и съм супер доволна..Има вертикално гладене за пердета и др..Купихме я октомври 2007 и до сега няма грешка.Тогава беше 200лв, сега доста е паднала.Има я в Техномаркет, ето я:

 PHILIPS GC-4420 139.00 лв

- ЮТИЯ
- МОЩНОСТ 2400 W
- НЕЗАЛЕПВАЩО ПОКРИТИЕ
- ВЕРТИКАЛНА ПАРА
- УДАРНА ПАРА - 100 Г ./ МИН
- ДВОЙНА АНТИКАЛК СИСТЕМА
- ПРОТИВОКАПКОВА СИСТЕМА
- АВТОМАТИЧНО ИЗКЛЮЧВАНЕ

# 11
  • варна
  • Мнения: 256
Аз съм с Тефал http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09030274 - наистина са хубави, Бош не са лоши, Филипс - имахме една и бързо се развали....
За една ютия едно от най-важните неща е да е тежка Peace, след това са другите и характериските..
Аз бих ти препоръчала ето тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017826...Майка ми е с такава и просто съм възхитена от работата на ютията. 100 пъти съжалявам, че не си купих точно тази, а избрах Тефала Rolling Eyes
Повярвай ми аз мразя да гладя, но с тази ютия мога да гладя цял ден  Peace
Виждам че вече има и нови модели, може да са още по-добри от този...

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 08:50 от maichenceto

# 12
  • Мнения: 3 369
Нашата е Tefal supergliss 20. струва около 80лв. страхотна е! препоръчвам  Grinning

# 13
  • Мнения: 156
Тефал - много съм доволна, предната ми беше Филипс, но много бързо се развали не бях доволна от нея.

# 14
  • Мнения: 1 236
Аз съм с Тефал http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09030274 - наистина са хубави, Бош не са лоши, Филипс - имахме една и бързо се развали....
За една ютия едно от най-важните неща е да е тежка Peace, след това са другите и характериските..
Аз бих ти препоръчала ето тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017826...Майка ми е с такава и просто съм възхитена от работата на ютията. 100 пъти съжалявам, че не си купих точно тази, а избрах Тефала Rolling Eyes
Повярвай ми аз мразя да гладя, но с тази ютия мога да гладя цял ден  Peace
Виждам че вече има и нови модели, може да са още по-добри от този...
Малко ми е странна формата и,в какво се състои разликата между нея и твоята?Гледам 4е твоята даже е по-скъпа,би трябвало да е по-добра newsm78

# 15
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
И моята е на тефал TEFAL AQUASPEED 150 и съм много доволна и се гаси сама ако я забравя.

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Тефал и само Тефал, няма друга такава. Ползвала съм и Филипс и любимия ми Бош, както и разни Ровента и АЕГ, но Тефала е по-добър, няма да съжаляваш. Вземи си от серията Ultragliss или Aquaspeed, моята е от вторите, купувана е преди 2-3 години за 100-тина лева, много доволна.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 805
Тефал  Peace  Много съм доволна имам я от 2 години  Wink ето я http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014482

# 18
  • Мнения: 1 632
Имала съм и Филипс, и Тефал, и Бош!
Бях най-доволна от Тефал!
Няколко пъти изгорях с продукти на Филипс, за които не малко пари бях дала.
Точно след изтичането на гаранцията се разваляха. Tired
Може да ми е бил такъв късмета, но повече няма да си купя нищо на тази фирма!

# 19
  • Мнения: 1 236
Ама моми4ета,недейте така,съвсем ме ошашавихте! #CrazyПърво реших Филипс,после Ровента,сега пък Тефал...лоша работа,в голяма 4уденка съм newsm78Най-накрая ще стане това дето най-го мразя,ще се оставя на продава4ите в магазина да ме убедят да си взема нещо,което не съм много сигурна 4е искам,все така става Embarassed

# 20
  • Мнения: 131
  Аз съм с Филипс и съм супер доволна..Има вертикално гладене за пердета и др..Купихме я октомври 2007 и до сега няма грешка.Тогава беше 200лв, сега доста е паднала.Има я в Техномаркет, ето я:

 PHILIPS GC-4420 139.00 лв

- ЮТИЯ
- МОЩНОСТ 2400 W
- НЕЗАЛЕПВАЩО ПОКРИТИЕ
- ВЕРТИКАЛНА ПАРА
- УДАРНА ПАРА - 100 Г ./ МИН
- ДВОЙНА АНТИКАЛК СИСТЕМА
- ПРОТИВОКАПКОВА СИСТЕМА
- АВТОМАТИЧНО ИЗКЛЮЧВАНЕ


Точно тази същата я купих преди около 2 седмици за 40 евро... Направо съм възмутена от цените на техниката в България...  Shocked

# 21
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Аз съм с Тефал и съм доволна.
ползвам я вече 9 год.

# 22
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Както написах моята е Тефал купих я преди 4 години и не и личат и никога не съм имала проблем с нея.Тогава я купих за 120 лв. сега незная колко е.dilandii както ние си даваме мнението така и продавачите в магазините,за това реши предварително за да не те объркат и да се чудиш коя да избереш.Аз съм от хората които трудно избират и за това ти го казвам отличен опит.

# 23
  • варна
  • Мнения: 256
Аз съм с Тефал http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09030274 - наистина са хубави, Бош не са лоши, Филипс - имахме една и бързо се развали....
За една ютия едно от най-важните неща е да е тежка Peace, след това са другите и характериските..
Аз бих ти препоръчала ето тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09017826...Майка ми е с такава и просто съм възхитена от работата на ютията. 100 пъти съжалявам, че не си купих точно тази, а избрах Тефала Rolling Eyes
Повярвай ми аз мразя да гладя, но с тази ютия мога да гладя цял ден  Peace
Виждам че вече има и нови модели, може да са още по-добри от този...
Малко ми е странна формата и,в какво се състои разликата между нея и твоята?Гледам 4е твоята даже е по-скъпа,би трябвало да е по-добра newsm78

Да много е ръбеста Ровентата...няма дизайн...но с нея гладенето е песен....Много лесно глади силно намачкани и пресъхнали дрехи Peace...Тефала ме измъчва с това натискане.. И моята е 132лв, а Ровентата е 166лв Wink. ПОнеже съм гладила и с двете затова  си позволявам да ти препоръчам Ровентата. Опитах се да си ги трампим с майка ми, но и дума не дава да се продума Mr. Green...
Ноо разбира се ти избираш кое е най-добро за теб Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 672
Филипс .

# 25
  • Мнения: 256
Преди 2 дена си купих ютия на Филипс - 2200 W, 95 гр. ударна пара за 90 лв. от магазин Денси в Хит - Люлин.  Ето модела http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09042058 . Много съм доволна, а и мисля че съотношението между цена-мощност-функции е оптимално.  Peace

# 26
  • Мнения: 4 290
Тази е моята http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09033499 и съм доволна. Купих я преди месец, предната ми пак беше на Тефал, но синковецът я счупи иначе нямаше да я сменя.

# 27
  • Мнения: 1 174
Моята е Тефал. Купувала съм я преди 7г. и работи безотказно, макар че при местенията ми е падала.
Глади и вертикално, самоизключва се, но не съм пробвала докато е върху дрехата.Не залепва.

# 28
# 29
  • Мнения: 1 312
Аз съм с Тефал и съм доволна.
ползвам я вече 9 год.

 Peace и моята е 9 годишна вече  Laughing не е мръднала

# 30
  • Мнения: 317
Аз имам ето този Philips http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009858 Много съм доволна.

# 31
  • Мнения: 1 305
Сегашната ми ютия е на Мулинекс доста време съм с нея и съм доволна, но си мисля скоро да я сменя. Засега съм се спряла на Тефал като марка, но за модел още не знам и аз съм в чуденка  newsm78

# 32
  • Варна
  • Мнения: 975

 
  TEFAL FV-3330
-ПАРНА ЮТИЯ
-ПЛОЧА ULTRAGLISS DIFFUSION ЗА ЛЕСНО ПЛЪЗГАНЕ И ОТЛИЧНО РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ПАРАТА
-ПРОМЕНЛИВА ПАРА 0-30 Г/МИН
-ПАРОВ УДАР 85 Г/МИН
-ВЕРТИКАЛНА ПАРА
-ВМЕСТИМОСТ НА ВОДНИЯ РЕЗЕРВОАР 250 МЛ
-ФУНКЦИЯ САМОПОЧИСТВАНЕ
-AНТИВАРОВИКОВА ИГЛА
-МОЩНОСТ 2000 W




Предстои ми покупка на ютия,имате ли наблюдения за този модел?


# 33
# 34
  • Мнения: 1 085
Браун.

# 35
  • Мнения: 1 149
И аз съм ЗА Тефал.Имам я от 4 години и не е мръднала.Много съм доволна Peace

# 36
# 37
  • Мнения: 5 173
Ще надничам Blush, че искам да си направя подарък.

# 38
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 635

# 39
  • Мнения: 1 919
 Whistling авторката закупи ли ютия? Мисля, че 1 анкетка щеше да свърши много добра работа да видим коя марка преобладава Thinking

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 620
Аз съм  с Tefal много съм доволна извинете за невежеството,но не знам модела от тези които се пълнят лесно с вода и е най-мощната   newsm78 . galentinass как е  твоята на  доволна ли си ?

# 41
  • Мнения: 1 919
Цитат
  . galentinass как е  твоята на  доволна ли си ?

Много, страхотна е никога не съм си представяла, че гладенето може да е просто Embarassed

# 42
  • София
  • Мнения: 7 980
Още едно гласче ЗА модела на ютията на galentinass.

# 43
  • Мнения: 902
Някой да е чувал за парните ютии на англ. steamer
Дали вършат работа и има ли ги на българския пазар? newsm78

# 44
  • Мнения: 902
Цитат
  . galentinass как е  твоята на  доволна ли си ?

Много, страхотна е никога не съм си представяла, че гладенето може да е просто Embarassed
А вертикалното гладене лесно ли е? не тежи ли много ютията newsm78 Мразя да гладя и се чудя как максимално да се улесня Laughing

# 45
  • Мнения: 1 919
smurfette   лесно се глади вертикално, не тежи, кабела се мести за улеснение, на линка дето съм дала има "характеристика" отвори там пише за "лесното гладене на гънки" Wink

# 46
  • Мнения: 930
ние сме с Филипс и съм изключително доволна Peace задължително да с пара Wink

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 439
Още един глас за Тефал.Изключително удобна и лека.Не помня точно от кога я имам,но е от доста отдавна и не ми е създавала никакви проблеми.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 397
ИМала съм и Тефал и Филип , но по довона съм от Филипса. Сега се замисля за някаква с вертикално гладене, ама не ми е ясно дали върши работа и как става номера  newsm78
Демек слагам ризата на закачалката и само с парата мога да я изгладя ризката така ли  newsm78

# 49
  • Мнения: 1 740
Аз съм с Филипс и съм изключително доволна .

# 50
  • Мнения: 1 919
Цитат
Демек слагам ризата на закачалката и само с парата мога да я изгладя ризката така ли 
ВЕРТИКАЛНО ГЛАДЕНЕ

1.   Поставете регулатора на температурата на автомата на максимум.
2.   Закачете дрехата на окачалка.
3.   Дръжте автомата вертикално, леко наклонен напред, натиснете няколко пъти бутона за парата (под дръжката на автомата) и движете нагоре и надолу  Whistling  това из инструкциите

# 51
  • София
  • Мнения: 4 397
galentinass то хубаво пише в инструкциите, ама дали върши работа. Прочетох, че ти имаш така с фунция за вертикално гладила ли си ризки и ако ДА какъв е ефекта изгладени ли са или .....

# 52
  • Мнения: 1 165
Аз след много чудене се спрях на тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037451
Тези дни ще отида да си я взема

# 53
  • Мнения: 1 919
galentinass то хубаво пише в инструкциите, ама дали върши работа. Прочетох, че ти имаш така с фунция за вертикално гладила ли си ризки и ако ДА какъв е ефекта изгладени ли са или .....


 Peace перфектно става !  Embarassed

# 54
  • София
  • Мнения: 4 397
galentinass то хубаво пише в инструкциите, ама дали върши работа. Прочетох, че ти имаш така с фунция за вертикално гладила ли си ризки и ако ДА какъв е ефекта изгладени ли са или .....


 Peace перфектно става !  Embarassed

това ми трябваше като отговор, ще се взима значи  Mr. Green
ама това не го разбрах, защо си го сложила  Embarassed

# 55
  • Мнения: 1 919
kimbolina    защото взех да обяснявам как си гладя чаршафите по мързеливия начин.....докато са на сушилнника и реших, че няма смисъл да се обяснявам толкова и съм забравила да махна емотикона hahaha

# 56
  • София
  • Мнения: 4 397
kimbolina    защото взех да обяснявам как си гладя чаршафите по мързеливия начин.....докато са на сушилнника и реших, че няма смисъл да се обяснявам толкова и съм забравила да махна емотикона hahaha

е съвсем ме нави, май ще си взимам тези дни някаква такава ютия, то било рахат с такава  Peace

# 57
  • Мнения: 1 919
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037450

ей тази си вземи с 20 лв отгоре е ама има ТЕРМОУСТОЙЧИВ ПРЕДПАЗЕН КАПАК т.е като спреш да гладиш слагаш капака и не се се притесняваш дали няма се залепиш за ютията... ей сега ще фотна капака на моята да го видиш, че тук го няма

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12700544
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12700553
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12700555

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 16:43 от galentinass

# 58
  • Мнения: 1 165
Благодаря за съвета.Не мислех, че ще го използвам просто и затова си мислех да взема другата.Не заради разликата в цената.Да разбирам, че ти имаш нея.Доволна ли си?Заслужава ли си парите, че никак не е евтина?

# 59
  • Мнения: 1 919
tincheto ютия като ютия плюса е този капак, автоматичното изключване т.е ако я забравиш включена, дългия шнур-3 метра е т.е може да си я разнасяш ....настройваш си нивото на парата- самата истина е, че често си купуваме скъпи уреди с много функции от които използваме 2-3. преценяваш какво точно ще ти трябва и вземаш. Намерих 1 статия 
http://www.damski-klub.info/index.php?option=com_content&tas … 56&Itemid=237

може на някой да е полезна.

# 60
  • Мнения: 1 165
Честно казано и аз не знам какво ще ми трябва, тъй като това ми е първата покупка на ютия и тепърва ще започвам да си гладя нещата сама.Досега разчитах на мама, но вече.........И затова съм толкова неориентирана и събирам всякакви мнения и препоръки.И ако има някоя ютия, която щ
е ми върши същата работа, но е по-евтина бих се радвала някой да ми каже

# 61
# 62
  • Мнения: 112
 
Ето това е най-добрата ютия с която съм работила.А аз съм сменила доста.Покритието й беше тефлон/алуминий, ударна пара 75 гр/мин. Peace  Перфектна ютия Peace.Никога  нищо не ми е залепила.Дори се е случвало да опре нагорещена в  надут балон и  не го е пукала.Вярвайте ми , ужасно страдам, че не си  купих пак такава, а се доверих на Тефал #2gunfire  Тефал е най-големия боклук, на който съм попадала, по-зле е  дори от ютиите за по 20 лв на битака.Аз ползвам ютия  постоянно, шия  всякакви материи.То  почти не остана  материя , която  тъпия Тефал да не е залепил, изключая  памука.А уж е с керамично покритие- грънци Rolling Eyes 
  Браун не правеше така, без значение, че е  пуснат на най-висока степен.С две ръце съм за Браун изистайл Peace

# 63
  • Мнения: 345
Lei, ти ме разби, точно се навих за Tefal......

# 64
  • sofia
  • Мнения: 8 925
И аз съм в размисъл...като поне съм се ограничила, че повече от 70-80 лв няма да дам.....освен ако не глади сама  Mr. Green
Гледам да има вертикална пара.... и така избора се сведе до няколко модела...

# 65
  • София
  • Мнения: 7 980
Аз след много чудене се спрях на тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037451
Тези дни ще отида да си я взема

Тинче, този модел на Филипс го взех от Денси за 199лв. Разликата е малка, ама който го интересува - да си знае. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 165
Тук май няма такъв магазин за съжаление, но на другите може да им е от полза.А заслужава ли си парите модела?В смисъл лесно ли се глади, има ли опасност да залепне нещо и разни такива работи, ако може да изкажеш мнение като собственик вече

# 67
  • Мнения: 1 919
Тук май няма такъв магазин за съжаление, но на другите може да им е от полза.

а пише в сайта им, че за ВАРНА ИНТЕРСЕРВИЗ УЗУНОВИ www.isu.bg  са им представител...
http://www.densi.bg/index.php?menu=4

# 68
  • София
  • Мнения: 7 980
Тук май няма такъв магазин за съжаление, но на другите може да им е от полза.А заслужава ли си парите модела?В смисъл лесно ли се глади, има ли опасност да залепне нещо и разни такива работи, ако може да изкажеш мнение като собственик вече

Да, аз лично съм доволна. Не я ползвам за вертикално гладене, но е лека, глади добре, мощна пара. Нямах намерение да купувам толкова скъпа ютия, но се бях вбесила на старата и единствената ютия, която беше с автоматично изключване, беше тази. Пък и тази беше с най-силна пара, което за мен е важно.

# 69
  • Мнения: 1 165
На този сайт пише, че уредите с марка Imetec се предлагат там.А иначе мисля, че това е верига магазини като Техномаркет, Зора и такива.
Май няма какво повече да я мисля тази ютия.То голямо чудене и маене каква да е.Ще я взема и дано се оправя, че тепърва започвам да гладя  Joy

# 70
  • Мнения: 1 919
tincheto    да не забравиш за капака Whistling гледам си от Варна ела да ми поизгладиш дрехите хем да я изпробваш, имам 2 коша за гладене, 2 комплекта чаршафи... newsm47

# 71
  • Мнения: 1 165
Ако си склонна да ги прежалиш  Joy
А да те питам бях гледала, че отделно продават и текстилен протектор, имаш ли такова чудо и за какво се използва  Blush Joy
Личи ми колко съм запозната

# 72
  • Мнения: 1 919
текстилен протектор имат някой ютии БОШ и Браун, за други не съм срещала възможно е и да има, нещо като приставка е, използва се да не "лъсват" дрехите при гладене. Нямам такова чудо....използвало се при "твърди и гладки ютии", а повечето са "релефни" отдолу ooooh! дано разбра нещо, че не мога да го обясня Outta Joint

# 73
  • Мнения: 1 165
А аз си мислех, че се използва при гладенето на някои дрехи.Нали има разни материи, които се гладят през кърпа.А такъв протектор ми показваха, че може отделно да се купи точно за моделите на Филипс.Май беше 20 и няколко лв newsm78

# 74
  • Мнения: 1 919
tincheto ти си избери ютия, протектора най-лесното да си вземеш Crazy

# 75
  • Мнения: 1 165
Мисля, че вече избрах  Wink

# 76
  • Мнения: 112
   Аз съм доволна от марката Филипс, имам  няколко неща.Когато нещо се развали, направо ти го заменят с ново, а не те мотаят по сервизи и я стане я не.
   А  моя Тефал   
е много скапан, може би, защото струваше САМО 80 лева.По-скъпите може и да са по-добри, но не вярвам.Покритието е еднакво на всичките..А точно в него е проблема и в това , че  капе вода, защото не успява да подгрее.

# 77
  • Мнения: 1 919
Lei@   а защо капе може би няма противокапкова система? newsm78

# 78
  • sofia
  • Мнения: 8 925
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027634
Аз си взех такава.
На място като ги разглеждах не ми се видя читаво покритието на тефал-а. Тази е от неръждаема стомана. Този модел няма противокапкова система, но капе само в началото, когато не е загряла хубаво, после няма проблем. В инструкциите пише, когато е на мин. и на 1, да не се ползва пара, защото ще капе.

# 79
  • Мнения: 9
В нас имам 2 ютии - едната е Philips, но не я ползвам вече след като протче някаква кафява течност и ми съсипа блузката smile3515 Другата ми е Tefal и нямам оплаквания, даже си глади много лесно.

# 80
  • Мнения: 3 360
   Аз съм доволна от марката Филипс, имам  няколко неща.Когато нещо се развали, направо ти го заменят с ново, а не те мотаят по сервизи и я стане я не.
   А  моя Тефал   
е много скапан, може би, защото струваше САМО 80 лева.По-скъпите може и да са по-добри, но не вярвам.Покритието е еднакво на всичките..А точно в него е проблема и в това , че  капе вода, защото не успява да подгрее.

Такава е и моята-доволно WinkПредишната пак бе Тефал,но по-добър модел и изгоря плочата и  точно като свърши гаранцията Mr. GreenСега избрах тази-да видим Simple Smile

# 81
  • Мнения: 112
  Значи, още като я купих, една колежка  я видя и се хвана за главата.Аз не й повярвах, като ми каза колко дрехи й е съсипала.Но вече  се убедих.
  Проблема с теча е следния.Нали  пише, че има ударна пара, което предполага, че като натискаш бутона, ще  излиза  пара.Да, обаче само след едно натискане плочата се охлажда и започва да капе яко.Особено пък , ако намалиш  температурата, заради  някоя материя.Понеже прехваленото покритие не залепва единствено върху памук.Но , ако памучната ти дреха е шита с  изкуствени конци, което е нормално, за да е еластичен шева, Тефал стопява и превръща  оверлога в сбръчкана пластмаса.Това може да си позволи да го прави ютия за 20 лв ,но  когато си платил за тоя боклук 80 Shocked.Айде моля Crossing Arms
  Идеална е за хора, които гладят от дъжд на вятър.

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 22:34 от Lei@

# 82
  • Мнения: 167
Никога не съм имала скъпа ютия....но съм много много доволна от една със стъклокерамично покритие около 36лв струваше. Преди нея ми се беше отровил живота от ютия с иноксово покритие.

# 83
  • Мнения: 160
филипс си е Филипс. 10 г. я ползвах тази ютия. щеше да изкара още, ако няколко пъти не беше падала от дъската за гладене. Сега сме купили някаква, не се сещам каква марка в момента, и тя не е ефтина, но никак не съм доволна. Купи си Филипс, няма да съжаляваш.

# 84
  • Мнения: 9
Само да не ти прокапе...

# 85
  • Мнения: 345
Момичета, искам ютия до 100 лв, какво ще ми предложите, Филипс или Тефал?

# 86
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Преди нея ми се беше отровил живота от ютия с иноксово покритие.
Като отидох в магазина и зяпах доста време .....и установих, че от инокс до инокс има разлика....като го пипаш като гладкост, лъскавина и пр.
Покритието на тефал-а, поне на пръв поглед, в същия ценови клас (70-80 лв) беше като на предишната ми ютия (за 20 кинта), която лепеше здраво. Именно затова не ми се видя читаво.

Филипса, може и да е филипс, ама няма нищо общо с този произведен преди 10-15 год. (както почти всички електроуреди). Като се зачетох по етикетите (а и на самите ютии го пишеше) и установих, че някои модели на Rowenta бяха произведени в Китай, други в Германия....взех си от тези произведени в Германия.

Бибилота, не гледай марката, гледай за тези пари какви функции предлага и на теб какво ще ти трябва.

# 87
  • Мнения: 1 919
Момичета, искам ютия до 100 лв, какво ще ми предложите, Филипс или Тефал?

майка ми има тефал-доволна е, аз имам филипс-доволна съм.

# 88
  • Мнения: 460
От 10 години съм с Тефал и нямам оплаквания.

# 89
  • Мнения: 198

Ето това е най-добрата ютия с която съм работила.А аз съм сменила доста.Покритието й беше тефлон/алуминий, ударна пара 75 гр/мин. Peace  Перфектна ютия Peace.Никога  нищо не ми е залепила.Дори се е случвало да опре нагорещена в  надут балон и  не го е пукала.Вярвайте ми , ужасно страдам, че не си  купих пак такава, а се доверих на Тефал #2gunfire  Тефал е най-големия боклук, на който съм попадала, по-зле е  дори от ютиите за по 20 лв на битака.Аз ползвам ютия  постоянно, шия  всякакви материи.То  почти не остана  материя , която  тъпия Тефал да не е залепил, изключая  памука.А уж е с керамично покритие- грънци Rolling Eyes 
  Браун не правеше така, без значение, че е  пуснат на най-висока степен.С две ръце съм за Браун изистайл Peace

и аз съм мисля със същата, поне на картинката изглежда така. Много съм доволна. С две ръце съм за Браун. Съседката има тефал и като гледам незалепващото уж покритие на какво е заприличало, цялото на кафеви тъмни петна, ужас.

# 90
  • Мнения: 1 978
А какво ви е мнението за други не толкова известни марки ютии като Таурус или Ронсън например-доста по-евтини и с почти същите характеристики, че и по-добри от Тефал, Браун, Филипс....

# 91
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Моята е Филипс. Много съм доволна. Прахосмукачката и миксерът ми са на същата фирма. Нямат забележка.

# 92
  • София
  • Мнения: 7 980
А какво ви е мнението за други не толкова известни марки ютии като Таурус или Ронсън например-доста по-евтини и с почти същите характеристики, че и по-добри от Тефал, Браун, Филипс....

Изцяло отрицателно мнение за Ронсън. Ютиите в гаранция не се поправят, а се подменят с нови. Считай за какво качество говорим. Simple Smile

# 93
  • Мнения: 5 265
От една седмица съм с Philips Azur, родих се с него. Предишната беше Бош, абсолютен боклук.

# 94
  • Мнения: 930
аз съм с филипс и съм доволна Peace

# 95
  • Мнения: 151
Знам 4е има пускана такава тема,оба4е ми се иска да полу4а "по-пресни" съвети относно избора на марка ютия.Готова съм да дам до 200 лв,в4ера ходихме до Техномаркет,всъщност най-скъпия модел на Филипс струваше толкова.Чудя се оба4е дали си заслужава или ще плащам толкова само заради марката.Много хора ми препоръ4ват на Ровента,искам и вашето мнение.Най-важното е  да има незалепващо покритие,противокапкова система и да се самоизклю4ва ако я забравим в хоризонтално положение...
Купи си ТЕФАЛ! И найлон не залепва Laughing Hug Wink

# 96
  • Мнения: 1 978
Сега пък си харесах тази http://appliances.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=38209&cat= … 61&shop_id=57
Имайки предвид, че ютия ползвам супер, супер рядко, да ми се чуди човек какво толкова избирам. Според мъжа ми най-добре от най-евтиното NEO-и без това, казва ще си стои прибрана Crazy

# 97
  • Мнения: 151
 D_e_s_i_t_o блазе ти  Laughing Аз всеки ден гладя-няма начин Cry омразно или не.

# 98
  • London,Istanbul,Varna
  • Мнения: 30
След дългогодишна употреба на Тефал,случайно открих гладещите системи под налягане на Philips.  Много съм доволна  Hug. С един резервоар-1 час гладене. Малко по-скъпички от другите,но определено си заслужава . Имам вече две (едната е в БГ) + Azur,пак на  Philips. Повече за Тефал като ютия не искам и да чувам  Stop.

Последна редакция: вт, 07 юли 2009, 10:35 от JFR

# 99
  • London,Istanbul,Varna
  • Мнения: 30
 Ето и някои от системите за гладене под налягане:
http://www.consumer.philips.com/consumer/bg/bg/consumer/cc/_cate … _CONSUMER%3Dfalse

А вече има и много нови модели. Първата ми е светлосинията в края- GC 6310. Колкото и груба да ми изглеждаше в началото,такава работа ми върши...идеална.  Другата ми е  GC 7320;     ето я:



# 100
  • Мнения: 9
Аз пък ще кажа, че Philips-a  ми протече и няма да си взема. Виж ето това повече ми харесва, ако ще гладя повече - http://www.tefal.bg/All+Products/Linen+care/Steam+stations/Produ … o+Pro+Express.htm Иначе си ползвам Тефал Aquaspeed.

# 101
  • В моята приказка
  • Мнения: 45
Аз от Филипс не съм доволна NaughtyПърво протече, после на уж незалепващото покритие
се залепи едно черно петно и няма махане. Покритието се прецака. Това е втората Филипс, от която не съм доволна  Crossing Arms.
Възможно е да е до модел, сестра ми е с Филипс и е много доволна.
Сега ще си купувам твърдо Тефал, но се чудя за модела  Thinking

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Не обичам да гладя, но Тауруса, който ми подари свекървата е перфектен! Аз съм с ТАУРУС. bowuu

# 103
  • Мнения: 902
Ето и някои от системите за гладене под налягане:
http://www.consumer.philips.com/consumer/bg/bg/consumer/cc/_cate … _CONSUMER%3Dfalse

А вече има и много нови модели. Първата ми е светлосинията в края- GC 6310. Колкото и груба да ми изглеждаше в началото,такава работа ми върши...идеална.  Другата ми е  GC 7320;     ето я:

Aз още не мога да се реша дали да си взема такъв тип ютия. Искам да глади и вертикално и да не е тежка самата ютия newsm78

# 104
  • Мнения: 14 471
От една седмица съм с Philips Azur, родих се с него. Предишната беше Бош, абсолютен боклук.

и аз имах бош от която бях ужасно недоволна. от година имам този модел на филипс и съм супер доволна.
преди бош съм имала и други модели филипс, всичките са били супер Peace

# 105
  • Мнения: 183
Аз съм с тази http://appliances.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=8152&cat=3 … 61&shop_id=81
Предната ми пак беше Тефал, но си изпя песента и мъжо ме изненада с това  Simple Smile

# 106
  • Мнения: 3 369
   Аз съм доволна от марката Филипс, имам  няколко неща.Когато нещо се развали, направо ти го заменят с ново, а не те мотаят по сервизи и я стане я не.
   А  моя Тефал   
е много скапан, може би, защото струваше САМО 80 лева.По-скъпите може и да са по-добри, но не вярвам.Покритието е еднакво на всичките..А точно в него е проблема и в това , че  капе вода, защото не успява да подгрее.

Такава е и моята-доволно WinkПредишната пак бе Тефал,но по-добър модел и изгоря плочата и  точно като свърши гаранцията Mr. GreenСега избрах тази-да видим Simple Smile
и моята е същата, и съм много доволна Simple Smile използвам я вече година и половина и нямам забележки.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт