Ясли № 19 в Пловдив

  • 6 129
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
 Здравейте ,
предстои ни да тръгнем на ясли скоро и в тази връска
искам да попитам има ли мами ,чийто деца посещават ясли № 19 в Пловдив , доволни ли са от обгрижването на децата и от персонала?
Колко време след подаването на молба ви приеха ? Има ли начин да бъдем приети по-бързо от очакваното ?
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 477
Здравей,от тази ясла нямам лични впечатления,но отзивите са много добри.Ние сме подали молба,когато малкия беше на 4 месеца(скоро ще стане на 2),но няма надежда скоро да ни приемат.Има явно много желаещи...

# 2
  • Мнения: 1 477
panty,и ние сме приети в тази ясла.Присъединявам се към теб.Нека мамите с повече информация споделят лични впечатления.Вие кога ще тръгвате.В списъка отпред пише 20 март  newsm78Утре ще ходя до директорката и ще пиша  Peace

# 3
  • Мнения: 229
Моето дете е в тези ясли. Какво по-точно ви интересува?

# 4
  • Мнения: 1 477
Моето дете е в тези ясли. Какво по-точно ви интересува?
Доволни ли сте от грижите за детето си(как се чувства то там),отношението на персонала.Има ли по-специални изисквания при прием(моето дете е все още с памперс и трудно заспива на обяд-дали това ще е проблем).За сега това се сещам...

# 5
  • Мнения: 74
Росита Аз днес ще проверя в списъка дали въобще сме приети. Последния път като ходих , директорката ми заяви , че разглеждат молби от 2006 година  Shocked . Странно как  newsm78, защото тези деца сега за на 3 години и са за градина , но щом казва !? Та след това нейно заявление не съм особено обнадеждена. Ще пиша какво е станало след обяд .

# 6
  • Мнения: 74
 За съжаление не сме приети , но няколко неща ми направиха впечатление и мисля смело да ги споделя с вас. Росита моля те да пишеш кога си подала молбата и под кой номер е заведена , ако възразяваш разбира се! Не се съмнявам ,че сте от редовните , просто нагледно да покажем колко време и как се чака за прием в яслата.
Нашата молба подадохме юни 2008 .
Та , списъка изнесен на вратата съдържа единствено име и дата на раждане. А кой е входящия момер ? На какъв принцип са класирани точно тези деца ( привилегии да или не ) .Кога е подадена молбата ? Ако изобщо има такава , или молбата е била устна от страна на някой "наш човек".  Да не говорим , че директорката на въпросната ясла се държи меко казано нечовешки ( ако въобще пожелае да приеме някого) . И какво значи " Разглеждаме молби от 2006 г" ? Децата за който са подадени молби тогава - сега са на по 3 годинки и вероятно вече търсят градина!
Не пиша всичко това , защото не сме приети , а просто ми писна да си мълча. Има тотална непрозрачност в действията на  завеждащите и е крайно време това да се промени.  Не ,че немога и аз да пристъпя към втория начин, но не там е въпроса . Според мен не е редно всеки сам да се спасява и по този начин да даваме шанс на едноличното управление, на яслата ,да продължава да се развива.
Единици са майките с който съм говорила и са приети в тази ясла без връзки !!! 

# 7
  • Мнения: 1 477
panty,разбирам възмущението ти...подали сме молбата юни 2007.Малкия беше на 2-3 месеца.Като погледнах списъка децата бяха родени началото на 2007  PeaceНормално е след като вашата молба е от 2008 да не ви е дошъл реда.

# 8
  • Мнения: 74
PocuTa Попитах те кога сте подали молбата , за да разбера найстина ли разглеждат такива от 2006 год. и ето ,че лъжата им е факт.  Интересно ми стана ,че в списъка имаше деца с рожденни дати от януари до август 2007 год.  и се запитах , по какъв ли критерии ги класират . Иначе ми е ясно, че скоро няма да ни приемат , аз не съм се и надявала на такова чудо ,може би като направим 2 години и половина - тогава. Тросто ми омръзна да си затварям очите за някой неща  Tired
Иначе Ви моля да подкрепите петицията за ПОВЕЧЕ детски заведения (градини и ясли) в Пловдив
http://www.bgpetition.com/detski-gradini-iasli-Plovdiv/index.html

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Детето ми посещава същата ясла, както и голямата ми дъщеря преди нея. Персонала е невероятен   bouquet

Относно обявените списъци - винаги са били така обявявани.  Tired

# 10
  • Мнения: 74
*Devil*  , сигурна съм ,че са професионалисти , затова и толкова наплив има при тях. 
Но пириема , приема ме тормози много. Никога ли , никой не си е задавал въпросите които аз си задавам ? И ако да , защо си мълчим ?
Можем да изискваме по-голяма яснота за критериите и списъците .

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Двете ми деца, както казах, са били там ..
и въпреки всичко, което съм чувала и все още чувам влязоха без грам връзки ....
както и децата на много от познатите ми там ...

и преди списъците са се обявяли така - за малката ми дъщеря - излезе списъка юни, много от децата /както е ясно от предните постове/ бяха около 2,5 г и 3 години, след уречения краен срок се обадих и се оказа, че от 20 приети деца, само няколко са се записали и така молбата на дъщеря ми се придвижи напред ...

Но и аз съм ЗА относно яснота при приема!  Peace

# 12
  • Мнения: 74
 Именно , да вземат да си подредят нещата. Естествено ,че много деца няма да се запишат  , кой ще чака детето му да тръгне на ясла на 2 години и 11 месеца , и след един месец да го мести в градина.
Може би трябва да се пресяват старите молби , да се осъществява връска с родителите , и ако молбите не са актуални , да се приемат деца , които найстина ще посещават яслата.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И в яслите и в ДГ не се осъществява контакт с родителите - залепят се списъците, който е потвърдил до указаната дата е вътре ... остналите не, дори и да са искали да ходят ...

Така с голямата щях да остана без ДГ - по случайност една майка ми каза за списъка и в последния ден се обадих да потвърдя ... иначе губех мястото  ooooh!
А сега както списъците за яслата са сложени март, а не в обичайното по старата наредба време юни и септември, може да се окаже, че доста родители не знаят, че децата са им приети ....

# 14
  • Мнения: 74
 *Devil*  А дали ще изнесат списък с децата който попълват незаетите места или трябва родителите да се усведомяват по телефон за това ?

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
*Devil*  А дали ще изнесат списък с децата който попълват незаетите места или трябва родителите да се усведомяват по телефон за това ?
Да ти кажа честно не си спомням да са изкарвали нов списък  newsm78 аз лично се усведомих по телефона ....

# 16
  • Мнения: 80
мами коя ясла е №19 в пловдив

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
До градинката на Каменица.

# 18
  • Мнения: 3 216
И какво значи " Разглеждаме молби от 2006 г" ? Децата за който са подадени молби тогава - сега са на по 3 годинки и вероятно вече търсят градина!


И как си представяш сега да си тьрсят градина ? Като градините приемат през септември. И вашите деца ще порастнат,не може да ви стьпят на врата и да ви кажат,сьбирайте си багажа- какво ще го правите това дете до септември?!
Не знам кога са родени децата ви,но от сега се подгответе какво ви чака,осигурете си врьзки,градини и т.н.

# 19
  • Мнения: 247
На мен пък директорката на въпросната ясла ми каза в края на март, че в момента са приели деца на молби от 200 до 250.

# 20
  • Мнения: 74
 Същата директорка на мен ми обясни ,че нямало да приемат деца до септември месец , защото така бил наредил кмета! Какво ли е казала на някой друг ?

# 21
  • Мнения: 1 477
И на мен ми направи впечатление,че откакто малкия е на ясла(вече 3 седмици)има много нови дечица.Явно не сме приети само тези от списъка,който изложиха март месец.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Същата директорка на мен ми обясни ,че нямало да приемат деца до септември месец , защото така бил наредил кмета! Какво ли е казала на някой друг ?
Има заповед на кмета, която стопира изписването на децата по новата наредба /изписват се по сроковете от старата/. За юни предполагам няма как да приеме нови деца, защото прие март /след изписването на част от децата/ и предстои голям ремонт - газифициране на яслата, като същата няма да работи за известно време. Логично е чак септември да приема нови деца.

# 23
  • Мнения: 3 216
Мда и ремонта ще е юли и август,не се знае дали и септември ще отворят.

# 24
  • Мнения: 229
Това се казва изненада! И аз се готвя за конкурс ... нова работа искам да започвам ... И кога ще ни съобщят официално за ремонта - в деня преди започването му?!! Дали е сигурно, че ще се състои този ремонт? Да знам, да започвам да търся жена, която да гледа малкия ... Аман!
А нови дечица има и в нашата група.

# 25
  • Мнения: 3 216
Божура ,в коя група сте?

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Предполагам, че и те не са абсолютно сигурни за старта на ремонта - като дата.
За  пример ще ти дам ДГ "Детелина" - обявен ремонт за лятото, знаеше се от преди близо 10 месеца ... и хоп изведнъж ремонта е април месец  ooooh!
Нещата се решават някъде "от горе" и ръководствата на детските заведения нищо не могат да направят ...

# 27
  • Мнения: 9
И ние сме от края на март месец в тази ясла, а молба подадох някъде август 2007 година.
    Ние сме втора група и за сега съм с много добри впечатления от персонала, всички са изключително мили и любезни.

# 28
  • Мнения: 229
В първа група е моето детенце.

# 29
  • Мнения: 247
Странно......
според записаното тук http://www.plovdiv.bg/images/stories/11.04-Sboren.otchet/proekto … 9/prilojeniya.htm детската ясла не е включена в списъка с ремонтите.....

# 30
  • Мнения: 3 216
Има ги,малко по-надоло в списька -35 000 лв

Сигурно е ,че ще има ремонт ,само не е сигурно точно колко ще продьлжи. Предния ремонт трябваше да свьрши за месец,е свьрши за 2 . Wink

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Има го - погледни по-надолу на страницата  Peace

Креми   bouquet

# 32
  • Мнения: 2 172
Добре де,едно не ми е ясно  newsm78

Кога трябва да запиша детето си в тази ясла,за да го огрее към 2 годишна възраст?

Ми то май вече съм закъсняла.Трябва да го родя след 2 седмици,ама май съм изпуснала сроковете  Laughing

Сега сериозно:  Възможно ли е да го запиша преди да се е родил?Май не е,защото няма акт з араждане.Но пък ако го запиша,когато е на 1 месец,може и да не стигне реда до нас и да трябва направо на детска градина да ходи.А мога ли да го запиша на ДГ примерно 2 години по-рано и да си запазя реда,докато стане на 3 (ако му е дошъл реда,но все още няма 3 години  Thinking

# 33
  • София
  • Мнения: 2 846
И ние сме от края на март месец в тази ясла, а молба подадох някъде август 2007 година.
    Ние сме втора група и за сега съм с много добри впечатления от персонала, всички са изключително мили и любезни.

Ааа, ми вие в нашата група сте, пък не съм ви засичала. Laughing Ето добре, че казахте за ремонта, аз например не знаех, че предстои такъв. Да не стане като с плановия ремонт на ЕВН миналата седмица. Уж е планов, оставямдетето сутринта, съпругът ви го взема следобяд и ми званкъ и ме пита, знам ли, че яслата утре няма да работи. Аз останах изумена, ами да бяха казали на следващия ден сутринта като ги водим. Преди Коледа - отивам да го водя сутринта и лелята ми казва, ами те днес и утри ще бъдат сборни групи, ако имате възможност, не го оставяйте, аз пак не бях информирана своевременно. Е, не може така, за изписването на децата лепнали 1000 списъка, пък текущи информации не слагат своевременно.


Иначе за самата ясла - нямам никакви забележки, грижат се за детето ми безупречно, забелязвам голям напредък в него - а бе с две думи - много съм доволна.

# 34
  • Мнения: 636
Добре де,едно не ми е ясно  newsm78

Кога трябва да запиша детето си в тази ясла,за да го огрее към 2 годишна възраст?

Ми то май вече съм закъсняла.Трябва да го родя след 2 седмици,ама май съм изпуснала сроковете  Laughing

Сега сериозно:  Възможно ли е да го запиша преди да се е родил?Май не е,защото няма акт з араждане.Но пък ако го запиша,когато е на 1 месец,може и да не стигне реда до нас и да трябва направо на детска градина да ходи.А мога ли да го запиша на ДГ примерно 2 години по-рано и да си запазя реда,докато стане на 3 (ако му е дошъл реда,но все още няма 3 години  Thinking

На детска градина можеш да запишеш в годината, в която навършва 3.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 846
Добре де,едно не ми е ясно  newsm78

Кога трябва да запиша детето си в тази ясла,за да го огрее към 2 годишна възраст?

Ми то май вече съм закъсняла.Трябва да го родя след 2 седмици,ама май съм изпуснала сроковете  Laughing

Сега сериозно:  Възможно ли е да го запиша преди да се е родил?Май не е,защото няма акт з араждане.Но пък ако го запиша,когато е на 1 месец,може и да не стигне реда до нас и да трябва направо на детска градина да ходи.А мога ли да го запиша на ДГ примерно 2 години по-рано и да си запазя реда,докато стане на 3 (ако му е дошъл реда,но все още няма 3 години  Thinking

На детска градина можеш да запишеш в годината, в която навършва 3.

Можете да прочетете в другата тема, че всяка градина си има различни правила, давам и аз пример - за 19 ясла подадох молба, когато детето ми нямаше 4 месеца, по същото време го записах и за млечна кухня - 8 месеца чаках да ми дойде реда за кухнята, към същата ясла, отново тогава подадох молба в ДГ Чайка - ходих да мидя какво става в Чайка през октомври миналага година - отговора беше , че молбата си ми стои и няма нужда от нова. През октомври миналата година подадох в ДГ Радост - от 01.10.2008 започнаха да събират молбите за набор 2006. По всичко написано до тук личи, тази година 2009, не съм подавала никъде молба, а ние тази правим 3 години.

# 36
  • Мнения: 3 216
Да не стане като с плановия ремонт на ЕВН миналата седмица. Уж е планов, оставямдетето сутринта, съпругът ви го взема следобяд и ми званкъ и ме пита, знам ли, че яслата утре няма да работи.

За "плановия ремонт" имаше лепната бележка формат А4 на таблото ,стига някой да прочете де...

# 37
  • София
  • Мнения: 2 846
Да, имаше, но са я сложили през деня и вече следобяд мъжа ми като отиде да го взема, я видя, сутринта нищо нямаше. Аз винаги хвърлям по едно око на таблото, да не би нещо да пропусна. Laughing Може пък само в нашата група да са се забавили и да са я сложили по-късничко. Но няма значение, то минало вече. Дано за големия ремонт да ни уведомят навреме.

# 38
  • Мнения: 1 477
В първа група бележката беше сложена поне 3 дни по-рано  Peace

# 39
  • Мнения: 3 216
В първа група бележката беше сложена поне 3 дни по-рано  Peace

И вьв втора група беше слжожена няколко дни по-рано- ако не се льжа в петька .

Просто четете всеки ден таблата, а за ремонта най-добре питайте предварително.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
В трета група също беше сложена няколко дни по-рано.

# 41
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....

Сега сериозно:  Възможно ли е да го запиша преди да се е родил?Май не е,защото няма акт з араждане.....

Сама си дала отговор на въпроса  Laughing
Моя приятелка роди преди двайсетина дни. Веднага щом се сдобиха с акт за раждане отидоха в яслата. Дадоха им номер четиристотин и някой си  Crazy

А за ДГ - в най - близката до тази ясла например - "Детелина", документи приемат целогодишно. Т.е. веднага след раждането можеш да подадеш и там молба. В "Чайка" също е така, но в други градини приемат молбите само в годината, в която детето навършва три годинки.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Предупредиха, че на 8.05. яслата ще работи до 13 часа - ще пръскат за бубулечки.  Peace

# 43
  • Мнения: 1 477
Предупредиха, че на 8.05. яслата ще работи до 13 часа - ще пръскат за бубулечки.  Peace
Голяма ваканция ще стане.От 1 до 6 като почиват после ще отработват ли съботите  newsm78

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
16.05. със сигурност и 30.05 най-вероятно.

# 45
  • Мнения: 99
Здравейте момичета! Аз сега попадам в тази темичка за ясла 19 и тъй като и моето дете е там се притесних за този ремонт през лятото - все пак някой знае ли кога ще започне и ние какво да правим с децата си. Аз все пак нямам два-три месеца отпуск  / а то и на 01.09. ще трябва да ни изписват и без друго/.  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 99
Ох  Embarassed и забравих да ви попитам , знаете ли, че предстои съкращаване на персонала от 01.05? Ще оставят по две сестри и две лелички на група. Не мога да се начудя как ще се справят тези жени с двадесет деца. Някой знае ли коя "умна" глава е измислила тази "превелика мъдрост", та да се жалваме пред нея? #Cussing out

# 47
  • Мнения: 1 477
Ох  Embarassed и забравих да ви попитам , знаете ли, че предстои съкращаване на персонала от 01.05? Ще оставят по две сестри и две лелички на група
Жалко  Rolling Eyesте и сега са недостатъчно...

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Да, знаем ...
Умнага глава не знам коя е, но това излиза от  Наредба№26 - новата наредба за дейността на яслите, която предвижда и изписване по никое време т.е. при навършени 3 години на детето.
Ще бъдат по една леля и една сестра на смяна, като ще има засичане по обяд.

# 49
  • Мнения: 3 216
Аз по последно инфо от тази седмица знам ,че вече има съкратени 4 човека. И бройката е увеличена от 16 на 25 деца в група. И има голяма доза шанс 2-у месечния ремонт да се отложи. Wink

# 50
  • София
  • Мнения: 2 846
И при тях ли ще има съкращения?? Лошо, те и сега едва се оправят като излезе някой в отпуск.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Моля Ви ако имате възможност да попълните следната анкета на СНБМ относно здравословно хранене на децата в детските заведения и в семейна среда


Предварително благодаря !


http://www.snbm.org/index.php?p=225

Весели празници!

  bouquet

# 52
  • Мнения: 1 477
Момичета от утре почвам работа,искам да попитам от колко часа приемат децата сутрин.Преди ваканцията не бяхме на ясла и нямаше как да проверя.Благодаря предварително   bouquet

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
От 7 часа.

# 54
  • Мнения: 1 477
Благодаря ти много   bouquet

# 55
  • Мнения: 3 216
Роси, само успехи в работата ти желая. Hug

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Момичета от утре почвам работа,искам да попитам от колко часа приемат децата сутрин.Преди ваканцията не бяхме на ясла и нямаше как да проверя.Благодаря предварително   bouquet
Успех и от мен!

# 57
  • Мнения: 80
Имам два въпроса:1. В кой квартал се намира тази ясла и 2. На каква месечна възраст се записва детето на ясла??

# 58
  • София
  • Мнения: 2 846
Намира се на бул. Източен, срещу бирената. Аз подадох молба, когато синът ми нямаше 4 месеца, същото се отнася и за млечната кухня към същата ясла.

# 59
  • Мнения: 80
Благодаря за инфото. Wink Grinning

# 60
  • Мнения: 247
момичета, някой знае ли с какъв входящ номер последно е прието дете в яслата?

# 61
  • София
  • Мнения: 2 846
Това посмъртно никой не може да каже. Абсурд е да се ориентираш по входящи номера за съжаление. На списъците никога не съм видяла да се изнасят входящи номера, дори понякога и рождени дати не пишат.

# 62
  • Мнения: 247
Защото днес в рамките на 10 минути от яслата ми казаха:
1. че вече са приели днес дете с молба с входящ номер 490
2. че още не са стигнали и номер 300

Ти как го тълкуваш???????

# 63
  • София
  • Мнения: 2 846
Тълкувам го по следния начин - за всичко имат готов отговор. А иначе номер 300 може да е по-малко дете от номер 490, така че номера за мен не играе никаква роля. Най-лошото е, че ти изобщо не можеш да се ориентираш, защото подаването на молби е толкова хаотично, че няма накъде повече.

# 64
  • Мнения: 7
Здравейте искам да помоля ако може някой да ми каже какво се изисква от родителите да се носи в яслите, колко време детето ходи до обед и дали изобщо в началото ходи до обед абе ако може някой да ми разкаже как е тръгнало детенцето му в началото какво се случва как протича всичко ако не ви затруднявам .Благодаря ви много   bouquet

# 65
  • Мнения: 99
Здравейте искам да помоля ако може някой да ми каже какво се изисква от родителите да се носи в яслите, колко време детето ходи до обед и дали изобщо в началото ходи до обед абе ако може някой да ми разкаже как е тръгнало детенцето му в началото какво се случва как протича всичко ако не ви затруднявам .Благодаря ви много   bouquet
Детенце ако ходи с памперси - памперси за деня / не че ако забравиш няма да ти услужат с донесени от друго детенце, но после ще ги върнеш, разбира се/, пижамка, която се носи в понеделник и се взима в петък за пране, дрешки за преобличане за деня /ако се наложи нещо/, пантофки според сезона, хубаво е да се носят 1 път месечно консумативи /мокри кърпички, тоалетна хартия, сапун, хартиени кърпи за ръце, все пак е в интерес на децата за тяхната хигиена/. По отношение на оставането до обяд - зависи от адаптацията на детето - моето остана 2 или 3 дни /вече не помня  Wink/. В началото мъничетата плачат и това е разбираемо. При нас първите два дни не плака, защото й беше интересно, но после около седмица беше сърцераздирателно. Друга хитринка е да гледаш да оставяш детето когато няма други плачещи деца, защото започват всички да реват по сигнал  Laughing. / или с някое по-голямо и вече свикнало детенце. Успех и бърза адаптация!

# 66
  • Мнения: 7
Много ти благодаря

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Здравей, Ивелина!
ioaniki е написала подробно. На мен ми казаха, че гледат децата така, както са свикнали вкъщи и ме питаха има ли нещо специфично, за да се съобразят. Моят например беше свикнал да спи от окол 11 до към 14 часа, което, разбира се при тяхния режим е невъзможно, но после бързо се приспособи. Една седмица ходеше по един-два часа и се скъсваше от рев. След това пак така, но стоеше до обед и чак на третата седмица започна да ходи по цял ден. Сега си ходи с желание. Госпожите ни са добри. Носенето на консумативи освен, че е хубаво, е и задължително. В коя група ще бъдете?

# 68
  • Мнения: 7
Момичета много благодаря за инфото а иначе малкия ми е в първа група и се справя за сега без проблем .Наистина много са мили жените там
ioaniki  , cleare  много благодаря   bouquet

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Въпросът ми е сигурно за здравния форум, но понеже се отнася до тази ясла, ще си позволя да попитам, с уговорката, че нямам медицински познания, а само се опитвам да разсъждавам: как така, след като ваксината срещу рубеола е задължителна, а пък в яслата приемат (поне за нас важеше това) след като представим доказателство от джи пи-то, че въпросната ваксина ( и всички други задължителни) са поставени, яслата се посещава от деца, болни от рубеола?

# 70
  • Мнения: 7 821
Въпросът ми е сигурно за здравния форум, но понеже се отнася до тази ясла, ще си позволя да попитам, с уговорката, че нямам медицински познания, а само се опитвам да разсъждавам: как така, след като ваксината срещу рубеола е задължителна, а пък в яслата приемат (поне за нас важеше това) след като представим доказателство от джи пи-то, че въпросната ваксина ( и всички други задължителни) са поставени, яслата се посещава от деца, болни от рубеола?
Ваксината не дава 100% имунитет, доколкото си спомням именно тези за шарките са с най-малка полезност. За това и ваксината за Варицела почти никъде не е задължителна, защото (ако не се лъжа) в около 50 % от случаите дава траен имунитет.
И да, въпроса е за здравния  Wink. Задай го там, моля!

# 71
  • София
  • Мнения: 2 846
Въпросът ми е сигурно за здравния форум, но понеже се отнася до тази ясла, ще си позволя да попитам, с уговорката, че нямам медицински познания, а само се опитвам да разсъждавам: как така, след като ваксината срещу рубеола е задължителна, а пък в яслата приемат (поне за нас важеше това) след като представим доказателство от джи пи-то, че въпросната ваксина ( и всички други задължителни) са поставени, яслата се посещава от деца, болни от рубеола?
И като не са занели предварително, че са болни от рубеола, как да информират по-рано? Освен това се моли детето ти да изкара тези детски болести сега, а не като стане голям. Ние вече няколко пъти имахме в групата карантина от варицела, скарлатина и рубеола и не сме се заразили. това е въпрос на имунитет.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Благодаря ви за отговорите, но аз не споделям мнението, че след като детето ходи на ясла или градина, то непременно трябва да приема, че на два-три дни ще се разболява, защото, виждате ли, във всички ясли и градини било така. Ще кажете, ами не го давай на ясла. Аз го давам, защото искам да общува с деца и защото персоналът наистина ги учи на много неща, което високо ценя и за което им благодаря  bouquet. Но пак казвам, не съм съгласна да тъпча детето си с антибиотици поне веднъж в месеца, защото недобросъвестни родители водят болните си деца, които пък заразяват останалите. Това си е лично мое мнение и не се отнася само до тази ясла. Естествено, че много сега ще скочат срещу него, но моля темата да не се превръща "за" и "против".

# 73
  • Мнения: 3 216
Моето дете беше в яслата точно 2 год и един месец- боледуванията му се броят на пръстите на едната ми ръка.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 846
Момичета, яслата да не е затворена поради ваканция? Ако да - докога? Вчера минах към 17,40 беше оключена с катинари, а исках да попитам нещо.

# 75
  • Мнения: 7
mamasvetla Яслите си работят Peace

# 76
  • Мнения: 3 216
Момичета, яслата да не е затворена поради ваканция? Ако да - докога? Вчера минах към 17,40 беше оключена с катинари, а исках да попитам нещо.

Ами оключена ще е ,по това време вече няма деца и персонала си е тръгнал.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 394
Яслата не е затворена. Синът ми ходи всеки ден. По принцип повечето родители вземат децата си до 17.30 часа, така че възможно е да е била заключена, ако всички деца са били взети от близките си.
Принципно по-раничко вземат децата си в тази ясла, макар че аз съм ходила и в 17.50 ч. да го взема, макар и рядко да ми се е случвало. Кофти ми стана, като видях, че е сам, последен, лелята - готова за тръгване и чакат едва ли не на вратата, но все пак чакат - то това им е работата, но и на всеки родител се случва да закъснее, все пак повечето са работещи, нали.
Иначе общо взето за яслата мнението ми е, че е на ниво, грижите за децата са наистина добри, персоналът - отзивчив. Синът ми тръгна на година и 5 месеца и нито за миг не съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт