Изхождането при новороденото

  • 11 329
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Стара Загора - една от кърмаческите столици в България Hug
Пратих ти на лични телефон на кого да се обадиш за помощ на място Grinning
Предвид количествата, които успяваш да изцеждаш, най-вероятно детето се храни съвсем добре - но нека все пак и Злати да го види, за да си съвсем спокойна.

# 16
  • Мнения: 3 379
Белла, реших да ти пиша тук, да не разводнявам отчетната тема. Да изкажа едно предположение за проблема...

Възможно е бебчо да изсуква само т.нар. предно мляко и да не стига до "задното", което всъщност е хранителното и затова само да пишка, без да ака. По колко време го държиш на гърдата? Добре е да седи по повечко, напр. 20 минути поне, като можеш да го оригваш и след това да даваш пак същата гърда, после да местиш на другата. Следващото кърмене почваш от тази, на която си го държала последно - така му осигуряваш достъп до "задното" мляко. Не зная от това ли е, но не пречи да пробваш.

Успех и пиши как се справяте нататък.

# 17
  • Мнения: 2 495
СЗА, точно този начин пробвам от вчера, държа бебчо максимално дълго на гърдата(е, понякога на 15 мин.той заспива и нищо не е в състояние да го събуди).Като видя че още върти главата и отваря устичката, давам втората гърда..Уфф незнам вече... SadНаистина нямам проблеми с кърмата, а защо се получава това незнам.. Rolling Eyes
Така...обадих се на жената, ще дойде....по-късно ще пиша пак.

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 13:25 от Белла

# 18
  • София
  • Мнения: 12 101
Спокойно, всичко ще се подреди.  Hug Взимаш всички необходими мерки и няма как да не се оправят нещата, и то съвсем скоро.

# 19
  • Мнения: 2 495
Така...консултантката по кърмене дойде.Ами жената каза, че не вижда да има някакъв проблем.Всичко ни е идеално(пу-пу Praynig).Имам достатъчно кърма, зърната ми не са разранени, бебчо засуква и суче точно както трябва. Hug.Точно както аз правя ме посъветва и тя-бебето да суче около 20 мин, на всеки 2, 2.,5 часа, като изпразни едната гърда, да предложа и втората.Показа ми как да правя масаж на коремчето и да притискам крачетата пак към коремчето.Ради, според нея й изглежда много здраво, доносено дете и тя самата не можа да повярва че има проблем с акането. Rolling Eyes.Пръцка по няколко пъти на ден, като повечео пъти мирише.Ами това е, ако днес не ака, каза утре да сложа отново термометъра и да се обадя на педиатърката.Ще видим какво ще стане.
Благодаря на Хедра, а и на всички останали за подкрепата и съветите!  bouquet

# 20
  • Мнения: 9 776
Поздравявам те за бързата реакция Simple Smile! Защо все пак не занесеш детенцето да го изтеглят? Или ако имаш някъде да си го изтеглиш ти. Аз не разбрах, то междувременно се е изакало с термометъра, така ли? От предишните ти постове останах с впечатление, че е акало само в болницата.

# 21
  • Мнения: 2 495
Изака се!!! Party Моето момченце, така напълни памперса преди малко, че на майка му свят й се зави! Mr. Green Явно масажа го е облекчил, незнам...ама се радвам много! Hug

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Супер - продължавайте си с масажчетата на всяка смяна на памперса и вероятно скоро нещата ще се нормализират Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 12 101
Браво! Party Явно детето е имало нужда да се поглези- масажи, СПА и тн.  Wink Извинявай за хумора, но се зарадвах, че сте добре.  Hug

Ако нямаш кантарче за бебета можеш да пробваш с този за големи. Аз имам електронен за възрастни и се мерех първо със и след това без детето и така получавах някаква яснота за теглото, плюс минус 100 гр. Не е като медицинските, но поне ще имаш някаква представа докато отидеш до кабинета на педи.

# 24
  • Мнения: 3 379
Белла, браво на вас, сигурна бях, че няма да има проблем (от всичко, което разказваше). Все така да продължавате!

# 25
  • Мнения: 2 401
Дано да нямаш повече поводи за притеснение, може пък да се окажете от изключенията при които въпреки, че бебето не ака съвсем редовно наддава добре, стискам палци като го претеглите всичко да е наред! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 280
Някакви новини?

# 27
  • Мнения: 2 495
Засега сме добре.Пълним памперса по 3 пъти на ден и то по много Laughing В сряда като минем консултация ще се отчетем колко сме качили. Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 12 101
Много се радвам! Сигурна бях, че всичко ще бъде наред! Hug

# 29
  • Мнения: 9 776
Чудесни новини! Хайде в сряда да кажеш как е наддал бебока.

Общи условия

Активация на акаунт