Чипс, зрънчо, кроасани, жилирани бонбони....

  • 5 952
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 650
Давате ли на децата си гореспоменатите храни и опитвате ли се да ги опазите от бума от талива храни на детските площадки? Аз лично съм много против, но по- надолу ще изкажа мнение...

# 1
  • Мнения: 15 379
От гореизброените много рядко му давам парченце кроасан, много му харесва. Зрънчо никога не е опитвал, както и чипс. Децата, с които общуваме също не ядат такива неща. Случвало се е да го почерпят със зрънчо или някакъв снакс, но той не проявява никакъв интерес засега.
Против съм даването на подобен род храни, най-вече заради безобразното съдържание - много сол, оцветители и консерванти, а също и начина на приготвяне, наличието на вредни мазнини и пр.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 041
Не давам и аз самата не ям, а дори и не ми е хрумвало да давам на детето. Градинките около нас са пусти, защото децата са на ясла или с гледачки. Но дори и да не беше така не мисля, че вредните навици на другите трябва да са мой проблем. Детето ми не е свикнало някой да се храни и да му дава да опита или да тича из апартамента или градинките с храна в ръка. Между храненията не гризка нищо и смятам така да остане. Все пак, поне за момента решенията взимам аз, а не той или другите майки по градинките. Не се притеснявам да откажа подобни почерпки и да не възпитавам сина си на принципа "другите го правят и ти като тях".  Peace

# 3
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
давам кроасан но без пълнежа, а зрънчо понякога хапват вечер с баща и Wink от другите "вредни" я пазя

# 4
  • Мнения: 690
на година и шест месеца - зрънчо не е опитвал  Simple Smile понякога, макар и рядко, купувам от пекарна царевични миди без пълнеж или миникроасани, също без пълнеж. Против съм тези храни по гореописаните причини, но незная докога ще го опазя ... Разчитам, че наистина вкусовете и хр. навици се определят до 2 години, та дано не им стане луд фен след време 

# 5
  • Мнения: 11 003
От изброените е яла кроасан, но без пълнежа. Няколко пъти са я черпили със желирани бонбони от най-малките. Чипс, зрънчовци, вафли, шоколад и др. не давам, но и тя не е научена да си иска, понеже вкъщи не ядем такива неща.

# 6
  • Мнения: 4 433
Всичко без чипс.

# 7
  • Мнения: 27 524
Давам и не се опитвам да го предпазвам. Има си време и място за всичко  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 46 489
Давам.
До 2 г. не беше близвала. После започна да "проси" от другите деца и започнах да купувам, от една страна, за да не ме гледат лошо и от другите, да не го приеме за сладък, забранен плод. За щастие вкусът й вече беше оформен и сега, ако ще да я затрупам с бокуци, след първата хапка е приключаила, в годината прекалява 1-2 пъти.

# 9
  • Мнения: 1 650
И аз категорично не давам. Освен, че са вредни за здравето, тези неща убиват и апетита, а и са силно токсични. Жал ми е за бебемца в колички, ненавършили годинка дори, които гризкат зрънчо или чипс. Или майки с пакети, преследващи децата в градинките с думите: "Хапни си..."И оправданието, че са злояди и поне така нещо да хапнат, а им е трудно да осъзнаят точно, че тези храни са убийци на апетита на детенце.

# 10
  • Мнения: 636
Давам, да.

# 11
  • Мнения: 1 512
До сега не съм давала.Всяка майка сама решава кога и какво да дава за ядене на детето си,но силно се дразня от майки около нас които черпят моето дете с подобен род храни и се аргументират с това "виж колко жално гледа,на моето нищо му няма като яде това или онова". Естествено че след време ако започне да "проси" от другите деца както е писала и Не се сърди,човече ще започна да и купувам, но само когато сме навън.

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
От всичко й давам.Не я лишавам от нищо.

# 13
  • Мнения: 1 372
До момента не съм давала, но дъщеря ми е малка. Като цяло хич не ги обичам тези храни и вкъщи рядко се ядат  такива.  Далеч от мисълта че ще мога да я опазя да не вкусва от подобни изкушения. Разбира се всяко нещо с мярка не е фатално. Ако изяде един кроасан на седмица не смятам че е проблем, но ако яде по 3 на ден наистина би трябвало да се замисля върху храненето на детето си.
Миналато лято докато стояхме с мъжа ми на кафе в едно от кафенетата на площада и наблюдавах какво правят децата. Нямаше някое което да не яде от изброените. Според мен е страскащо!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Моята дъщеря кроасани не харесва,желирани бонбони не е опитвала и ако някой и предложи казва,че не ги обичала  Mr. Green.Зрънчо е яла и го харесва,но аз не купувам/при баба си най-вероятно яде,но не повече от 2-3 пъти в месеца/-по същия начин стои въпросът и за чипса.

Общи условия

Активация на акаунт