Цветовете в кухнята и дневната

  • 6 736
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 319
Здравейте Simple Smile
Имам въпрос, свързан с избора на цветове в кухнята и дневната, които са в едно общо помещение.
Мебелите сме решили да са комбинация от избелен дъб и венге (и в кухнята и в холната част). Пода на кухненската част е плочки - бели на бледи чертички - общото впечатление е кремаво - сив цвят (ако не се взираш за чертички и прочие Simple Smile)
За стените на цялото помещение сме избрали много светъл жълт цвят (от тези в най-горната част на каталозите с цветове Simple Smile) - с лимонов оттенък. Обаче... Започнах да се чудя дали този лимонов оттенък ще се върже добре с останалите цветове... Дали не е по-добре да бъде в по-пастелен нюанс, нещо не толкова ярко..
И другото ми чудене е какъв цвят на ламината за холната част да изберем - дали пак нещо светло, което да наподобява цвета на плочките в кухнята или нещо контрастиращо. Ако е контрастиращо ме прититеснява, че цялото помещение ще се насече от тъмни светли цветове и няма да е приятно...
Надявам се, че съм описала ясно това, което ме вълнува Simple Smile и ще съм много благодарна на мнения и предложения.

# 1
  • Мнения: 721
след ката кухнята и хола са заедно мисля ,че е по добре подовите настилки да са в близки цветове.контраста ще ги отделя,а в крайна сметка са едно общо помещение.в къщи разположението е същото със същите цветове на мебелите,подовете (ламинат/теракота) са в близки светли цветове,а стените са в св.бежово и мн.светло оранжево.

# 2
  • Мнения: 8 999
Ако подът е в контрастиращи цветове, ще се смали оптически. По-добре е да е в един нюанс.
За стените - не знам това лимонено... Аз по принцип не обичам цветни стени. У нас мебелите са венге, дамаските и другите текстилни аксесоари са мръсно бели. Стените ни са цвят "оризова хартия" - това е най-бледият нюанс на венгето. Подът е средно тъмен.
Щом твоите мебели са избелен дъб и венге, мисля, че по-топла гама за стените ще стои по-добре. Лимоненожълтото студенее.

# 3
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Аз не бих избрала лимонено жълт цвят за стените. Такова жълто ме докарва до ръба на лудостта и ми напряга ужасно очите, особено, ако помещението е добре осветено.

# 4
  • Мнения: 21
Според мен за стените можеш да избереш светла охра.
А относно плочките и ламината - светлите отварят помещението оптически, но можеш да направиш следното: купуваш светъл паркет но на места с по тъмен правиш някаква фигура за да има по-интересен вид и повечко цвят.

# 5
  • Мнения: 319
Е, нюанса е много светъл - не е ярко лимонено, а е от тази гама... Надявам се да няма полудели в нас Wink
Но както казах, се съмнявам, че е добре.
Затова моля за идеи...
Благодаря за първите 2 отговора - специално мненията за пода... Честно казано почти никога не съм мислила за обзавеждане и сега когато имам тази възможност взех да се съмнявам малко в естетическия си усет... Blush
Дано се включат още опитни дами Simple Smile

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Лимоново жълто на стените с мебели в цвят венге и избелен дъб...Не ми се връзва. По-добре някакъв мнооого блед цвят в бежовата или кремавата гама, прасковено, лилаво или зелено. Сивкаво също ще върви. Вържи си плочките и ламината, ако не в една гама, то с общ нюанс или шарка.

# 7
  • Мнения: 319
Благодаря момичета...
Да не пиша излишни глупости, но мисля да обсъдим в къщи варианта с бежови или кремави стени... Или пък по-меко жълто.. Не знам защо така ме тегли това жълто Grinning.
Но всичко ще е съвсем бледо като цвят де, какъвто и да изберем...
Надявам се, че с аксесоарите по-нататък ще успеем да внесем повече живот и индивидуалност... Защото само бежово-кафявите мебели, настилки и стени малко ме притесняват, че ще стоят безлично...

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Благодаря момичета...
Да не пиша излишни глупости, но мисля да обсъдим в къщи варианта с бежови или кремави стени... Или пък по-меко жълто.. Не знам защо така ме тегли това жълто Grinning.
Но всичко ще е съвсем бледо като цвят де, какъвто и да изберем...
Надявам се, че с аксесоарите по-нататък ще успеем да внесем повече живот и индивидуалност... Защото само бежово-кафявите мебели, настилки и стени малко ме притесняват, че ще стоят безлично...
Ако искаш по-интересни стени, сложи бледо лилаво или зелено(може и не много бледо).

# 9
  • Мнения: 721
и аз се притеснявах за крайния резултат да не стане някак безлично,заложих на картините да са акцент в интериора и аксесоарите.получи се много стилно и изчистено без излишни шарении.успех и после да покажеш резултата

# 10
  • Мнения: 319
Мерси zllate - определно ми действа добре мнението ти, че при теб е сходно и ти харесва - аз също не си падам по шарени неща и по-силни цветове - харесват ми някои по-смели решения, но не бих искала да живея в такъв ярко решен дом... Мисля си, че ще почне да ми се натрапва след време.
А резултат ще мога да покажа след повечко време Wink
П.С. Ти дали би могла да сложиш тук снимчица или линк?

# 11
  • Мнения: 721
няма проблем,но не се справям сама затова утре

# 12
  • Мнения: 680
Предлагам ти  на стените да сложиш цвят мляко с какао.
У нас също  кухнята и дневната са на едно.Цялото помещение го боядисахме в този цвят.Кухнята ми е светла(бреза),гранитогреса е избелен дъб.Паркета  в хола е цвят орех. Макар,че се отделя категорично,стои много хубаво,но ако е с цвета на плочките в кухнята според мен ще е страхотно..Ние го решихме така,защото паркета ни  е масив и трябваше да се тонира,иначе седеше малко жълт,а аз не исках нищо жълтеникаво. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 7 990
Лично аз не бих избрала лимонено жълто, защото е студен цвят, зависи как е осветено помещението, а и е по-капризно като подбор на останалите мебели...Моето непрофесионално мнение е, че или избираш студена визия за жилището и оставяш жълтите стени и съответно друг цвят модернистични мебели (сиви, черни, бели), или правиш нещо топло и уютно, но не с лимонено жълто. Ако сега обзавеждах, нямаше да избера венге. Вече излиза от употреба, много се поизтърка като концепция. Бих избрала орех, дъб, но не и венге. Ако искаш, пусни снимки на помещението, мисля че така по-добре ще се ориентираме и за цветове, и за плочки, и как функционално да се раздели....

# 14
  • Банкя
  • Мнения: 823
Вкъщи дневната-кухня е точно с мебели избелен дъб+венге. Подовите плочки са бежови към сиво. Ламинатът е в същата гама - някакъв дъб беше, но не помня точно - избирахме го с плочка в ръка.
Стените са в шампанско и какао (от готово оцветените латекси на Мегахим). Имам само няколко снимки, качени с друга цел, и то с лошо качество, но ще ти ги покажа - снимка1, снимка2, снимка3, снимка4, снимка5. Peace

# 15
  • Мнения: 256
Хм, и аз съм в подобна чуденка с малки разлики. Определено не съм никакъв капацитет, но смятам, че ще е добре плочките и ламината да са подобни цветове. Ламинати поне има почти каквито ти душа иска. А, относно жълтото по стените ми се струва, че е добър вариант, но да не е лимонено - избери някой по мек нюанс.

При нас дневната ще е дъбов паркет, не искам ламинат,а плочките в кухненската част искам да са тип дърво като паркета. Дотук добре, знам какво искам, но се оказва, че всяка фирма има различно виждане за цвят дъб,бреза или орех.Освен това, не знам точно какъв нюанс ще добие паркета след лакирането. Това, което виждам по паркетните фирми ми харесва, но сегашния ни паркет е с ужасен жълтеникав нюанс и незнам как да го избегнем. Затова гладам да си харесам цвят на плочките.   Все ме привличат най-светлите нюанси на дървото, но искам и шкафовете да са светло дърво и май няма да е добре и плочките да са светли, понеже е направо е невъзможно да се напаснат. Цветовия избор не е кои знае какъв. Помещението не е голямо и затова ми се ще да е по-светло. Та това е моята чуденка. Ако някой има опит с напасване на дървесните цветове... Praynig

# 16
  • Мнения: 319
Благодаря на всички за съветите и снимките Simple Smile.
Най-вероятно ще се спрем на нещо светло бежово (мляко с какао, с нес и т.н. вкусни неща)... Simple Smile, изглежда добре.
РОНГО - писала си, че искаш светли шкафове, аз исках същото, и така сме решили да бъде... Но при разходките по мебелните магазини забелязах, че тъмни елементи тук там стоят много по-хубаво, в сравнение само със светла дървесина.
Но това си е само лично мнение, разбира се  Peace

# 17
  • Мнения: 256
Да и на мен ми направи впечатление, но най вероятно само плота, ще е по-тъмен, а вратичките ги искам изчистени, без орнаменти и завъртулки.  Освен това, май предпочитам плочки за гръб на шкафовете, а не "гръбче" newsm78 , ама какви ли да са те. И ми се струва, че с нещо ще трябва да направя компромис, но с кое и от къде да почнем newsm78

Общи условия

Активация на акаунт