Бургас: Ясли, градини, занимални със специални занятия

  • 85 601
  • 1 269
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 885
Хехе, миналата година кандидатствахме през системата и синът ни го приеха 1 група в ДЗ зад блока. Аз съм адрес в София, но мъж ми никога няма да си смени документите. Дори колите ни са с бургаски номер. Следя редовно какво става с регламенти, проекти и критерии. Бебето го чакаме май месец..........

В Бургас много ми харесва и нищо не ни пречи да се върнем, имаме и къде да живеем. Но има много неща, които там ги няма....затова и ми е интересна тази тема. Помня как търсих свестен клуб за РД и от 3 години все в Кукленият театър /най-широко е и не ме дерат с 200-300 лв. за наем на зала/ празнуваме...

За лятото има ли някакви допълнителни занимални за 3-4 годишни? Знам само тази на Теди - http://www.partyusmivka.com/, но е за от 5 г.

# 16
  • Мнения: 1 701
Записвам се да следя темата!   bouquet

# 17
  • Мнения: 193
Я и аз тук... рано ми е да мисля за градини и ясли, но инфо не вреди да посъбера.

# 18
  • Мнения: 1 111
И аз ще следя темата.Нали малкия не ходи на градина, та някакви други занимания като тези на Монтесори ако има...или въобще нещо различно от детските клубове само за игра.

# 19
  • Мнения: 300
Не знам за часните ДГ.но съм чувала все лоши отзиви,пък така или иначе не можех да си го позволя #CrazyНо вече сме на тема лятна занималня та проучвам нещата ,тъй като няма на кой да я оставя лятото ,и като слушам цените.... smile3538 smile3527
Явно ще е с ключа на врата,телефона в джоба и така...

# 20
  • Мнения: 9
Нашите сладурки ходят в недържавна градина зад ДНА. Казвам недържавна, защото са към една църква и не работят за печалба, а да си покрият разходите, затова и таксите са доста прилични.
Ние сме много доволни, защото направихме сравнение - на 3 години голямата беше в "най-добрата" група в Созопол и след почти 3 години (сега е на 6) още има лоши спомени  #Cussing out
Пеят всеки ден, големите си имат "сериозни"  bowuu занимания. Няма много голямо място за игра навън (все пак е център Mr. Green), но пък понякога ги водят в Морската градина. Има си климатици (работят и лятото  Sunglasses ), помещенията са приятни - много слънце, мек килим и дунапрени по земята за игра. (ТУК http://picasaweb.google.com/valtorosian/qzcneG?authkey=Gv1sRgCOb_2OD2tLf2Hg# има доста снимки)
Мен лично не ме притеснява, че говорят за Бог и възпитават децата в християнски ценности, все пак сме в такава държава, май  Rolling Eyes
Успех на всички с градините, щото доста трябва  Mr. Green

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте, кое ОДЗ в Славейков е за предпочитане? става въпрос за ясленна група, имали доволни мами и деца?

# 22
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Като човек, който наобикаля редовно детските градини, само с гордост ще ви споделя, че бургаските по нищо не отстъпват на софийските. Даже напротив, базата в някои градини е с пъти по-добра. Освен това и храната е по-хубава и по-богата.
Очарована съм от 14 ЦДГ в Изгрев. Базата е много хубава и е много уютно. Освен това градината е малка и всичко е много добре организирано. Топло е. Персоналът е много добър. Често имат куклен театър. За празниците правят страхотни тържества, а днес имаха и концерт от ученици от музикалното училище, които им бяха отишли на крака. Беше страхотно.
Имат английски - моята фирма го води, а също имат и занимания с компютри и танци.
Дворът им е хубав, макар и мъничък, но имат и обособена цветна градина, в която в момента са нацъфтели страхотни нарциси и теменужки.

Във почти всички градини има занимания по английски, изобразителни дейности и танци. Проверена информация  Laughing В някои градини има и логопедични безплатни занимания в зависимост от района и от това дали има обособен кабинет или в градината идва логопед по 2 пъти в седмицата.

Каквато и да е градината обаче, най-важно си остава шансът да попаднете на Учители.


# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
бургаски мами,знаете ли за някаква частна детска градина около църквата"Света Богородица"?
ако знаете,кажете нещо повече?мнения,цени и всичко останало?
благодаря  bouquet

# 24
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Намира се на улица "Д-р Нидер". Това е улицата, която е зад самата църква, перпендикулярна на "Фотинов". Името й е Детски център "Надежда" - една оранжева къща. Няма как да я подминеш, защото си има табелка. Друго освен адреса, не мога да кажа.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
за тази "градина" Надежда, мога да кажа, че не е никаква градина! Дъщеря ми ходи 3 дена там и досега не мога да си простя, че й причиних това! Само като се сетя как плачеше на 2рия ден сутринта...
За сведение на следващата седмица тръгна в Андерсен и до ден днешен ходи с невероятно желание на градина! Влюбена е в учителките си и заплахите у дома сега са: ако не слушаш няма да те заведа на градина!  Crazy

Още информация за "Надежда"- за 3 дена платих 75 лв. (по 25 лв. на ден). Първи ден като я взимах питам- какво имаше за обяд? Отговор- леща! Следобеда като я взимах й дадоха закуската в салфетка- обикновена вафла.
Втори ден, майка ми я взима - какво имаше за обяд? (пита жената, която я подава на вратата, защото вътре не можеш да влезеш!)- супа леща! Закуската с обикновената вафла се повтаря! За третия ден, няма да пиша, че вече предполагам ви е скучно!  Close
Вечер пък започна да си взима възглавницата и да ляга на земята! Изобщо- в потрес съм!
Няма да коментирам пък, че сградата изобщо не отговаря на никакви изисквания- стара, пред разпад с напукани стени! Двора- запуснат Close! Как не ми направиха тези неща впечатление в началото, не знам....

# 26
  • Мнения: 1 701
Минавам покрай това "детско заведение" доста често и тъкмо щях да пиша, че изобщо не ми вдъхва доверие. Изглежда, като запуснато и изоставено, мърляво и мрачно едно такова. Аз не бих си оставила детето там. Пък и до сега така и не съм чула едно добро мнение. А ето, че имало и "потърпевши"!

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
ок,мили момичета!
на мен вчера ми го похвалиха,извън форума,една позната.не знам дали става дума за едно и също.дали е възможно там в района да им и друга детска градина?казаха ми,че било хубаво,явно обаче не е точно така... Laughing
 и как така майката не може да влезе вътре? Shockedняма да ми дадат даже да видя как изглежда ли? Shockedне че съм тръгнала да ходя... Stop
много ви благодаря за информацията.
ако знаете други частни варианти в центъра,градини(полудневни,целодневни и всякакви други варианти) и ако искате пишете.
аз засега смятам да опитам в "Монтесори".като имаме лични впечатления ще споделя там как е.обсъждаме го в друга тема това всъщност.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 52
Как се радвам, че има такава тема!!! от известно време и аз търся информация, а не мога да намеря нищо за градините в Бургас.
Ще е добре и ако се дават имена на учителки - защото мисля че това е по-важно за едно дете- начина по-който ще го предразположат, да го занимават, да го учат,

И аз се интересувам от седмичната група в ОДЗ2 - Звездица _зорница. Точно поради това, че има възможност да се вземат децата по-късно. Някой ако има информация ще съм  много благодарна
.
И да питам по принцип в колко часа си вземате децата от градина? И докога всъщност им е работното време? Специално за "Х.К.Андерсен" бях чула преди 1-2 години, че трябва да се вземат около 16, най-късно 17 часа, което е извънредно рано за работещи родители с нормално работно време до 18 часа.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
за работното време на Андересен:
обикновено майка ми взима дъщеря ми към 16:30. И винаги е първа. Когато обаче няма възможност отива мъжа ми към 17:30 и казва, че има още деца! Мисля, че в общинските градини работното време е до 18 часа, но не ти пречи да попиташ. Има телефони в сайта!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт