Моля за съвет - болезнена гърда

  • 5 913
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 179
polin_a , тези компреси ми каза да ги правя мамолог, защото с тези бучки се бях притеснила и дори бях решила да спирам да кърмя. 

# 31
  • Мнения: 2 616
Здравейте момичета.
Аз откакто съм родила имам проблем с едната гърда и кърменето от нея е просто кошмар - много болезнено, а и малкия постоянно се дърпа. Гърдата ми през повечето време е твърда и с бучки. Пробвах много неща, включително и топли компреси, горещи душове и масажи. Искам да споделя с вас нещо което ми помага да се разсеят бучките. Прави се компрес от равни части спирт 70% и риванол. Намокря се обилно памук и се слага на гърдата (без зърното и ареолата). Аз отгоре слагах и найлон и после задължително един по-стегнат сутиен да държи компреса. Това се прави 2-3 пъти на ден. Малко пари и щипе и на мен дори ми се обели малко кожата по гърдата, но има ефект.
Дано съм полезна и на други с проблем като моя.

Предполагам, че идеята на спирта е да затопли гърдата, а риванола да "разреди" спирта, за да не изгори кожата.
Мен обаче ме притеснява цялата тая работа - първо е много трудоемко, после с това пристягане - не знам дали ще си отпушите каналчетата или по-зле ще стане работата. Cry

Мира, нищо против - напротив, благодаря за идеята, обаче аз лично не бих препоръчала таквоз чудо и не бих си го сложила.

Ако искате потърсете нещо подобно - казва се Magic Therm. Действа на физико-химичен принцип с помощта на метална пластинка, която  като се "щракне" течността вътре се "втвърдява" и пакетчето става топло - поддържа температурата повече от 2 часа и има около 1000 цикъла. Аз лично го бях взела за коликите на малкия, но го използвах успешно и за моите гърди и за какво ли още не.
Това е официалната страница: http://www.garuda.pl/info_mt_en.html, има и български вносител

Общи условия

Активация на акаунт